Sorin Grindeanu beszámolója szerint jelenleg 1115 nagy sebességű út van használatban
Fotó: Sorin Grindeanu/Facebook
A romániai autópályák összhosszának egyötödét az utóbbi két évben adták át a forgalomnak – jelentette ki vasárnap Sorin Grindeanu. A közlekedésügyi miniszter és egyben a Szociáldemokrata Párt (PSD) első alelnöke szerint soha nem történtek akkora mértékű beruházások az autópályákba és gyorsforgalmi utakba, mint az utóbbi időszakban.
2024. október 20., 15:582024. október 20., 15:58
Grindeanu a Marcel Ciolacu szociáldemokrata párti államfőjelölt országos projektjének vasárnapi bemutatóján azt mondta,
2026 végére készülhet el a Lugos és Déva közötti autópályaszakasz hiányzó része – jelentette be szombaton Sorin Grindeanu közlekedési miniszter a Marzsina térségében található építőtelepen.
„Románia történetében soha, de soha nem fordult elő, hogy többet fektettek volna autópályákba és gyorsforgalmi utakba, mint az elmúlt három évben. Több tucatnyi infrastrukturális építkezés kezdődött, és ezeken többet építenek, mint az elmúlt 35 évben ebben az ágazatban. Intenzív munkálatok folynak a moldvai autópályán, az Egyesülés autópályán, az erdélyi autópályán, a Craiova–Piteşti gyorsforgalmi úton és az első autópályán, amely a Piteşti–Nagyszeben-szakaszon átszeli a Kárpátokat, végre megteremtve az összeköttetést a konstancai kikötő, illetve a főváros, Bukarest és Európa többi része között.
– idézte Grindeanu nyilatkozatát az Agerpres hírügynökség.
Zsinórban hatodszor halasztotta el az országos közútkezelő társaság (CNAIR) az észak-erdélyi autópálya Zilah környéki, egy 2,8 kilométeres alagutat is magában foglaló szakaszának megépítésére kiírt közbeszerzési eljárás nyertesének kihirdetését.
A miniszter beszámolója szerint jelenleg 1115 nagy sebességű út van használatban Romániában, de ha a múltban is a mostani iramban folytak volna a munkálatok, már 2600 kilométernyi autópályán közlekedhetnének a járművek.
Grindeanu úgy gondolja, Romániának „hatalmas” esélye van gazdasági hatalommá válni az Európai Unióban, ehhez viszont „tervre” van szüksége Romániának, amely tartalmazza a megkezdett projektek folytatását. Felszólalásában a PSD első alelnöke arról beszélt, Marcel Ciolacu a legalkalmasabb az államfői tisztségre, és ezt az utóbbi három évben elért társadalmi és gazdasági eredmények igazolják.
Közzétették az elektronikus közbeszerződési rendszerben (SEAP) az A8-as autópálya Gyergyóalfalu és Ditró közötti szakaszának tervezésére és kivitelezésére vonatkozó szerződést.
Megnyílt Brassó megyében Románia első, napelemeket újrahasznosító üzeme – jelentette be Adrian Veștea, a Brassó megyei közgyűlés elnöke pénteken.
Az év első két hónapjában 1,6 millió vendéget fogadtak a romániai kereskedelmi szálláshelyeken (beleértve a kiadó apartmanokat és szobákat is), 3 százalékkal többet a 2024 januárjában és februárjában jegyzettnél – küzölte az Országos Statisztikai Intézet.
Idén márciusban 4 664 642 nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, számuk megegyezett az egy hónappal korábbival; az átlagnyugdíj 2758 lej volt – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) pénteken közzétett adataiból.
A romániai cégvezetők egyelőre megkísérlik felmérni, milyen hatással lesznek majd az ország gazdaságára az amerikai elnök által szerdán bejelentett új vámok.
A kormány elfogadta a különleges ipari létesítményekre kivetett úgynevezett oszlopadó szabályozását módosító sürgősségi rendeletet – jelentette be a Ciolacu-kabinet csütörtöki ülése után a pénzügyminiszter.
Románia schengeni övezeti csatlakozásával 2025-ben 25 százalékkal bővül a nemzetközi szállítási volumen, amit a romániai fogyasztók növekvő külföldi vásárlási kedve és az eladók külföldi piacokon való terjeszkedése táplál – vetíti előre egy elemzés.
Donald Trump elnök döntése, hogy 10 százalékos vámot vet ki az Egyesült Államokba importált legtöbb árura, valamint magasabb vámokat vet ki több tucat országra a riválisoktól a szövetségesekig, felerősítette a globális kereskedelmi háborút.
Nehezen teljesíthető adóemelés nélkül a 2025-ös évi állami költségvetésben rögzített 7 százalékos hiánycél – jelentette ki a Krónika megkeresésére Rácz Béla Gergely, a BBTE Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karának docense.
Jelenleg két forgatókönyv van terítéken a sokat vitatott különleges nyugdíjak reformjára, ami mérföldkőként szerepel az országos helyreállítási tervben, vagyis 231 millió euró úszhat el, ha nem sikerül rendezni a kérdést.
Az Országos Katasztrófavédelmi Alap április elsején elindított a „Nem a katasztrófa, hanem a felkészültség hiánya az igazi tragédia” elnevezésű figyelemfelkeltő kampányt, amelynek célja felhívni a figyelmet a természeti katasztrófák pusztító hatásaira.
1 hozzászólás