Fotó: Marcel Ciolacu/Facebook
Van még idő véglegesíteni a parlamentben a különnyugdíjak törvénytervezetét – jelentette ki Marcel Ciolacu szociáldemokrata (PSD) pártelnök csütörtökön. Közlése szerint Marius Budăi munkaügyi miniszter a jövő héten Brüsszelbe utazik tárgyalni az uniós döntéshozókkal a jogszabályjavaslatról.
2023. május 11., 15:272023. május 11., 15:27
2023. május 11., 15:292023. május 11., 15:29
Arra az újságírói kérdésre, hogy megkapta-e a különnyugdíjak törvénytervezetéről készült világbanki jelentést, a Ciolacu azt felelte, hogy semmiféle jelentést nem kapott, de az utóbbi időben naponta egyeztetett a munkaügyi miniszterrel, aki
„Lesz idő véglegesíteni a tervezetet a parlamentben is, mivel az ülésszak július elsején ér véget” – idézte a PSD-vezért az Agerpres.
mivel a harmadik kifizetési kérelemhez kapcsolódik. Szilárd meggyőződése azonban, hogy tartani tudják a határidőt.
Arra a kérdésre, hogy ha a parlament nem fogadja el időben a tervezetet, továbbra is fennmarad-e a parlamenti felelősségvállalás lehetősége, tekintve, hogy az RMDSZ szerint erről nem volt szó a koalícióban, a PSD elnöke leszögezte:
„Nem folytathatom politikusként, miniszterelnökként, ha nem oldom meg ezt a problémát” – nyomatékosította a PSD elnöke.
Amennyiben addig nem sikerül feloldani a koalíciós pártok között a különnyugdíjak reformja kapcsán kialakult patthelyzetet, a parlamentet nyáron rendkívüli ülésszakra hívhatják össze, és a kormány felelősségvállalással próbálhatja meg elfogadtatni.
Marcel Ciolacu, a Szociáldemokrata Párt elnöke kijelentette, nem mond le a különnyugdíjak reformját célzó törvényről, leendő miniszterelnökként hajlandó felelősséget vállalni érte a parlamentben, és lemond, ha a parlamenti szavazáson megbukik a tervezet.
Az év első két hónapjában 1,6 millió vendéget fogadtak a romániai kereskedelmi szálláshelyeken (beleértve a kiadó apartmanokat és szobákat is), 3 százalékkal többet a 2024 januárjában és februárjában jegyzettnél – küzölte az Országos Statisztikai Intézet.
Idén márciusban 4 664 642 nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, számuk megegyezett az egy hónappal korábbival; az átlagnyugdíj 2758 lej volt – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) pénteken közzétett adataiból.
A romániai cégvezetők egyelőre megkísérlik felmérni, milyen hatással lesznek majd az ország gazdaságára az amerikai elnök által szerdán bejelentett új vámok.
A kormány elfogadta a különleges ipari létesítményekre kivetett úgynevezett oszlopadó szabályozását módosító sürgősségi rendeletet – jelentette be a Ciolacu-kabinet csütörtöki ülése után a pénzügyminiszter.
Románia schengeni övezeti csatlakozásával 2025-ben 25 százalékkal bővül a nemzetközi szállítási volumen, amit a romániai fogyasztók növekvő külföldi vásárlási kedve és az eladók külföldi piacokon való terjeszkedése táplál – vetíti előre egy elemzés.
Donald Trump elnök döntése, hogy 10 százalékos vámot vet ki az Egyesült Államokba importált legtöbb árura, valamint magasabb vámokat vet ki több tucat országra a riválisoktól a szövetségesekig, felerősítette a globális kereskedelmi háborút.
Nehezen teljesíthető adóemelés nélkül a 2025-ös évi állami költségvetésben rögzített 7 százalékos hiánycél – jelentette ki a Krónika megkeresésére Rácz Béla Gergely, a BBTE Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karának docense.
Jelenleg két forgatókönyv van terítéken a sokat vitatott különleges nyugdíjak reformjára, ami mérföldkőként szerepel az országos helyreállítási tervben, vagyis 231 millió euró úszhat el, ha nem sikerül rendezni a kérdést.
Az Országos Katasztrófavédelmi Alap április elsején elindított a „Nem a katasztrófa, hanem a felkészültség hiánya az igazi tragédia” elnevezésű figyelemfelkeltő kampányt, amelynek célja felhívni a figyelmet a természeti katasztrófák pusztító hatásaira.
Finn cég vásárolta fel a legnagyobb romániai egészségügyi magánszolgáltatót, a Regina Mariát – írja az economedia.ro a cég közleménye alapján.
szóljon hozzá!