Fotó: Beliczay László
Közel 132 millió lejes forgalmuk volt a romániai online áruházaknak a fekete pénteki árleszállítási akciójuk első két órájában, 12,23 százalékkal nagyobb, mint a tavalyi Black Friday azonos időszakában – vont mérleget az Agerpres.
2021. november 12., 10:312021. november 12., 10:31
A PayU fizetési rendszer adatai szerint fekete péntek első két órájában 191 887 tranzakciót jegyeztek, 42,34 százalékkal többet, mint tavaly, az online vásárlások átlagos értéke pedig 684 lej volt.
Reggel 9 óra öt percig 87,57 millió lejt költöttek el a vásárlók, 26,21 százalékkal többet, mint tavaly.
Fekete péntek első két órájában a legnépszerűbbek a tranzakciók 75,14 százalékát képező IT&C-termékek voltak.
a friss statisztika szerint 15 000 tranzakciót bonyolítottak más országból, a legtöbben Nagy-Britanniából, Ukrajnából és az Amerikai Egyesült Államokból vásároltak a romániai webáruházakban.
Különleges fekete pénteki parancsnokság létrehozását jelentette be csütörtökön az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC), céljuk a kecsegtetőbbnél kecsegtetőbb akciók non-stop ellenőrzése ebben az időszakban. Máris 11 megbírságolt cégről adtak hírt.
A lendület pedig úgy tűnik, hogy az első két óra után sem lankadt, bár nagyon sok termékből már kimerültek vagy kimerülőben vannak az akciós készletek, a legnagyobb romániai webáruház,
Az eMag akciós termékei pénteken 7:25 órától elérhetőek.
Bár az eMag által meghirdetett, és számos romániai kereskedő által az igazinak tartott fekete péntek csak a hét az utolsó munkanapján lesz, úton-útfélen vásárlócsábító ajánlatokba ütközünk. És az első akciókkal együtt megérkeztek az első bírságok is.
Mint ismeretes, bár már egy ideje úton-útfélen Black Friday-ként hirdetett, akár több napig vagy hétig tartó vásárlócsábító akciókba ütközünk, az idei fekete pénteket hivatalosan november 12-én tartják Romániában.
Úgy tűnik, péntekre valamelyest mérséklődött az elnökválasztás vasárnapi első fordulójának eredménye, majd az abból eredő kormányválság által okozott sokkhatás.
Az energiaügyi minisztérium ragaszkodik az országos helyreállítási terv újratárgyalásához és a széntüzelésű hőerőművek bezárásának elhalasztásához, mert a létesítmények leállása még nagyobb nyomást gyakorolna az energiaárakra – írta Sebastian Burduja.
Megjelent az ENSZ idei jelentése az emberi fejlettségi szintről, mely a hagyományos statisztikai mutatóknál komplexebb, pontosabb módon hivatott számszerűsíteni az emberi jólét mértékét egy index segítségével.
Az Európai Parlament csütörtökön elfogadta az új autók és kishaszongépjárművek szén-dioxid-kibocsátási teljesítményszabványaira vonatkozó célzott módosítást.
Marcel Boloș európai beruházásokért és projektekért felelős miniszter úgy véli, szóba se jöhet egy hitelmegállapodás a Nemzetközi Valutaalappal (IMF), ami szerinte az országos helyreállítási tervben foglaltaknál „fájdalmasabb” reformokat vonna maga után.
Az év első három hónapjában 2,496 millió vendéget fogadtak a romániai kereskedelmi szálláshelyeken (beleértve a kiadó apartmanokat és szobákat is), alig 1 százalékkal többet a 2024 januárja és márciusa között jegyzettnél.
Csütörtökön is folytatta lejtmenetét a román fizetőeszköz: a Román Nemzeti Bank (BNR) által 13 órakor kiközölt referencia-árfolyam 5,12 lej/euró volt a szerdai 5,0991 után, ami 0,0231 százalékos növekedést jelent.
Nincs pozitív szcenárió, gazdasági szempontból az idei egy sötét év lesz – vetítette elő derűlátásra nem túl sok okot adóan a Krónika megkeresésére Rácz Béla Gergely, a Babeș–Bolyai Tudományegyetem Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karának docense.
Magyarországon és Horvátországban terjeszkedik a román fogászati vállalat, a Dental Holding – írja az economedia.ro a cég közleménye alapján.
Indoklással ellátott véleményt küldött az Európai Bizottság (EB) Romániának, amiért korlátozza a gáztermelők szabadságát a földgáz nagykereskedelmi árának megállapításában.
szóljon hozzá!