Sorin Grindeanu beszámolója szerint jelenleg 1115 nagy sebességű út van használatban
Fotó: Sorin Grindeanu/Facebook
A romániai autópályák összhosszának egyötödét az utóbbi két évben adták át a forgalomnak – jelentette ki vasárnap Sorin Grindeanu. A közlekedésügyi miniszter és egyben a Szociáldemokrata Párt (PSD) első alelnöke szerint soha nem történtek akkora mértékű beruházások az autópályákba és gyorsforgalmi utakba, mint az utóbbi időszakban.
2024. október 20., 15:582024. október 20., 15:58
Grindeanu a Marcel Ciolacu szociáldemokrata párti államfőjelölt országos projektjének vasárnapi bemutatóján azt mondta,
2026 végére készülhet el a Lugos és Déva közötti autópályaszakasz hiányzó része – jelentette be szombaton Sorin Grindeanu közlekedési miniszter a Marzsina térségében található építőtelepen.
„Románia történetében soha, de soha nem fordult elő, hogy többet fektettek volna autópályákba és gyorsforgalmi utakba, mint az elmúlt három évben. Több tucatnyi infrastrukturális építkezés kezdődött, és ezeken többet építenek, mint az elmúlt 35 évben ebben az ágazatban. Intenzív munkálatok folynak a moldvai autópályán, az Egyesülés autópályán, az erdélyi autópályán, a Craiova–Piteşti gyorsforgalmi úton és az első autópályán, amely a Piteşti–Nagyszeben-szakaszon átszeli a Kárpátokat, végre megteremtve az összeköttetést a konstancai kikötő, illetve a főváros, Bukarest és Európa többi része között.
– idézte Grindeanu nyilatkozatát az Agerpres hírügynökség.
Zsinórban hatodszor halasztotta el az országos közútkezelő társaság (CNAIR) az észak-erdélyi autópálya Zilah környéki, egy 2,8 kilométeres alagutat is magában foglaló szakaszának megépítésére kiírt közbeszerzési eljárás nyertesének kihirdetését.
A miniszter beszámolója szerint jelenleg 1115 nagy sebességű út van használatban Romániában, de ha a múltban is a mostani iramban folytak volna a munkálatok, már 2600 kilométernyi autópályán közlekedhetnének a járművek.
Grindeanu úgy gondolja, Romániának „hatalmas” esélye van gazdasági hatalommá válni az Európai Unióban, ehhez viszont „tervre” van szüksége Romániának, amely tartalmazza a megkezdett projektek folytatását. Felszólalásában a PSD első alelnöke arról beszélt, Marcel Ciolacu a legalkalmasabb az államfői tisztségre, és ezt az utóbbi három évben elért társadalmi és gazdasági eredmények igazolják.
Közzétették az elektronikus közbeszerződési rendszerben (SEAP) az A8-as autópálya Gyergyóalfalu és Ditró közötti szakaszának tervezésére és kivitelezésére vonatkozó szerződést.
Jóváhagyta pénteki ülésén a kormány a munkaügyi minisztérium rendelet-tervezetét, amely szerint a villanyáram hatósági árszabályozásának kivezetése után a kiszolgáltatott fogyasztók havi 50 lej értékű elektronikus energiautalványra lesznek jogosultak.
Pénteki ülésén a kormány további három hónappal meghosszabbította az alapélelmiszerek kereskedelmi árrésének korlátozását.
A munkaügyi minisztérium társadalmi párbeszéd bizottságának pénteki ülésén a szakszervezetek képviselői a Háromoldalú Érdekegyeztető Tanács sürgős összehívását kérték a deficitcsökkentő csomag egészének megvitatására.
Az EU tagállamai közül tavaly Romániában voltak a legolcsóbbak az élelmiszerek és az alkoholmentes italok – közölte pénteken az Eurostat adataira hivatkozva az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A villanyáram hatósági árszabályozásának július elsejei kivezetése után a kiszolgáltatott fogyasztók havi 50 lej értékű elektronikus energiautalványra lesznek jogosultak – derül ki egy sürgősségirendelet-tervezetből.
A 2025-ös turisztikai év eddig rosszul alakult a vendéglátósok számára, az ágazatot az életszínvonal csökkenése és az áfa 19 százalékra emelése egyaránt fenyegeti – jelentette ki a Turisztikai Ügynökségek Országos Szövetségének (ANAT) alelnöke.
Dragoș Pâslaru miniszter szerint 7,8 milliárd euróra rúg azon projektek összege, amelyek az országos helyreállítási terv (PNRR) részeként kaptak uniós finanszírozást, ám jelenleg erősen kérdéses, hogy határidőre meg lehet-e őket valósítani.
Megkezdődött az aratás Arad megyében, de a szárazság miatt nem jók a kilátások. Nagy Zsolt falugazdász szerint örvendhetnek, ha nullszaldósok lesznek a gazdák a kevés gabonatermés, és az alacsony, tíz évvel ezelőtti szintű felvásárlási ár miatt.
Megadóztathatják a betegszabadságokat az új kormány tervei szerint. Az egészségügyi miniszter szerint sok ilyen kérés fiktív, hamis okokon alapul, a tervezett intézkedésnek pedig kettős haszna lenne.
Az európai autópiac az áprilisi zsugorodás után májusban visszatért a növekedés útjára, de a kontinensen Romániában esett vissza a legnagyobb mértékben a gépkocsi-beíratások száma az előző évhez képest.
1 hozzászólás