A gyár székhelye a Brassó megyei Keresztényfalván
Fotó: Facebook/Schaeffler
Elbocsátásokat jelentett be a Schaeffler romániai leányvállalata – írta az economedia.ro a cég tájékoztatása alapján. A létszámcsökkentést, amely a gazdasági portál értesülései szerint eléri a 800 főt, az év végéig tervezi végrehajtani a német tulajdonban levő cég.
2024. október 07., 19:022024. október 07., 19:02
A cégvezetés nem erősítette meg, de nem is cáfolta a sajtóban megjelent számot. „Kihívásokkal teli az üzleti környezet, amelyben működünk, ami főleg a csapágy- és az ipari megoldások üzletágunkat érinti. Folyamatosan alkalmazkodunk a piaci körülményekhez, és vizsgáljuk az összes lehetőséget, hogy a versenyképességünket hosszú távon megőrizzük” – idézi az economedia.ro a vállalat közleményét.
A cégnek a Brassó megyei Keresztényfalván (Cristian) működő gyárában mintegy 4900 fő dolgozik. Az economedia.ro érdeklődésére a vállalat elismerte, hogy szeptember végén kényszerszabadságra küldte dolgozóinak egy részét, azt azonban nem közölte, hogy az intézkedés hány dolgozót érint, és az időtartamát sem.
Korábban Klaus Rosenfeld, a Schaeffler csoport vezérigazgatója közölte, hogy az elektromos autóalkatrészeket gyártó Vitesco Technologies-zal való fúzió következményeként elbocsátások lesznek a vállalatnál.
Az olasz Taffarello SpA, a Romanbag Production papírzacskó-gyártó cég tulajdonosa, úgy döntött, hogy bezárja erdélyi, a Kolozs megyei Désen található gyárát.
A Schaeffler AG a világ vezető autóalkatrészgyártói közé tartozik. A vállalat 2002 óta van jelen Romániában: a Schaeffler Romania 3,9 milliárd lejes tavalyi árbevétele 11 százalékkal haladta meg a 2022-es értéket, azonban a nettó nyeresége 61 százalékkal, 36 millió lejre csökkent.
Jóváhagyta pénteki ülésén a kormány a munkaügyi minisztérium rendelet-tervezetét, amely szerint a villanyáram hatósági árszabályozásának kivezetése után a kiszolgáltatott fogyasztók havi 50 lej értékű elektronikus energiautalványra lesznek jogosultak.
Pénteki ülésén a kormány további három hónappal meghosszabbította az alapélelmiszerek kereskedelmi árrésének korlátozását.
A munkaügyi minisztérium társadalmi párbeszéd bizottságának pénteki ülésén a szakszervezetek képviselői a Háromoldalú Érdekegyeztető Tanács sürgős összehívását kérték a deficitcsökkentő csomag egészének megvitatására.
Az EU tagállamai közül tavaly Romániában voltak a legolcsóbbak az élelmiszerek és az alkoholmentes italok – közölte pénteken az Eurostat adataira hivatkozva az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A villanyáram hatósági árszabályozásának július elsejei kivezetése után a kiszolgáltatott fogyasztók havi 50 lej értékű elektronikus energiautalványra lesznek jogosultak – derül ki egy sürgősségirendelet-tervezetből.
A 2025-ös turisztikai év eddig rosszul alakult a vendéglátósok számára, az ágazatot az életszínvonal csökkenése és az áfa 19 százalékra emelése egyaránt fenyegeti – jelentette ki a Turisztikai Ügynökségek Országos Szövetségének (ANAT) alelnöke.
Dragoș Pâslaru miniszter szerint 7,8 milliárd euróra rúg azon projektek összege, amelyek az országos helyreállítási terv (PNRR) részeként kaptak uniós finanszírozást, ám jelenleg erősen kérdéses, hogy határidőre meg lehet-e őket valósítani.
Megkezdődött az aratás Arad megyében, de a szárazság miatt nem jók a kilátások. Nagy Zsolt falugazdász szerint örvendhetnek, ha nullszaldósok lesznek a gazdák a kevés gabonatermés, és az alacsony, tíz évvel ezelőtti szintű felvásárlási ár miatt.
Megadóztathatják a betegszabadságokat az új kormány tervei szerint. Az egészségügyi miniszter szerint sok ilyen kérés fiktív, hamis okokon alapul, a tervezett intézkedésnek pedig kettős haszna lenne.
Az európai autópiac az áprilisi zsugorodás után májusban visszatért a növekedés útjára, de a kontinensen Romániában esett vissza a legnagyobb mértékben a gépkocsi-beíratások száma az előző évhez képest.
szóljon hozzá!