A falun élőknek a villanszámla kifizetése jelenti a legnagyobb gondot
A múlt évben a romániai háztartások 16,1 százalékával fordult elő, hogy nem volt pénzük a havi fix kiadások (lakásfenntartás, hiteltörlesztés, közüzemi számlák stb.) némelyikére – derül ki a romániai lakosság életkörülményeinek 2023-as helyzetéről szóló elemzésből, amelyet szombaton tett közzé az Országos Statisztikai Intézet.
2024. augusztus 31., 19:472024. augusztus 31., 19:47
2024. augusztus 31., 19:482024. augusztus 31., 19:48
A jelentés szerint a hazai háztartások tavaly a leggyakrabban a lakásfenntartási költségek (79,8 százalék) és a villanyszámlák (75 százalék) kifizetésével maradtak el. A háztartásoknak csupán a 7 százaléka említette azt, hogy a bizonytalan pénzügyi helyzet miatt késve fizették ki különböző banki hitelek törlesztőrészleteit.
Tavaly a fizetési hátralékokat felhalmozó háztartások aránya az előző évhez képest 2,4 százalékponttal, lakóhely szerinti bontásban a városokban 2,1 százalékponttal, vidéken pedig 2,9 százalékponttal csökkent. A vidéki háztartások 18,2 százaléka említette meg, hogy 2023-ban legalább egy alkalommal nem tudta időben kifizetni a havi számláinak valamelyikét, ami 3,9 százalékponttal több, mint a városi háztartások esetében.
tájékoztat az Agerpres hírügynökség.
Összességében a háztartások több mint egynegyede (30 százaléka) nyilatkozott úgy, hogy nehezen tudja fedezni a kiadásait – olvasható a statisztikai intézet elemzésében.
A korábbi 2,5 százalékról 1,4 százalékra csökkentette a román bruttó hazai termék (GDP) növekedésére vonatkozó prognózisát a hétfőn közzétett tavaszi gazdasági előrejelzésében az Európai Bizottság.
A befektetők kedvezően fogadták Nicuşor Dan független jelölt választási győzelmét.
Az idei év első négy hónapjában 2214 cég jelentett fizetésképtelenséget, 12,35 százalékkal kevesebb, mint 2024 azonos időszakában, amikor 2526 esetet regisztráltak – közölte hétfőn a cégbíróság (ONRC).
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
szóljon hozzá!