Fotó: Pixabay
Florin Cîțu miniszterelnök sokadik ígérete ellenére tovább késik a 2021-es évi állami költségvetés tervezetének közvitára bocsátása, a kiszivárgott információk szerint a késlekedés okát az jelenti, hogy nehéz tartani a bruttó hazai termék (GDP) 7 százalékát nem meghaladó hiánycélt.
2021. február 11., 11:132021. február 11., 11:13
A kormányfő szerda délután még arról beszélt, hogy a büdzsé tervezetét várhatóan még aznap este, de legkésőbb csütörtök reggel nyilvánosságra hozzák, ám erre cikkünk írásának pillanatáig nem került sor. A korábbi kitűzött határidő február 5. és február 8. volt.
Cîțu viszont határozottan arra kérte a minisztereket, hogy mutassák be, milyen reformokat és átszervezéseket terveznek az alárendelt ügynökségeknél és vállalatoknál annak érdekében, hogy tarthatóak legyenek a szerdán bejelentett célkitűzések:
Összehúzza a nadrágszíjat a bukaresti kormány: a Florin Cîțu vezette kabinet szerdán első olvasatban tárgyalt arról a sürgősségi kormányrendelet-tervezetről, amely olyan megszorításokat tartalmaz, mint például a nyugdíjaknak a jelenlegi szinten történő befagyasztása vagy az üdülési utalványok biztosításának felfüggeszt&e
Közben Florin Cîțu elutazott Brüsszelbe, ahol sajtóértesülések szerint biztosítani fogja az európai partnereket, hogy Románia betartja ígéretét, és fokozatosan csökkenti a költségvetés hiányát.
Az új jobbközép bukaresti kormánykoalíció és a szociáldemokrata ellenzék politikai csatározása jegyében kezdődött hétfőn a tavaly december 21-én alakult román parlament első rendes ülésszaka.
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!