Fotó: Haáz Vince
Jelenleg nem tehet sokat a román fogyasztóvédelem azon utasok érdekében, akik repülőjáratát a légitársaság az utolsó pillanatban törölte – jelentette ki Horia Constantinescu, az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság elnöke.
2023. július 11., 19:412023. július 11., 19:41
Constantinescu elmondta, hogy az utolsó pillanatban törölt járatok esetében ha olyan cégek járatairól van szó, amelyeket nem Románia területén jegyeztek be, „a hatóság keze és lába is gúzsba van kötve, és nincs más lehetősége, mint hogy értesítse az Európai Fogyasztóvédelmi Központot”.
Elmondta, hogy még tavaly egy, az Európai Bizottsággal és az uniós végrehajtó testület igazságügyi és fogyasztóvédelmi biztosával folytatott megbeszélésen rámutatott:
A Prima Newsnak nyilatkozva Horia Constantinescu rámutatott, már a bukaresti parlament előtt van egy törvénytervezet a témában és remélik, hogy idén ősszel már hatályban lesz a rendelkezés, amely szerint az üzemeltetőknek rendelkezniük kell képviselővel, mert a hatóságoknak sok esetben nincs kivel tárgyalniuk.
„Szombaton sikerült azonosítanom a Wizz Air egyik képviselőjét a törölt lisszaboni járattal kapcsolatban. Kipréseltük belőle az ígéretet, hogy a romániai utasok visszakapják a pénzüket” – mondta a fogyasztóvédelmi hatóság elnöke. Kifejtette, hogy
például a működés felfüggesztésével, ha kiderül, hogy átverésről van szó.
„Már tavaly, az Európai Bizottsággal és az Európai Bizottság igazságügyi és fogyasztóvédelmi biztosával folytatott megbeszélésen rámutattunk, hogy szükség van egy európai működési struktúrára, amelyben nem csak papírokon keresztül kommunikálunk egymással. Úgy vélem, hogy az európai szabályozást hozzá kell igazítani ahhoz a korhoz, amelyben élünk. Sajnos egyre kevesebb a pilóta, egyre kevesebb a repülőszemélyzet, ez pedig egyre bonyolultabbá teszi a dolgokat” – mondta Horia Constantinescu.
Az új adótörvénykönyv a magánnyugdíjakra is kiveti az egészségügyi szolgáltatási járulék kifizetésének kötelezettségét, ami a haszonélvezők adóterhének megduplázódásához vezethet.
Az Alfa Kartell Szakszervezeti Szövetség hétfőn felkérte a többi szakszervezetet, hogy csatlakozzanak a parlamentnél délutánra meghirdetett felvonulásukhoz.
Az előrejelzések szerint Románia államadóssága az idei év végére eléri a GDP 60 százalékát – jelentette ki Alexandru Nazare pénzügyminiszter, hozzátéve, hogy az adósság elmúlt öt évben 20 százalékkal, 570 milliárdról több mint 1,1 milliárd lejre nőtt.
A nyaralások a hackerek kedvenc célpontjává váltak: rengeteg online csalás tapasztalható a foglalások terén.
Jelentős, akár 20–30 százalékos visszaesés lehet idén a romániai idegenforgalomban a közalkalmazottaknak nyújtott üdülési csekkek körüli módosulások, illetve az áfa megemelése miatt – kongatták meg a vészharangot a turizmusban érdekelt vállalkozók.
Nagy nyomás nehezedik az új otthonban gondolkodókra, hiszen a deficitcsökkentés miatt augusztus elsejétől megszűnik a kedvezményes áfakulcs, és 21 százalékosra emelkedik az új építésű lakások értékesítésekor felszámolt általános forgalmi adó.
A román vízügyi igazgatóság (ANAR) átszervezése veszélyezteti a vízgazdálkodási infrastruktúrát és pusztító hatása lesz az alkalmazottakra és családjaikra – közölte egy nyílt levélben az intézmény szakszervezete (SMAR).
A hosszas csődeljárás után a bíróság döntött az első román fapados légitársaság, a Blue Air felszámolásáról – írta a Profit.ro a csődbiztos közleménye alapján.
Az Európai Bizottság a következő pénzügyi ciklusban gyökeresen átalakítaná a területalapú mezőgazdasági támogatások rendszerét, amelynek legnagyobb vesztesei a kelet-európai gazdák lennének. Ez ellen gyűjtenek aláírásokat a romániai gazdaszervezetek is.
Májusban áprilishoz képest 139 lejjel, azaz 2,5 százalékkal 5508 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
szóljon hozzá!