Kizárta a Genius Travel utazási ügynökséget tagjai közül a turisztikai irodákat tömörítő országos egyesület (ANAT), miután a cég e-mailben jelezte ügyfeleinek, hogy csődbe ment, ezért nem tudják biztosítani a kliensek által lefoglalt és kifizetett utazási csomagokat.
2016. augusztus 17., 18:372016. augusztus 17., 18:37
Az elektronikus levél után a cég újabb e-mailt küldött, amelyben azt állították, hogy minden megoldódott, néhány nap múlva viszont újabb értesítés érkezett a fizetésképtelenségről. Az ANAT közleményben jelezte: a Genius Travel egyrészt anyagi kárt okozott ügyfeleinek, ugyanakkor rossz színben tüntette fel az egyesület tagjait, olyan ügynökségeket, „amelyek tisztességesen járnak el klienseikkel”.
Az utazási iroda múlt héten küldte el az e-maileket, ezt követően több ügyfél is az ANAT-hoz fordult. A szervezet felszólította az ügynökséget, hogy tisztázza a helyzetet, erre azonban nem került sor, így kizárták a tagok közül. Az egyesület azt is közölte: nyomon követik a helyzet alakulását, és értesíteni fogják az ügyfeleket arról, hogy mit kell tenniük a kártérítés érdekében.
A Profit.ro hírportál arról számolt be: sajtóértesülések szerint több száz ügyfelet érhetett kár, de a cég – törvény által előírt – 10 ezer dolláros biztosítása alig 10–15 család kártérítését fedezi, így elképzelhető, hogy tucatnyi polgár soha nem látja viszont a befizetett összeget. A hírportál rámutatott: néhány éve a nagy turisztikai ügynökségek vezetői felvetették, hogy a jogszabálynak drágább biztosítás megkötésére kellene köteleznie a vállalakozásokat. Jelenleg a kis cégeknek 10 ezer, míg a nagy ügynökségeknek 50 ezer dolláros kötvényt kell vásárolniuk. A téma végül elült, mert a kis irodák a versenyhelyzet megsértésétől tartottak, állításuk szerint ugyanis ők nem engedhetik meg maguknak a több tízezer dolláros vagy eurós biztosítást.
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!