Fotó: Pixabay
Tavaly minden második romániai lakos legalább egyszer vásárolt az interneten keresztül, az e-kereskedelem súlya pedig 14 százalékos volt a teljes romániai kikereskedelmen belül – derül ki a Statista adataiból, amelyeket az e-kereskedelemre szakosodott MerchantPro platform idézett a kedden közzétett jelentésében.
2024. január 30., 14:292024. január 30., 14:29
A tanulmány szerint a múlt év végén az online vásárlók száma elérte a 10,2 milliót Romániában, akiknek a 45 százaléka az alacsonyabb árak, 36 százaléka a különleges ajánlatok, 34 százaléka a házhoz szállítás, 29 százalékuk a megrendelés egyszerűsége miatt fordult webáruházakhoz.
Becslések szerint 2024-re a romániai e-kereskedelmi piac forgalma várhatóan eléri a 7,3 milliárd eurót. Jelenleg az X generáció (az 1960 és 1979 között születettek) és az Y generáció (1980–1994) tagjai a legaktívabb online vásárlók Romániában. Az ellenpólust a Z generáció (1995–2009) tagjai és a boomerek (1940–1959) jelentik, akik tartózkodóbbak vagy kevésbé vannak jelen az e-kereskedelemben.
A 25–34 évesek súlya 23,82 százalékos, míg a 45–54 éveseké 23,52 százalékos. Ezzel szemben a 18–24 éves fiatal felnőttek és az 55–64 évesek kevésbé aktívak az e-kereskedelemben, súlyuk együttesen kevesebb, mint 28 százalék.
Az Agerpres által idézett elemzés szerint 2023-ban a romániai webáruházak forgalma az előző évhez képest átlagosan mindössze 3 százalékkal nőtt, a legdinamikusabb piaci szegmens a gyermekáruké, 20 százalékos növekedéssel. A vásárlók rendeléseinek száma is mérsékelten, 5,5 százalékkal emelkedett.
A romániaiak 2022-ben 6,3 milliárd eurót költöttek online vásárlásra, 100 millió euróval többet, mint az előző évben – derül ki a GPeC és a Romániai Online Áruházak Szövetségének (ARMO) pénteken közzétett jelentéséből.
Az online fogyasztói kosár átlagos értéke tavaly 5,8 százalékkal, 52,6 euróra nőtt 2020-hoz képest, a romániai online vásárlások 69 százaléka pedig mobiltelefonról történt – derül ki a 2Performant vállalat elemzéséből.
Az év eleji gazdatüntetéseknek lassan beérik az eredménye: az Európai Bizottság a 2027-ben kezdődő új uniós ciklustól több ponton is változtatna a Közös Agrárpolitikán (KAP). Erről beszélt a Krónikának Winkler Gyula EP-képviselő.
Januárra véglegesítik a kiszolgáltatott energiafogyasztóknak szánt támogatások kritériumait – jelentette ki pénteken az energiaügyi miniszter.
Az idei első hét hónapban a nyers adatok szerint 1,8 százalékkal, a szezonális és naptárhatással kiigazított adatok szerint 1,4 százalékkal csökkent az ipari termelés Romániában 2023 azonos időszakához képest.
Alapvetően a tavalyi formátumban, viszont jelentős változásokkal, nagyobb megpályázható összeggel és önrésszel, rekordköltségvetéssel bonyolítják le idén a napelemes áramtermelő rendszerek lakossági beszerzését támogató Zöld ház programot.
Csütörtökön utalják a nyugdíjasok bankszámlájára az újraszámolt nyugdíjakat – tájékoztatott a bukaresti munkaügyi minisztérium.
Románia kompenzációt fog kérni az Európai Uniótól (EU), mivel ebben a térségben az energiaárak jóval magasabbak, mint Nyugat-Európában – jelentette ki egy csütörtöki szakkonferencián az energiaügyi miniszter.
A lehető legrövidebb időn belül korrigálják azoknak a helyzetét, akiknél eltérések tapasztalhatók az újraszámolt nyugdíjról szóló határozat és a kikézbesített nyugdíjszelvény között – közölte szerda este az Országos Nyugdíjpénztár.
A postai szolgáltatások, a légi szállítás és a burgonya drágult meg a legnagyobb mértékben 2024 augusztusában 2023 augusztusához képest – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) szerdán közzétett adataiból.
Üres az államkassza: az RMDSZ szerint legalábbis ez derül ki abból a péntek délután közzétett kormányrendeletből, amely kimondja, hogy számos beruházási program finanszírozását felfüggesztik. Cseke Attila szenátor szerint cégek egész sora juthat csődbe.
Újfajta húskészítményekből álló e-mentes termékcsaláddal növelné forgalmát a magyarországi piacon a sepsiszentgyörgyi Bertis csoport.
szóljon hozzá!