Fotó: Facebook/Asociația Pro Infrastructură
Lassan három éve dolgozik egy kínai vállalat Zilah körgyűrűjén – az alig 5,5 kilométeres útszakasz az első romániai infrastrukturális beruházás, amelyet a távol-keleti országból érkező cégre bízott az útügyi hatóság.
2023. március 27., 13:142023. március 27., 13:14
A közútkezelő 2020 júliusában írta alá a 186 millió lej értékű szerződést a kínai Sinohydro Corporation Limited és a Good Prood Kft. alkotta társulással, amelynek a dokumentum értelmében 6 hónapja volt a tervezésre, és további 24 hónapja a kivitelezésre.
Ehhez képest – a közúti és vasúti infrastrukturális beruházásokat árgus szemekkel követő Pro Infrastruktúra Egyesület szerint – a munka alig 45 százalékával végeztek.
Fotó: Facebook/Asociația Pro Infrastructură
„Romániában (is) megdőlt a sebességmániás kínai építkezési vállalatok mítosza. Sajnos a Sinohydro nem okozott meglepetést Zilah körgyűrűjén, épp ellenkezőleg” – írta Facebook-oldalán az egyesület, amely drónfelvételekkel is illusztrálta, hogy milyen sok munka van még hátra.
Pedig egy rövid, alig 5,53 kilométeres útról van szó, ami ráadásul irányonként egysávos (emelkedőkön kétsávos).
„Évi 20–25 százalékos tempóban mindössze valamikor 2025-ben közlekedhetünk ezen az útszakaszon” – összegez a bejegyzésben a Pro Infrastruktúra Egyesület.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
Költségvetési válság van Romániában Ilie Bolojan ügyvivő elnök szerint, mert a mindenkori kormány évek óta többet költ, mint amennyit megengedhet magának. Olyan helyzetbe kerülhetünk, hogy adóemelésre kényszerülünk – kongatta meg egyúttal a vészharangot.
szóljon hozzá!