Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Tavaly decemberben 167 153 személy részesült garantált minimális jövedelemben Romániában, 1810-zel többen, mint egy hónappal korábban – közölte az Országos Szociális Felügyeleti és Kifizetési Ügynökség (ANPIS).
2024. február 11., 20:392024. február 11., 20:39
A legtöbben Dolj (10.776), Bákó (9020), Teleorman (7965) és Buzău (7741) megyében, a legkevesebben Bukarestben (268), valamint Ilfov (860) és Temes (1414) megyében kaptak szociális segélyt.
A legmagasabb átlagos kifizetett összeget Szilágy (401,4 lej), Kovászna (372,17 lej) és Brassó (369,17 lej) megyében regisztrálták.
Alaposan megreformálná a szociális rendszert a munkaügyi minisztérium által közvitára bocsátott sürgősségi kormányrendelet-tervezet, amelynek célja a segélyezettek munkavállalása.
Szilágy, Kovászna és Brassó megyében voltak tavaly decemberben a legmagasabb összegű szociális segélyek. A Krónikának nyilatkozó szakember szerint tavaly egész évben éreztette hatását a koronavírus-világjárvány a szociális ellátás téren is.
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!