Fotó: Facebook/FLY LILI
Mivel továbbra sem sikerült lezárnia új repülőgépe bejegyzését, kénytelen tovább halasztani brassói és nagyszebeni járatainak elindítását a Fly Lili.
2024. július 12., 12:272024. július 12., 12:27
A nagyszebeni légitársaság pénteken jelentette be az újabb halasztást. Mint írták, a Brassó–Vidombák Nemzetközi repülőtérre tervezett járataikat augusztus 2-áig törölik, azt utasokat pedig közvetlenül tájékoztatják a változásokról és a rendelkezésükre álló lehetőségekről
– közölte a vállalat.
„A Fly Lili továbbra is jelentős erőfeszítéseket tesz annak érdekében, hogy minimalizálja az Önöket, utasainkat érő hatásokat” – írták a légitársaság a Facebook-oldalán közzétett bejegyzésében.
„Számos kérés érkezett, de minden esetet kezelünk, hogy a lehető leggyorsabban megoldjuk ezeket a problémákat” – ígérték továbbá a posztban.
Amint arról beszámoltunk, a Fly Lili július elején jelentette be, hogy felfüggesztette a jegyárusítást Nagyszebenben és késlelteti brassói járatainak elindítását, mivel az ágazatot sújtó munkaerőhiány miatt nem tudták időben lezárni új repülőgépjeik engedélyeztetési folyamatát, ami miatt brassói járataikat csak július 14-én tudják útnak indítani, a Szebenből indulók sorsa pedig meghatározatlan ideig „a levegőben lóg”.
A Fly Lili légitársaság felfüggesztette a jegyárusítást Nagyszebenben és késlelteti brassói járatainak elindítását.
Mint ismeretes, a Brassó megyei önkormányzat és a romániai alapítású vállalat illetékesei április közepén jelentették be, hogy a németországi Nürnbergbe, Münchenbe és Stuttgartba, a görögországi Thesszalonikibe, a törökországi Isztambulba, valamint az olaszországi Rómába és Milánóba, illetve a spanyolországi Barcelonába is indulnak járatok júniustól, illetve júliustól. A jegyértékesítést az eredetileg bejelentetthez képest bő kéthetes késéssel hirdették meg május 6-án.
Az eredetileg bejelentett időponthoz képest kissé megkésve, de hétfő este végre meghirdette a jegyértékesítést a Brassó–Vidombák Nemzetközi Repülőtérről induló járataira a Fly Lili légitársaság.
Aztán a cég május 20-án bejelentette: a Nagyszebeni Nemzetközi Repülőtérről induló, júliustól érvényes új járatai révén Róma, Milánó, Barcelona, Stuttgart és Nürnberg válik elérhetővé az erdélyi légikikötőből.
A Fly Lili légitársaság kedden hivatalosan is bejelentette a Nagyszebeni Nemzetközi Repülőtérről induló, júliustól érvényes új járatait: Róma, Milánó, Barcelona, Stuttgart és Nürnberg válik hamarosan elérhetővé az erdélyi légikikötőből.
A Fly Lili légitársaság 2023 áprilisában indult útjára, jelenleg csupán vakációs charterjáratokat működtet tunéziai és törökországi célpontok felé. Alapítója, Jürgen Faff medgyesi születésű üzletember korábban számos vitatott beruházása, üzletelése miatt vált hírhedtté a térségben: sajtóbeszámolók szerint „fantom” golfpályát épített több millió eurós uniós forrást felhasználva, a pandémia alatt maszkokat szállított az Unifarm állami vállalatnak, amely utólag több millió eurót visszakövetel, illetve vaskos támogatást kapott egy azóta sem működő napelempark kiépítésére is. Faff luxusautó-gyűjteményéről is nevezetes.
A magyar Építési és Közlekedési minisztérium kiírta a Debrecen és Nagyvárad között megépítendő vasútvonal első szakaszának megtervezésére vonatkozó pályázatot.
Több tucat magyarországi álláskereső talált munkát a minap Nagyváradon, ahol nagyszabású állásbörzét tartottak. Békési Csabával, az állásbörzét szervező Bihar megyei munkaerő-elhelyező ügynökség igazgatójával járjuk körül a témát.
Jövő héten, egészen pontosan június 4-én startol az önkormányzatok és közintézmények számára a Roncsautóprogram 2025-ös kiírása; a magánszemélyek június 19-étől pályázhatnak a gépkocsipark felújítását célzó program keretében nyújtott támogatásokra.
Románia nehéz gazdasági helyzetben van, ezért sürgős intézkedésekre van szükség, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) pedig vállalja, hogy része lesz annak a kormánynak, amely meghozza ezeket az intézkedéseket – jelentette ki Ilie Bolojan.
A költségvetési hiány egy „üszkösödés” a román gazdaság testén – fogalmazott kedden Daniel Dăianu, aki szerint illúzió, hogy a deficitet csupán a kiadások lefaragásával mérsékelni lehet, ezért szerinte bizonyos adóemelések nem kerülhetők el.
A pénteken jegyzett évi 7,29 százalékról 7,10 százalékra csökkent hétfőn a lej alapú hitelek törlesztőrészletét befolyásoló három hónapos bankközi hitelkamatláb (ROBOR) – közölte a Román Nemzeti Bank (BNR).
Az Európai Számvevőszék új jelentése szerint az Unió (saját hatáskörén belül) nem támogatta eredményesen az állami nyugdíjakat kiegészítő és az uniós polgárok megfelelő nyugdíjjövedelméhez hozzájáruló kiegészítő nyugdíjak kifejlesztését.
Románia nem küldte meg az Európai Bizottságnak (EB) a költségvetési hiány csökkentéséről szóló éves előrehaladási jelentést, amelyet április 30-ig kellett volna megküldenie a hétéves költségvetési terv végrehajtásának részeként.
Donald Trump amerikai elnök pénteken közölte, hogy javasolni fogja kabinetjének: június 1-jétől 50 százalékos vámot vezessenek be az Európai Unióból származó árukra, mert az uniós blokk „nehézkes” volt a kereskedelmi tárgyalások során.
A Környezetvédelmi Alap (AFM) a nap folyamán több száz pályázatot hagyta jóvá a villanypásztorprogramban, amelyet még 2023-ban hirdettek meg Tánczos Barna akkori környezetvédelmi miniszter kezdeményezésére – tájékoztatott csütörtökön az RMDSZ.
szóljon hozzá!