Fotó: Haáz Vince
Jelenleg nem tehet sokat a román fogyasztóvédelem azon utasok érdekében, akik repülőjáratát a légitársaság az utolsó pillanatban törölte – jelentette ki Horia Constantinescu, az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság elnöke.
2023. július 11., 19:412023. július 11., 19:41
Constantinescu elmondta, hogy az utolsó pillanatban törölt járatok esetében ha olyan cégek járatairól van szó, amelyeket nem Románia területén jegyeztek be, „a hatóság keze és lába is gúzsba van kötve, és nincs más lehetősége, mint hogy értesítse az Európai Fogyasztóvédelmi Központot”.
Elmondta, hogy még tavaly egy, az Európai Bizottsággal és az uniós végrehajtó testület igazságügyi és fogyasztóvédelmi biztosával folytatott megbeszélésen rámutatott:
A Prima Newsnak nyilatkozva Horia Constantinescu rámutatott, már a bukaresti parlament előtt van egy törvénytervezet a témában és remélik, hogy idén ősszel már hatályban lesz a rendelkezés, amely szerint az üzemeltetőknek rendelkezniük kell képviselővel, mert a hatóságoknak sok esetben nincs kivel tárgyalniuk.
„Szombaton sikerült azonosítanom a Wizz Air egyik képviselőjét a törölt lisszaboni járattal kapcsolatban. Kipréseltük belőle az ígéretet, hogy a romániai utasok visszakapják a pénzüket” – mondta a fogyasztóvédelmi hatóság elnöke. Kifejtette, hogy
például a működés felfüggesztésével, ha kiderül, hogy átverésről van szó.
„Már tavaly, az Európai Bizottsággal és az Európai Bizottság igazságügyi és fogyasztóvédelmi biztosával folytatott megbeszélésen rámutattunk, hogy szükség van egy európai működési struktúrára, amelyben nem csak papírokon keresztül kommunikálunk egymással. Úgy vélem, hogy az európai szabályozást hozzá kell igazítani ahhoz a korhoz, amelyben élünk. Sajnos egyre kevesebb a pilóta, egyre kevesebb a repülőszemélyzet, ez pedig egyre bonyolultabbá teszi a dolgokat” – mondta Horia Constantinescu.
Az Európai Bizottságnak 2026. december 31-ig teljesítenie kell a kifizetéseket a tagállamoknak a helyreállítási tervek 2026. augusztus 31-ig megvalósított célkitűzései alapján – jelentette ki szerdán az EB egyik szóvivője.
A piacok ma örvendenek a fejleményeknek, de neki kell fogni, és sajnos a nehezebb döntéseket is meg kell hozni, hogy a költségvetés hiánya érdemben csökkenjen – értékelt a Krónikának Bálint Csaba közgazdász, a Román Nemzeti Bank igazgatótanácsának tagja.
Felszámolják Románia egyik legrégebbi vállalatát, a kolozsvári épületgépészeti Armaturát – írja az Economica.net a részvényesek közgyűlésének meghívója alapján.
Szó sincs arról, hogy az állami költségvetésben ne lenne elegendő pénz a nyugdíjak és a közszféra béreinek a kifizetésére – szögezte le Nicușor Dan megválasztott elnök.
Az előző havi 1,1 százalékos csökkenés után márciusban 0,1 százalékkal nőtt az Európai Unióban az építőipari termelés februárhoz képest, Ausztria és Románia építőipara teljesített a legjobban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) kedden ismertetett adatai szerint az idei első negyedévben 32 600 betöltetlen állás volt Romániában, 1700-zal kevesebb, mint az előző negyedévben és 2400-zal kevesebb, mint 2024 első három hónapjában.
A korábbi 2,5 százalékról 1,4 százalékra csökkentette a román bruttó hazai termék (GDP) növekedésére vonatkozó prognózisát a hétfőn közzétett tavaszi gazdasági előrejelzésében az Európai Bizottság.
A befektetők kedvezően fogadták Nicuşor Dan független jelölt választási győzelmét.
Az idei év első négy hónapjában 2214 cég jelentett fizetésképtelenséget, 12,35 százalékkal kevesebb, mint 2024 azonos időszakában, amikor 2526 esetet regisztráltak – közölte hétfőn a cégbíróság (ONRC).
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
szóljon hozzá!