Fotó: Emag
Decembertől a csíkszeredai születésű Daradics Kinga az Emag Magyarország ügyvezető igazgatója – közölte a térség országaiban webáruházakat működtető romániai alapítású társaság.
2023. december 08., 12:412023. december 08., 12:41
Az erdélyi szakember kinevezésével az Emag a következő lépést teszi meg a magyar piac iránti elkötelezettségének megerősítésében, miután a vállalat a közelmúltban felavatta 117 ezer négyzetméteres logisztikai bázisát Dunaharasztiban – írják közleményükben.
„Bízunk abban, hogy személyében a magyar piac alapos ismerete jól kiegészíti majd regionális e-kereskedelmi szaktudásunkat, valamint a technológiai és logisztikai infrastruktúrába történő beruházásainkat” – írja az Emag közleménye Daradics Kingáról.
Különösen fontos kihívás számomra, hogy nem csupán a saját növekedésünket tartjuk szem előtt, hanem piacterünkkel a teljes hazai online kereskedelemi ökoszisztéma fejlesztésének feladatát is magunkra vállaltuk. Az Emag regionális piaci erejével és a magyar csapat elkötelezettségével együtt lehetőségem van formálni a jövőt, inspirálni az innovációt és egy olyan utat kijelölni, amely az univerzális vásárlási platform megvalósításával új szintre emeli az ügyfélelégedettséget” – idézte a kinevezése kapcsán nyilatkozó Daradics Kingát a magyarországi sajtó.
Executive MBA diplomáját a Sheffield Universityn szerezte meg. Részt vett a Mol-csoport díjnyertes Leadership Programjában (Thunderbird Arizona, USA). A Mol-csoport keretében kezdte pályafutását 2003-ban, majd a Mol-csoport üzemanyagkártya-üzletágát vezette. 2011. május 1-jétől a Mol Románia ügyvezető igazgatója volt, később pedig az IT szektorban digitális transzformáció, szoftverfejlesztés, fintech területeken dolgozott, legutóbb a Neominds.tech társalapítójaként. Magyarország első fenntartható befektetésekkel (ESG) foglalkozó alapja, az Impact Ventures felügyelőbizottsági tagja, az Institute of Directors Hungary elnöke. Több mint hét éve tagja a nemzetközi Fiatal Elnökök Szervezetének (YPO), ahol európai igazgatósági tagként tevékenykedik.
A Forbes magazin román kiadása öt alkalommal választotta be a legbefolyásosabb női vezetők listájára, az International Women’s Forum pedig a globális feltörekvő tehetségei közé választotta Daradics Kingát.
„Az olajpiac ciklikusságának köszönhetően azok az olajipari társaságok vannak most előnyös helyzetben, ahol kitermelés, illetve finomítás-eladás egyaránt működik” – Daradics Kinga Ágnes, a Mol Románia igazgatója a kőolaj árának alakulásáról.
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!