A Kelemen-havasok bélbori lábánál csaknem 700 ásványvízforrást tartanak nyilván
Fotó: Primariabilbor.ro
Tízmillió eurós összberuházás révén bővíti termelési és raktárkapacitását, értékesítési hálózatát a Hargita megyei Bélboron ásvány- és forrásvíz-palackozó üzemet működtető Aqua Bilbor.
2024. március 06., 20:302024. március 06., 20:30
A Gyergyószék és Székelyföld legészakibb településén jelen lévő vállalkozás – amely a Kelemen-havasok keleti részén eredő forrásokból nyeri ki a vizet – több mint 100 alkalmazottat foglalkoztat. Két évvel ezelőtt nagyszabású, többszakaszos fejlesztésekbe kezdtek, amelyeket 2025-ben szeretne lezárni az Izvoarele Călimani (Kelemen-források) nevű termékcsaládot is birtokló termelő.
Ezzel párhuzamosan a palackozó- és raktárkapacitást növelő beruházásokra is összpontosítanak, melyek megduplázzák a termelési és forgalmazási lehetőséget, ezeket a fejlesztéseket idén júniusig befejezik a még az Aqua Roca nevű forrásvizet is palackozó vállalatnál.
Ezen felül új, korszerű berendezések beszerzését is tervezik, melyek nemcsak a termelési kapacitást növelik, hanem garantálják a legmagasabb minőséget is mind a víz, mind pedig a csomagolás tekintetében. Az értékesítés terén országos szinten bővítenék a partnerek listáját, legyen szó hagyományos hálózatokról vagy nagyáruházakról.
A nemrég piacra dobott bélbori víz
Fotó: Facebook/Izvoarele Călimani
Az eddig megvalósított beruházások új természetes ásványvízforrások felkutatását és kiépítését, a vezetékhálózat javítását, a gyártósorok modernizálását és újak beszerzését célozták a 0,5, 1, 1,5 és 2 literes csomagolásban kapható termékek számára, az 5 literes külön gyártósort kapott. Alin Gliga vezérigazgató szerint
Emellett szeretnék fokozni jelenlétüket a különböző társadalmi célú akciókban, nagy hangsúlyt fektetve a természetvédelemre és az iskolai neveltetésre. A cég a bélbori palackozóüzem mellett az ország további négy pontján rendelkezik raktárakkal.
A Hargita megyei Bélbor községközpont (Rakottyás tartozik hozzá), 65 kilométerre északra fekszik Gyergyószentmiklóstól, a Kis-Beszterce völgyében, a Kelemen-havasok keleti lábánál, ahol a tengerszint feletti magasság eléri az 1000 métert is. A térség többségében románok lakta vidék volt bő száz évvel ezelőtt is, a legutóbbi népszámláláson a 2328 lakosból csupán 9 vallotta magát magyarnak.
A polgármesteri hivatal honlapja szerint Bélbor község Hargita megye ásványvízforrásokban leggazdagabb térsége, csaknem 700 forrást tartanak nyilván. Máshol úgy reklámozzák a tanyavilág jellemezte falut, mint az ország legtisztább levegőjű települését.
Amit arról beszámoltunk, korábban más székelyföldi ásványvíz-palackozó vállalkozások is jelentős beruházásokról, fejlesztésekről adtak hírt.
Románia egyik legnagyobb, természetes ásványvizet palackozó gyára, a Tusnád Rt. három év alatt újabb 46 millió lejt költ beruházásokra.
Harmincöt millió lejt fordít gyártásitechnológia-fejlesztésre és székhelybővítésre a Csíkszentkirályon természetes ásványvizet palackozó Hargita Gyöngye Rt., amely romániai piacvezető a visszaváltható üveges termékek szegmensében.
Nagy nyomás nehezedik az új otthonban gondolkodókra, hiszen a deficitcsökkentés miatt augusztus elsejétől megszűnik a kedvezményes áfakulcs, és 21 százalékosra emelkedik az új építésű lakások értékesítésekor felszámolt általános forgalmi adó.
A román vízügyi igazgatóság (ANAR) átszervezése veszélyezteti a vízgazdálkodási infrastruktúrát és pusztító hatása lesz az alkalmazottakra és családjaikra – közölte egy nyílt levélben az intézmény szakszervezete (SMAR).
A hosszas csődeljárás után a bíróság döntött az első román fapados légitársaság, a Blue Air felszámolásáról – írta a Profit.ro a csődbiztos közleménye alapján.
Az Európai Bizottság a következő pénzügyi ciklusban gyökeresen átalakítaná a területalapú mezőgazdasági támogatások rendszerét, amelynek legnagyobb vesztesei a kelet-európai gazdák lennének. Ez ellen gyűjtenek aláírásokat a romániai gazdaszervezetek is.
Májusban áprilishoz képest 139 lejjel, azaz 2,5 százalékkal 5508 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A májusi 5,45 százalékról júniusban 5,7 százalékra nőtt az éves infláció Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A Moody's szerint a kormány első deficitcsökkentő csomagja fontos lépés a költségvetési egyensúly megteremtéshez, ám a felvállalt céloktól való bármilyen eltérés Románia leminősítéséhez vezethet.
Akár ötszörösére is megemelték egyes állami cégek vezetőinek a juttatásait az elmúlt hónapokban, miközben a kormány a takarékossági intézkedéseken dolgozott – közölte Radu Miruță gazdasági miniszter.
A bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévben az előző negyedévhez képest stagnált, 2024 első negyedévéhez képest pedig 0,3 százalékkal nőtt – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett előzetes adataiból.
Anyagilag egyre megerőltetőbb lesz gépkocsit fenntartani, vezetni, hiszen akár havi több száz lejes pluszköltséget generálhatnak az autótulajdonosoknak a kormány megszorító intézkedései, melyek egyéb drágulásokkal karöltve érkeznek.
szóljon hozzá!