A Kelemen-havasok bélbori lábánál csaknem 700 ásványvízforrást tartanak nyilván
Fotó: Primariabilbor.ro
Tízmillió eurós összberuházás révén bővíti termelési és raktárkapacitását, értékesítési hálózatát a Hargita megyei Bélboron ásvány- és forrásvíz-palackozó üzemet működtető Aqua Bilbor.
2024. március 06., 20:302024. március 06., 20:30
A Gyergyószék és Székelyföld legészakibb településén jelen lévő vállalkozás – amely a Kelemen-havasok keleti részén eredő forrásokból nyeri ki a vizet – több mint 100 alkalmazottat foglalkoztat. Két évvel ezelőtt nagyszabású, többszakaszos fejlesztésekbe kezdtek, amelyeket 2025-ben szeretne lezárni az Izvoarele Călimani (Kelemen-források) nevű termékcsaládot is birtokló termelő.
Ezzel párhuzamosan a palackozó- és raktárkapacitást növelő beruházásokra is összpontosítanak, melyek megduplázzák a termelési és forgalmazási lehetőséget, ezeket a fejlesztéseket idén júniusig befejezik a még az Aqua Roca nevű forrásvizet is palackozó vállalatnál.
Ezen felül új, korszerű berendezések beszerzését is tervezik, melyek nemcsak a termelési kapacitást növelik, hanem garantálják a legmagasabb minőséget is mind a víz, mind pedig a csomagolás tekintetében. Az értékesítés terén országos szinten bővítenék a partnerek listáját, legyen szó hagyományos hálózatokról vagy nagyáruházakról.
A nemrég piacra dobott bélbori víz
Fotó: Facebook/Izvoarele Călimani
Az eddig megvalósított beruházások új természetes ásványvízforrások felkutatását és kiépítését, a vezetékhálózat javítását, a gyártósorok modernizálását és újak beszerzését célozták a 0,5, 1, 1,5 és 2 literes csomagolásban kapható termékek számára, az 5 literes külön gyártósort kapott. Alin Gliga vezérigazgató szerint
Emellett szeretnék fokozni jelenlétüket a különböző társadalmi célú akciókban, nagy hangsúlyt fektetve a természetvédelemre és az iskolai neveltetésre. A cég a bélbori palackozóüzem mellett az ország további négy pontján rendelkezik raktárakkal.
A Hargita megyei Bélbor községközpont (Rakottyás tartozik hozzá), 65 kilométerre északra fekszik Gyergyószentmiklóstól, a Kis-Beszterce völgyében, a Kelemen-havasok keleti lábánál, ahol a tengerszint feletti magasság eléri az 1000 métert is. A térség többségében románok lakta vidék volt bő száz évvel ezelőtt is, a legutóbbi népszámláláson a 2328 lakosból csupán 9 vallotta magát magyarnak.
A polgármesteri hivatal honlapja szerint Bélbor község Hargita megye ásványvízforrásokban leggazdagabb térsége, csaknem 700 forrást tartanak nyilván. Máshol úgy reklámozzák a tanyavilág jellemezte falut, mint az ország legtisztább levegőjű települését.
Amit arról beszámoltunk, korábban más székelyföldi ásványvíz-palackozó vállalkozások is jelentős beruházásokról, fejlesztésekről adtak hírt.
Románia egyik legnagyobb, természetes ásványvizet palackozó gyára, a Tusnád Rt. három év alatt újabb 46 millió lejt költ beruházásokra.
Harmincöt millió lejt fordít gyártásitechnológia-fejlesztésre és székhelybővítésre a Csíkszentkirályon természetes ásványvizet palackozó Hargita Gyöngye Rt., amely romániai piacvezető a visszaváltható üveges termékek szegmensében.
Csütörtöki ülésén a kormány december 19-ig meghosszabbította azt az időszakot, ameddig az adófizetők a részleges adóamnesztia kedvezményeivel élve törleszthetik az adóhátralékaikat.
Soha nem látott magasságokba röpítette Donald Trump győzelme a bitcoint és más kriptovaluták árfolyamát. Szakértővel jártuk körbe az árrobbanás körülményeit, a várható trendeket.
Sürgősségi rendeletet fogadott el csütörtökön a kormány az akkumulátoros energiatárolás és a szivattyús-tározós erőművek támogatásáról – számolt be Sebastian Burduja.
Hárommillió lejjel kiegészítette a kormány csütörtöki ülésén a burgonyatermesztőket támogató program költségvetését – közölte a mezőgazdasági minisztérium.
A kormány jóváhagyja Románia 2025–2035-ös energiastratégiáját, és a kiszolgáltatott fogyasztók védelme érdekében meghosszabbítja az energiaár-sapkára vonatkozó intézkedést – jelentette be csütörtökön a miniszterelnök.
Fiaskó árnyékolta be már az üzembe állítása utáni második napján a román állam által vásárolt vadonatúj Alstom vonat útját: nem tudott elindulni.
Az amerikai Lockheed Martin és a nagyváradi Sinteza vállalat szándéknyilatkozatot írt alá egy fenntartható és stabil energia előállítását támogató, szén-dioxid-kibocsátásmentes GridStar Flow akkumulátorgyár nagyváradi megépítéséről.
Az adósságot maguk előtt görgető romániai lakosok csaknem fele a kormányt okolja a felhalmozott adósságaiért, legyen szó banki tartozásokról vagy ki nem fizetett számlákról – derül ki a 2024-es adósságbarométerből.
A kontinensen fertőz a madárinfluenza vírusa, Kelet-Európában Magyarország a legfertőzöttebb ország. A Krónika által megkérdezett szakember szerint Romániában egy Brăila és egy Konstanca megyei háztáji gazdaságban észlelték eddig a betegséget.
Úgynevezett köz- és magán-együttműködés révén képzeli el a Budapest és Bukarest között tervezett nagy sebességű vasút megépítését a román közlekedési miniszter.
szóljon hozzá!