Fotó: Romgaz
Németország gáztárolói jobban feltöltöttek, mint 2022 nyarán, ennek ellenére a német Szövetségi Hálózati Ügynökség a téli energiaellátást érintő esetleges kockázatokra figyelmeztet, és ismét takarékosságra inti a lakosságot.
2023. augusztus 22., 18:482023. augusztus 22., 18:48
2023. augusztus 22., 18:552023. augusztus 22., 18:55
A jól feltöltött gáztárolók ellenére a németországi Szövetségi Hálózati Ügynökség továbbra is ,,fennmaradó kockázatokat” lát a gázhiányban, ezért ismét takarékosságra szólít fel.
Klaus Müller, a hatóság elnöke a Neue Osnabrücker Zeitungnak adott interjúban úgy fogalmaz, hogy az orosz gáz kiesése után ma már más ellátási források állnak az ország rendelkezésre, ,,ennek ellenére még korai lenne a győzelem kikiáltása”.
,,A vezetékek elleni támadások továbbra is horrorforgatókönyvek maradnak” – figyelmeztet a német szakember.
A V4 hírügynökség tájékoztatója szerint Veronika Grimm gazdasági szakértő egy lapinterjúban szintén arra buzdította a polgárokat, hogy a következő télen takarékoskodjanak a fűtéssel.
– hívta fel a figyelmet a Gazdasági Szakértői Tanács tagja. Úgy véli, ami igaz volt a tavalyi télre, az még inkább igaz lesz az ideire, és az európaiak ismét csak abban reménykedhetnek, hogy olyan enyhe lesz, mint a legutóbbi.
A szövetségi kormány korábbi tájékoztatása szerint a tárolókban 100 százalékos töltöttségi szinten tárolt földgáz mennyisége nagyjából két-három átlagos hideg téli hónap fogyasztásának felel meg.
Veronika Grimm a zsugorodó német gazdaság kapcsán azt is megjegyezte, hogy a németországi embereknek fel kell készülniük a nehéz időkre.
– fogalmazott a szakember, aki hozzátette, hogy a politikusoknak tisztán és érthetően ki kell mondaniuk a lakosság felé: a gazdaság klímasemlegességre való átalakítása sokba kerül.
Jelenleg két forgatókönyv van terítéken a sokat vitatott különleges nyugdíjak reformjára, ami mérföldkőként szerepel az országos helyreállítási tervben, vagyis 231 millió euró úszhat el, ha nem sikerül rendezni a kérdést.
Az Országos Katasztrófavédelmi Alap április elsején elindított a „Nem a katasztrófa, hanem a felkészültség hiánya az igazi tragédia” elnevezésű figyelemfelkeltő kampányt, amelynek célja felhívni a figyelmet a természeti katasztrófák pusztító hatásaira.
Finn cég vásárolta fel a legnagyobb romániai egészségügyi magánszolgáltatót, a Regina Mariát – írja az economedia.ro a cég közleménye alapján.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) kedden közzétett szezonális és naptárhatásoktól megtisztított adatai szerint 2025 februárjában 5,6 százalék volt a munkanélküliségi ráta Romániában, 0,1 százalékponttal nagyobb, mint januárban.
Teljesen új vasúti koncepcióval kötnék össze Európa valamennyi országát: egy dán agytröszt olyan szupergyors vonat hálózatának tervezetét dolgozta ki, mely 400 kilométer/órás sebességgel száguldó szerelvényeket képzel el.
A finn Nokian Tyres megkezdi a gumiabroncsok szállítását abból a gyárból, amelyet hivatalosan 2024 szeptemberében nyitottak meg Nagyváradon, 650 millió eurós beruházás nyomán.
Egy év alatt több mint 22 százalékkal nőtt az átlagnyugdíj Romániában. Érdekesség, hogy a 2024-ben országos szinten a legnagyobb összeget felmutató dél-erdélyi megyében az átlagnyugdíj értéke nincs messze az átlagfizetéstől.
Meghaladta a 200 ezret a romániai napelemes áramtermelő-fogyasztók, azaz a prosumerek száma, akik egy évvel korábban még csak 114 ezren voltak. A prosumerré válás „motorja” az állami támogatást nyújtó Zöld ház program.
A romániai lakosság az elmúlt három évben kezdett ráérezni az aranybefektetések ízére – állapította meg Victor Dima, a nemesfémek és devizák értékesítésével foglalkozó Tavex Románia igazgatója.
A romániai sörértékesítés kilencven százaléka a hipermarketekben, szupermarketekben és kisboltokban zajlik, míg a vendéglátóhelyek – éttermek, bárok és kávézók – csupán tíz százalékos részesedéssel bírnak.
szóljon hozzá!