A magánnyugdíjalapok terén erősít a BT pénzügyi csoport
Fotó: Rostás Szabolcs
A BT pénzügyi csoport megvásárolta a BRD Pensii-t, vagyis a Groupe Societe Generale tulajdonában levő egykori Román Fejlesztési Bank (BRD) nyugdíjalapját, amely 560 000 hozzájárulóval rendelkezik a II. és a III. pillérben – derül ki a Bukaresti Értéktőzsdének (BVB) küldött tájékoztatásból.
2024. május 29., 14:202024. május 29., 14:20
„A BT pénzügyi csoport a Transilvania Bank és a BT Investments révén megállapodást kötött a BRD–Groupe Societe Generale és a Societe Generale Assurances társaságokkal a BRD Pensii (BRD magánynugdíjalap-kezelő), a Romániában a kötelező (II. pillér) és fakultatív (III. pillér) magánnyugdíjalapok területén működő vállalat felvásárlásáról” – közölte a BT.
„A bankbetétek után a magánnyugdíjalapok a lakosság második legfontosabb pénzügyi eszközei, történelmi tőkefelhalmozás romániai viszonylatban. Ezért a magánnyugdíjrendszer stabil tőkeforrást jelent, amely hosszú távú befektetési perspektívával járul hozzá az állam, de a magánszektor finanszírozásához is. Hisszük, hogy képességeink révén gyorsítottan hozzájárulhatunk gazdaságunk ezen alappillérének fejlődéséhez, változatos megtakarítási termékkínálatot kínálva ügyfeleinknek” – idézte a közlemény Tetik Omert, a Transilvania Bank vezérigazgatóját.
A BRD nyugdíjalapjához nagyjából 560 ezren járulnak jelenleg hozzá, 2023 végén a nettó eszközértéke több mint 5,4 milliárd lej volt.
A romániai magánnyugdíjrendszer aktívái – beleértve a kötelező és a fakultatív alapokat is – 2023 végén több mint 131 milliárd lejt tettek ki összesen, ami a bruttó hazai termékhez viszonyítva pedig az éves GDP 8,48 százalékát jelenti, és az elmúlt 15 évben pozitív nettó nominális hozamot ért el. A magánnyugdíjalapoknak több mint 8,8 millió hozzájárulója van.
Univerzális bankcsoportként szolgáltatásai lefednek minden ügyfélkört és üzletágat a pénzügyi szektorban, kiterjedt fiókhálózattal és élvonalbeli online megoldásokkal rendelkezik. A hitelezés területén piaci részesedése 20 százalék, ügyfelei száma meghaladja a 4 milliót, munkavállalói száma a 10 ezret.
hiszen – mint ismeretes – februárban megállapodásra jutott az OTP Bank Nyrt. a kolozsvári székhelyű Transilvania Bankkal a magyar pénzintézet romániai leányvállalatának eladásáról, a tranzakció értéke 347,5 millió euró. A tranzakció jelenleg a Versenytanács, valamint a Román Nemzeti Bank (BNR) jóváhagyására vár.
Megállapodásra jutott az OTP Bank Nyrt. a kolozsvári székhelyű Transilvania Bankkal a magyar pénzintézet romániai leányvállalatának eladásáról, a tranzakció értéke 347,5 millió euró.
A román vízügyi igazgatóság (ANAR) átszervezése veszélyezteti a vízgazdálkodási infrastruktúrát és pusztító hatása lesz az alkalmazottakra és családjaikra – közölte egy nyílt levélben az intézmény szakszervezete (SMAR).
A hosszas csődeljárás után a bíróság döntött az első román fapados légitársaság, a Blue Air felszámolásáról – írta a Profit.ro a csődbiztos közleménye alapján.
Az Európai Bizottság a következő pénzügyi ciklusban gyökeresen átalakítaná a területalapú mezőgazdasági támogatások rendszerét, amelynek legnagyobb vesztesei a kelet-európai gazdák lennének. Ez ellen gyűjtenek aláírásokat a romániai gazdaszervezetek is.
Májusban áprilishoz képest 139 lejjel, azaz 2,5 százalékkal 5508 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A májusi 5,45 százalékról júniusban 5,7 százalékra nőtt az éves infláció Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A Moody's szerint a kormány első deficitcsökkentő csomagja fontos lépés a költségvetési egyensúly megteremtéshez, ám a felvállalt céloktól való bármilyen eltérés Románia leminősítéséhez vezethet.
Akár ötszörösére is megemelték egyes állami cégek vezetőinek a juttatásait az elmúlt hónapokban, miközben a kormány a takarékossági intézkedéseken dolgozott – közölte Radu Miruță gazdasági miniszter.
A bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévben az előző negyedévhez képest stagnált, 2024 első negyedévéhez képest pedig 0,3 százalékkal nőtt – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett előzetes adataiból.
Anyagilag egyre megerőltetőbb lesz gépkocsit fenntartani, vezetni, hiszen akár havi több száz lejes pluszköltséget generálhatnak az autótulajdonosoknak a kormány megszorító intézkedései, melyek egyéb drágulásokkal karöltve érkeznek.
Ilie Bolojan miniszterelnök takarékossági okokból arra utasította a minisztériumokat és a közintézményeket, hogy ritkítsák az alkalmazottak külföldi útjait.
szóljon hozzá!