Sorin Grindeanu beszámolója szerint jelenleg 1115 nagy sebességű út van használatban
Fotó: Sorin Grindeanu/Facebook
A romániai autópályák összhosszának egyötödét az utóbbi két évben adták át a forgalomnak – jelentette ki vasárnap Sorin Grindeanu. A közlekedésügyi miniszter és egyben a Szociáldemokrata Párt (PSD) első alelnöke szerint soha nem történtek akkora mértékű beruházások az autópályákba és gyorsforgalmi utakba, mint az utóbbi időszakban.
2024. október 20., 15:582024. október 20., 15:58
Grindeanu a Marcel Ciolacu szociáldemokrata párti államfőjelölt országos projektjének vasárnapi bemutatóján azt mondta,
2026 végére készülhet el a Lugos és Déva közötti autópályaszakasz hiányzó része – jelentette be szombaton Sorin Grindeanu közlekedési miniszter a Marzsina térségében található építőtelepen.
„Románia történetében soha, de soha nem fordult elő, hogy többet fektettek volna autópályákba és gyorsforgalmi utakba, mint az elmúlt három évben. Több tucatnyi infrastrukturális építkezés kezdődött, és ezeken többet építenek, mint az elmúlt 35 évben ebben az ágazatban. Intenzív munkálatok folynak a moldvai autópályán, az Egyesülés autópályán, az erdélyi autópályán, a Craiova–Piteşti gyorsforgalmi úton és az első autópályán, amely a Piteşti–Nagyszeben-szakaszon átszeli a Kárpátokat, végre megteremtve az összeköttetést a konstancai kikötő, illetve a főváros, Bukarest és Európa többi része között.
– idézte Grindeanu nyilatkozatát az Agerpres hírügynökség.
Zsinórban hatodszor halasztotta el az országos közútkezelő társaság (CNAIR) az észak-erdélyi autópálya Zilah környéki, egy 2,8 kilométeres alagutat is magában foglaló szakaszának megépítésére kiírt közbeszerzési eljárás nyertesének kihirdetését.
A miniszter beszámolója szerint jelenleg 1115 nagy sebességű út van használatban Romániában, de ha a múltban is a mostani iramban folytak volna a munkálatok, már 2600 kilométernyi autópályán közlekedhetnének a járművek.
Grindeanu úgy gondolja, Romániának „hatalmas” esélye van gazdasági hatalommá válni az Európai Unióban, ehhez viszont „tervre” van szüksége Romániának, amely tartalmazza a megkezdett projektek folytatását. Felszólalásában a PSD első alelnöke arról beszélt, Marcel Ciolacu a legalkalmasabb az államfői tisztségre, és ezt az utóbbi három évben elért társadalmi és gazdasági eredmények igazolják.
Közzétették az elektronikus közbeszerződési rendszerben (SEAP) az A8-as autópálya Gyergyóalfalu és Ditró közötti szakaszának tervezésére és kivitelezésére vonatkozó szerződést.
London, Milánó és Róma, a Wizz Air és a Ryanair bizonyult a legkapósabbnak a romániai utazók körében 2024-ben – vont mérleget a Vola.ro szakportál legfrissebb elemzésében.
A francia Mercure szállodalánc tagjává válik Félixfürdő egyik legnagyobb hotele, az Internaţional – jelentette be a Turism Felix Rt. kedden.
A romániaiak a legutóbbi kibocsátáskor 2,6 milliárd lej értékben jegyeztek Fidelis-kötvényeket, és ezzel 16,4 milliárd lejre nőtt az összeg, amellyel idén a lakosság a tőkepiacon keresztül hozzájárult az államadósság finanszírozásához.
Tavaly egy hektár termőföld átlagára 41 624 lej volt Romániában; területi bontásban a legalacsonyabb átlagárat (35 303 lej) az északkeleti régióban, a legmagasabbat (61 360 lej) a Bukarest–Ilfov régióban jegyezték – közölte az INS.
Idei utolsó ülésén a bukaresti energiaszabályozó ügynökség (ANRE) jóváhagyta, hogy nagykereskedelmi ügyleteket folytasson Romániában a Socar Trading Gas & Power SRL, az azeri állami kőolaj- és gázipari cég, a Socar leányvállalata.
A romániai lakosság 13 százalékkal többet fog költeni az idei téli ünnepek alatt, de ez nem feltétlenül jelenti a fogyasztás növekedését, inkább az inflációval magyarázható – derül ki a Reveal Marketing Research pénteken közzétett felméréséből.
A 2025-ös évi állami társadalombiztosítási költségvetés elfogadásáig a jelenlegi szinten maradnak a nyugdíjak, és a büdzsé elfogadásáig befagyasztják a fizetéseket a közszférában, és nem jár üdülési csekk a kiszivárgott hírek szerint.
Tiltakoznak a turisztikai ágazat munkáltatói és szakszervezetei a közalkalmazottaknak nyújtott üdülési csekkek esetleges megszüntetése ellen; szerintük egy ilyen intézkedésnek „katasztrofális következményei” lehetnek.
A Transilvania Bank megkezdte több mint 320 000 bankkártya átadását az OTP Bank Románia ügyfelei számára. A bankkártyákat az ügyfelek 2025. március 3-tól használhatják – tájékoztatott pénteken a BT kommunikációs osztálya.
Az idei első kilenc hónapban 1,683 millió külföldi turista szállt meg a romániai kereskedelmi szálláshelyeken, és összesen mintegy 5,019 milliárd lejt, fejenként 2982,8 lejt költöttek el – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
1 hozzászólás