Fotó: Pixabay
Florin Cîțu miniszterelnök sokadik ígérete ellenére tovább késik a 2021-es évi állami költségvetés tervezetének közvitára bocsátása, a kiszivárgott információk szerint a késlekedés okát az jelenti, hogy nehéz tartani a bruttó hazai termék (GDP) 7 százalékát nem meghaladó hiánycélt.
2021. február 11., 11:132021. február 11., 11:13
A kormányfő szerda délután még arról beszélt, hogy a büdzsé tervezetét várhatóan még aznap este, de legkésőbb csütörtök reggel nyilvánosságra hozzák, ám erre cikkünk írásának pillanatáig nem került sor. A korábbi kitűzött határidő február 5. és február 8. volt.
Cîțu viszont határozottan arra kérte a minisztereket, hogy mutassák be, milyen reformokat és átszervezéseket terveznek az alárendelt ügynökségeknél és vállalatoknál annak érdekében, hogy tarthatóak legyenek a szerdán bejelentett célkitűzések:
Összehúzza a nadrágszíjat a bukaresti kormány: a Florin Cîțu vezette kabinet szerdán első olvasatban tárgyalt arról a sürgősségi kormányrendelet-tervezetről, amely olyan megszorításokat tartalmaz, mint például a nyugdíjaknak a jelenlegi szinten történő befagyasztása vagy az üdülési utalványok biztosításának felfüggeszt&e
Közben Florin Cîțu elutazott Brüsszelbe, ahol sajtóértesülések szerint biztosítani fogja az európai partnereket, hogy Románia betartja ígéretét, és fokozatosan csökkenti a költségvetés hiányát.
Az új jobbközép bukaresti kormánykoalíció és a szociáldemokrata ellenzék politikai csatározása jegyében kezdődött hétfőn a tavaly december 21-én alakult román parlament első rendes ülésszaka.
Nagyon aktuális, de egyúttal sok kérdést felvető és bizonytalanság által övezett témára összpontosított a kolozsvári RMKT Bizniszvitamin elnevezésű rendezvénye, amely egy adóhatósági digitalizációs körképet igyekezett összerakni.
Hiába várják sokan hosszú évek óta, a közeljövőben nem fognak látványosan csökkenni a hatalmasra duzzadt kolozsvári ingatlanárak – vallják a Krónika által megkérdezett szakemberek, akik szerint több tényező együttállása alakította az árakat.
Az elmúlt héten szinte naponta emelkedtek a román 10 éves lejáratú román állampapírok hozamai.
Akárcsak tavaly ősszel, az idei hideg évszak kezdetén is azzal dicsekszenek a bukaresti hatóságok, hogy meghaladja a 100 százalékot Románia gáztározóinak a telítettsége. De hogyan lehetséges mindez? Szakember szolgált magyarázattal.
Tavaly az Európai Unió (EU) mezőgazdasági termelésének összértéke 537,1 milliárd eurót tett ki, ami 1,5 százalékkal kevesebb az egy évvel korábbinál; Románia azok közé a tagállamok közé tartozott, amelyekben nőtt a mezőgazdasági termelés értéke.
Kihirdette szerdán Klaus Iohannis államfő a minimálbér kiszámításának európai uniós irányelvekhez igazított új mechanizmusáról szóló törvényt.
Az idei év elejétől szeptember végéig 3,69 százalékkal 5,362 milliárd euróra nőtt Romániában a külföldi közvetlen tőkeberuházások értéke 2023 azonos időszakához képest – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
A romániai webáruházak az idei fekete pénteken a tavalyinál 5 százalékkal több rendelést regisztráltak, és az árleszállítások időszakában elkönyvelt bevételük 18 százalékkal haladta meg a múlt évit – derül ki a MerchantPro szerdán közzétett elemzéséből.
Hiába hirdettek győztest az észak-erdélyi autópálya legnehezebb, Szilágy megyei szakaszának megépítésére kiírt pályázaton, az építés tovább csúszhat, miután az egyik jelentkező megóvta az eredményt.
A PayU GPO Románia adatai szerint partnerkereskedőik több mint 1,15 millió tranzakciót bonyolítottak le a november 8-ai fekete pénteken, összesen 660 millió lej értékben; a legnagyobb értékű rendelés meghaladta a 75 000 lejt.
szóljon hozzá!