A magánnyugdíjalapok terén erősít a BT pénzügyi csoport
Fotó: Rostás Szabolcs
A BT pénzügyi csoport megvásárolta a BRD Pensii-t, vagyis a Groupe Societe Generale tulajdonában levő egykori Román Fejlesztési Bank (BRD) nyugdíjalapját, amely 560 000 hozzájárulóval rendelkezik a II. és a III. pillérben – derül ki a Bukaresti Értéktőzsdének (BVB) küldött tájékoztatásból.
2024. május 29., 14:202024. május 29., 14:20
„A BT pénzügyi csoport a Transilvania Bank és a BT Investments révén megállapodást kötött a BRD–Groupe Societe Generale és a Societe Generale Assurances társaságokkal a BRD Pensii (BRD magánynugdíjalap-kezelő), a Romániában a kötelező (II. pillér) és fakultatív (III. pillér) magánnyugdíjalapok területén működő vállalat felvásárlásáról” – közölte a BT.
„A bankbetétek után a magánnyugdíjalapok a lakosság második legfontosabb pénzügyi eszközei, történelmi tőkefelhalmozás romániai viszonylatban. Ezért a magánnyugdíjrendszer stabil tőkeforrást jelent, amely hosszú távú befektetési perspektívával járul hozzá az állam, de a magánszektor finanszírozásához is. Hisszük, hogy képességeink révén gyorsítottan hozzájárulhatunk gazdaságunk ezen alappillérének fejlődéséhez, változatos megtakarítási termékkínálatot kínálva ügyfeleinknek” – idézte a közlemény Tetik Omert, a Transilvania Bank vezérigazgatóját.
A BRD nyugdíjalapjához nagyjából 560 ezren járulnak jelenleg hozzá, 2023 végén a nettó eszközértéke több mint 5,4 milliárd lej volt.
A romániai magánnyugdíjrendszer aktívái – beleértve a kötelező és a fakultatív alapokat is – 2023 végén több mint 131 milliárd lejt tettek ki összesen, ami a bruttó hazai termékhez viszonyítva pedig az éves GDP 8,48 százalékát jelenti, és az elmúlt 15 évben pozitív nettó nominális hozamot ért el. A magánnyugdíjalapoknak több mint 8,8 millió hozzájárulója van.
Univerzális bankcsoportként szolgáltatásai lefednek minden ügyfélkört és üzletágat a pénzügyi szektorban, kiterjedt fiókhálózattal és élvonalbeli online megoldásokkal rendelkezik. A hitelezés területén piaci részesedése 20 százalék, ügyfelei száma meghaladja a 4 milliót, munkavállalói száma a 10 ezret.
hiszen – mint ismeretes – februárban megállapodásra jutott az OTP Bank Nyrt. a kolozsvári székhelyű Transilvania Bankkal a magyar pénzintézet romániai leányvállalatának eladásáról, a tranzakció értéke 347,5 millió euró. A tranzakció jelenleg a Versenytanács, valamint a Román Nemzeti Bank (BNR) jóváhagyására vár.
Megállapodásra jutott az OTP Bank Nyrt. a kolozsvári székhelyű Transilvania Bankkal a magyar pénzintézet romániai leányvállalatának eladásáról, a tranzakció értéke 347,5 millió euró.
A romániai cégvezetők egyelőre megkísérlik felmérni, milyen hatással lesznek majd az ország gazdaságára az amerikai elnök által szerdán bejelentett új vámok.
A kormány elfogadta a különleges ipari létesítményekre kivetett úgynevezett oszlopadó szabályozását módosító sürgősségi rendeletet – jelentette be a Ciolacu-kabinet csütörtöki ülése után a pénzügyminiszter.
Románia schengeni övezeti csatlakozásával 2025-ben 25 százalékkal bővül a nemzetközi szállítási volumen, amit a romániai fogyasztók növekvő külföldi vásárlási kedve és az eladók külföldi piacokon való terjeszkedése táplál – vetíti előre egy elemzés.
Donald Trump elnök döntése, hogy 10 százalékos vámot vet ki az Egyesült Államokba importált legtöbb árura, valamint magasabb vámokat vet ki több tucat országra a riválisoktól a szövetségesekig, felerősítette a globális kereskedelmi háborút.
Nehezen teljesíthető adóemelés nélkül a 2025-ös évi állami költségvetésben rögzített 7 százalékos hiánycél – jelentette ki a Krónika megkeresésére Rácz Béla Gergely, a BBTE Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karának docense.
Jelenleg két forgatókönyv van terítéken a sokat vitatott különleges nyugdíjak reformjára, ami mérföldkőként szerepel az országos helyreállítási tervben, vagyis 231 millió euró úszhat el, ha nem sikerül rendezni a kérdést.
Az Országos Katasztrófavédelmi Alap április elsején elindított a „Nem a katasztrófa, hanem a felkészültség hiánya az igazi tragédia” elnevezésű figyelemfelkeltő kampányt, amelynek célja felhívni a figyelmet a természeti katasztrófák pusztító hatásaira.
Finn cég vásárolta fel a legnagyobb romániai egészségügyi magánszolgáltatót, a Regina Mariát – írja az economedia.ro a cég közleménye alapján.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) kedden közzétett szezonális és naptárhatásoktól megtisztított adatai szerint 2025 februárjában 5,6 százalék volt a munkanélküliségi ráta Romániában, 0,1 százalékponttal nagyobb, mint januárban.
Teljesen új vasúti koncepcióval kötnék össze Európa valamennyi országát: egy dán agytröszt olyan szupergyors vonat hálózatának tervezetét dolgozta ki, mely 400 kilométer/órás sebességgel száguldó szerelvényeket képzel el.
szóljon hozzá!