Fotó: Veres Nándor
Sepsiszentgyörgy gasztroturisztikai térképét készíti el a Kovászna Megyei Tanács által működtetett turizmusfejlesztési egyesület.
Mint Grüman Róbert, a megyei közgyűlés alelnöke lapunknak elmondta, az elképzelés szerint az egyesület biztosítja a logisztikát, a térkép nyomtatásának költségeit, ám azt a vendéglátósoknak kell megtölteniük tartalommal.
„Az elképzelésünk szerint minden étterem a specialitását vagy a legjobb fogását ajánlhatja ezen a térképen. A Sepsiszentgyörgyre látogató turista ebből megtudhatja, hol találja meg a legjobban elkészített csülköt, a legízletesebb hamburgert, gulyást vagy éppen pacallevest. „Ezt nem mi fogjuk eldönteni, az étterem-tulajdonosoknak kell erről egymás között megegyezniük, ezért kértük a szakmai szervezetük, a Sepsiszentgyörgyi Vendéglátóipari Egységek Szövetsége (SVESZ) segítségét” – részletezte az elképzelést Grüman Róbert.
A megyei közgyűlés alelnöke azt mondja, saját tapasztalatából tudja, hogy ha elutazik, akkor minden téren, a gasztronómiában is szereti felfedezni azt a tájegységet, ebben segítenének a Sepsiszentgyörgyre látogatóknak, ezért is szeretnék, ha minél több hagyományos fogás kerülne fel a térképre. A tervek szerint ha a vendéglátósok megegyeznek, akkor egy-két hónapon belül már a turisztikai információs iroda ezzel a térképpel is segíthet a turistáknak.
Grüman úgy véli, a helyi vendéglátósok között működik az egészséges versenyszellem, ám a közös ügyek mentén össze tudnak fogni, erre bizonyíték a sok közösen megszervezett gasztronómiai rendezvény.
Ilie Bolojan miniszterelnök takarékossági okokból arra utasította a minisztériumokat és a közintézményeket, hogy ritkítsák az alkalmazottak külföldi útjait.
A második deficitcsökkentő csomag a Környezetvédelmi Alap (AFM) programjairól is rendelkezni fog, beleértve a roncsautóprogramot is – nyilatkozta szerdán Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter.
Románia nagyon jó jelzést kapott az Európai Bizottságtól, miután a kormány felelősséget vállalt az első deficitcsökkentő intézkedéscsomagért, és ezzel mérséklődött az ország leminősítésének kockázata – véli Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
Újabb, menetrendszerű tiltakozó akciókat hirdetett kedden az Országos Szakszervezeti Tömb (BNS) a kormány deficitcsökkentő intézkedései ellen.
Ilie Bolojan miniszterelnök kedd este azt nyilatkozta, ügyvivő államfőként meglepetéssel értesült arról, hogy a bírák és ügyészek átlagosan 48 éves korban vonulnak nyugdíjba és az átlagnyugdíjuk 5000 euró.
A költségvetési hiány korrekciója prioritás Románia számára – jelentette ki Alexandru Nazare pénzügyminiszter kedden, az uniós pénzügyminiszterek tanácsának (Ecofin) ülésén.
Az első deficitcsökkentő csomagról szóló törvénytervezet idén a GDP 0,6 százalékának, jövőre pedig a GDP 3,35 százalékának megfelelő összeggel javít a költségvetési egyenlegen – állapította meg a Költségvetési Tanács.
A benzin és a gázolaj jelentősen drágul augusztus 1-jétől, amikor mind az üzemanyagok jövedéki adója, mind az általános forgalmi adó (áfa/TVA) értéke emelkedik a Bolojan-kormány deficitcsökkentő intézkedéscsomagjának hatályba lépése nyomán.
A nyugdíjpénztárak alkalmazottai ezen a héten minden reggel kétórás munkabeszüntetéssel tiltakoznak a megszorító intézkedések ellen – közölte kedden a Társadalmi Szolidaritás Országos Szakszervezeti Szövetség elnöke.
Ilie Bolojan miniszterelnök szerint fennáll az a veszély, hogy Románia a jövő év közepéig nem tudja lehívni a rendelkezésére álló uniós helyreállítási forrásokat, ezért a kormánynak a megvalósítható beruházásokra kell összpontosítania.
szóljon hozzá!