Sorin Grindeanu beszámolója szerint jelenleg 1115 nagy sebességű út van használatban
Fotó: Sorin Grindeanu/Facebook
A romániai autópályák összhosszának egyötödét az utóbbi két évben adták át a forgalomnak – jelentette ki vasárnap Sorin Grindeanu. A közlekedésügyi miniszter és egyben a Szociáldemokrata Párt (PSD) első alelnöke szerint soha nem történtek akkora mértékű beruházások az autópályákba és gyorsforgalmi utakba, mint az utóbbi időszakban.
2024. október 20., 15:582024. október 20., 15:58
Grindeanu a Marcel Ciolacu szociáldemokrata párti államfőjelölt országos projektjének vasárnapi bemutatóján azt mondta,
2026 végére készülhet el a Lugos és Déva közötti autópályaszakasz hiányzó része – jelentette be szombaton Sorin Grindeanu közlekedési miniszter a Marzsina térségében található építőtelepen.
„Románia történetében soha, de soha nem fordult elő, hogy többet fektettek volna autópályákba és gyorsforgalmi utakba, mint az elmúlt három évben. Több tucatnyi infrastrukturális építkezés kezdődött, és ezeken többet építenek, mint az elmúlt 35 évben ebben az ágazatban. Intenzív munkálatok folynak a moldvai autópályán, az Egyesülés autópályán, az erdélyi autópályán, a Craiova–Piteşti gyorsforgalmi úton és az első autópályán, amely a Piteşti–Nagyszeben-szakaszon átszeli a Kárpátokat, végre megteremtve az összeköttetést a konstancai kikötő, illetve a főváros, Bukarest és Európa többi része között.
– idézte Grindeanu nyilatkozatát az Agerpres hírügynökség.
Zsinórban hatodszor halasztotta el az országos közútkezelő társaság (CNAIR) az észak-erdélyi autópálya Zilah környéki, egy 2,8 kilométeres alagutat is magában foglaló szakaszának megépítésére kiírt közbeszerzési eljárás nyertesének kihirdetését.
A miniszter beszámolója szerint jelenleg 1115 nagy sebességű út van használatban Romániában, de ha a múltban is a mostani iramban folytak volna a munkálatok, már 2600 kilométernyi autópályán közlekedhetnének a járművek.
Grindeanu úgy gondolja, Romániának „hatalmas” esélye van gazdasági hatalommá válni az Európai Unióban, ehhez viszont „tervre” van szüksége Romániának, amely tartalmazza a megkezdett projektek folytatását. Felszólalásában a PSD első alelnöke arról beszélt, Marcel Ciolacu a legalkalmasabb az államfői tisztségre, és ezt az utóbbi három évben elért társadalmi és gazdasági eredmények igazolják.
Közzétették az elektronikus közbeszerződési rendszerben (SEAP) az A8-as autópálya Gyergyóalfalu és Ditró közötti szakaszának tervezésére és kivitelezésére vonatkozó szerződést.
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
1 hozzászólás