Újragondolhatják az ingatlanok adóját
Fotó: Tuchiluș Alex
Különbséget kell tenni egy 500 000 eurós penthouse és egy kisebb városban, például Borszéken vagy Balánbányán található, talán ugyanekkora lakás megadóztatása között – jelentette ki egy szombat esti televíziós interjúban Tánczos Barna pénzügyminiszter.
2025. március 09., 10:552025. március 09., 10:55
2025. március 09., 10:582025. március 09., 10:58
Tánczos Barnát szombaton a CNN Antena 3 műsorában arról kérdezték, hogy újragondolnák-e az ingatlanokra kivetett adókat úgy, hogy az adó a lakóhelytől függően eltérő legyen, és hogyan lehetne ezt megvalósítani.
– idézte az RMDSZ-es tárcavezető kijelentését a News.ro hírügynökség.
Mint fogalmazott: több lehetőséget is megvitatnak.
„Több változatot javasoltak, többek között a miniszterelnök is több változatot javasolt, és a közvélemény nyilvánosan támogatta a piaci érték szerinti adózás változatát, a közjegyzői értékbecslési rács által megadott értéket, a vidék által megadott értéket, esetleg egyes ingatlanok besorolását bizonyos területeken. Minden bizonnyal különbséget kell tenniük egy 500 000 eurós penthouse és egy, talán ugyanekkora borszéki vagy balánbányai lakás között. Két példát hoztam a kisvárosokra” – összegzett Tánczos Barna.
Csökkennek a személyi kiadások az állami apparátusban, egyszeri anyagi juttatást kaphatnak a kisnyugdíjasok, ugyanakkor emelkedhet az ingatlanadó – többek között ezek az intézkedések kerültek terítékre a kormánykoalícióban.
Az Európai Parlament csütörtökön elfogadta az új autók és kishaszongépjárművek szén-dioxid-kibocsátási teljesítményszabványaira vonatkozó célzott módosítást.
Marcel Boloș európai beruházásokért és projektekért felelős miniszter úgy véli, szóba se jöhet egy hitelmegállapodás a Nemzetközi Valutaalappal (IMF), ami szerinte az országos helyreállítási tervben foglaltaknál „fájdalmasabb” reformokat vonna maga után.
Az év első három hónapjában 2,496 millió vendéget fogadtak a romániai kereskedelmi szálláshelyeken (beleértve a kiadó apartmanokat és szobákat is), alig 1 százalékkal többet a 2024 januárja és márciusa között jegyzettnél.
Csütörtökön is folytatta lejtmenetét a román fizetőeszköz: a Román Nemzeti Bank (BNR) által 13 órakor kiközölt referencia-árfolyam 5,12 lej/euró volt a szerdai 5,0991 után, ami 0,0231 százalékos növekedést jelent.
Nincs pozitív szcenárió, gazdasági szempontból az idei egy sötét év lesz – vetítette elő derűlátásra nem túl sok okot adóan a Krónika megkeresésére Rácz Béla Gergely, a Babeș–Bolyai Tudományegyetem Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karának docense.
Magyarországon és Horvátországban terjeszkedik a román fogászati vállalat, a Dental Holding – írja az economedia.ro a cég közleménye alapján.
Indoklással ellátott véleményt küldött az Európai Bizottság (EB) Romániának, amiért korlátozza a gáztermelők szabadságát a földgáz nagykereskedelmi árának megállapításában.
Miután kétévnyi viszonylagos stabilitás után az elmúlt 5 évben tapasztalt legnagyobb, 2,5 százalékos ugrással kedden az árfolyam átlépte az 5 lej/eurós lélektani határt, szerdán is tovább gyengült a román deviza az európai fizetőeszközzel szemben.
Bár Románia továbbra is az Európai Unió alacsonyabb átlagbéreket kínáló országai közé tartozik, a vásárlóerő-paritás (PPS) alapján már nem szerepel a sereghajtók között – derül ki az Euronews elemzéséből.
Nagyváradon nyitott üzemet a finn Amer Sports – írja az economica.net a vállalat közleménye alapján.
szóljon hozzá!