A Greenpeace Románia a fekete-tengeri gázkitermelési terv azonnali leállítására szólította fel az illetékes hatóságokat
Fotó: Facebook/Greenpeace Romania
A fekete-tengeri Neptun Deep földgázmező kitermelése ellen tiltakoztak vasárnap a projekt helyszínén, a Tuzla-Podişor gázvezeték végénél a Greenpeace Románia aktivistái, követelve a beruházás azonnali leállítását.
2024. szeptember 23., 14:292024. szeptember 23., 14:29
Az akcióról beszámoló hétfői közleményében a környezetvédő szervezet megállapította: miközben Románia még mindig a pusztító árvizek következményeit nyögi, a hatóságok és a kormány zöld utat adnak egy hatalmas fosszilistüzelőanyag-beruházásnak, amely szerintük gyorsítaná a klímaváltozást. „Tekintettel a többszörös kockázatokra és problémákra, a Greenpeace Románia a fekete-tengeri gázkitermelési terv azonnali leállítására szólít fel” – írták.
Az Agerpres hírügynökség által ismertetett közlemény szerint a román hatóságok szemet hunytak a beruházás engedélyezési eljárásának jogszerűtlensége fölött.
hogy a Neptun Deep szárazföldi földgázvezetékének megépítése még a beruházás beindításához szükséges összes engedély megszerzése előtt megkezdődött.
Öngyilkosságnak tartja a Greenpeace Románia a fekete-tengeri Neptun Deep gázmező kitermelésének beindítását egy háborús övezet közelében a sodródó tengeri aknákkal kapcsolatos kockázatelemzés és a kockázatcsökkentő intézkedések előkészítése nélkül.
amely nemcsak a fosszilis tüzelőanyagok korszakába zár minket, hanem veszélyezteti a környezetet és az egészségünket is” – idézte Alin Tănasét, a Greenpeace Románia kampánykoordinátorát a közlemény.
Korábban a Greenpeace Románia az OMV Petrom és a Romgaz vállalatot, a tuzlai önkormányzatot és más állami intézményeket is beperelte az engedélyezési eljárások szabálytalanságai és a Fekete-tengerbe kerülő mérgező anyagokra vonatkozó kulcsfontosságú adatok átláthatóságának hiánya miatt.
Egyeseknek nem tetszik, hogy Románia erős, energiafüggetlen ország legyen – reagált hétfőn este a Facebook-oldalán az energiaügyi miniszter.
Csak az ország északi felében az év első hat hónapjában 8,5 millió lej értékben loptak áramot és gázt – közölte a Delgaz Grid szolgáltató.
Románia nem tud befejezni a megszabott határidőig a helyreállítási tervbe (PNRR) foglalt mintegy 6,3 milliárd euró értékű projekteket – jelentette ki kedden Dragoș Pîslaru európai projektekért és beruházásokért felelős miniszter.
A fejlesztési minisztérium alárendeltségébe tartozó minden intézmény esetében felülvizsgálták a vezetők fizetését és az igazgatótanácsok tagjainak tiszteletdíját – és ahol szükséges volt, módosították azokat – tájékoztatott kedden az RMDSZ sajtóirodája.
Előbb-utóbb bevezetik a progresszív adót Romániában – vélekedik Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
Az új adótörvénykönyv a magánnyugdíjakra is kiveti az egészségügyi szolgáltatási járulék kifizetésének kötelezettségét, ami a haszonélvezők adóterhének megduplázódásához vezethet.
Az Alfa Kartell Szakszervezeti Szövetség hétfőn felkérte a többi szakszervezetet, hogy csatlakozzanak a parlamentnél délutánra meghirdetett felvonulásukhoz.
Az előrejelzések szerint Románia államadóssága az idei év végére eléri a GDP 60 százalékát – jelentette ki Alexandru Nazare pénzügyminiszter, hozzátéve, hogy az adósság elmúlt öt évben 20 százalékkal, 570 milliárdról több mint 1,1 milliárd lejre nőtt.
A nyaralások a hackerek kedvenc célpontjává váltak: rengeteg online csalás tapasztalható a foglalások terén.
Nagy nyomás nehezedik az új otthonban gondolkodókra, hiszen a deficitcsökkentés miatt augusztus elsejétől megszűnik a kedvezményes áfakulcs, és 21 százalékosra emelkedik az új építésű lakások értékesítésekor felszámolt általános forgalmi adó.
A román vízügyi igazgatóság (ANAR) átszervezése veszélyezteti a vízgazdálkodási infrastruktúrát és pusztító hatása lesz az alkalmazottakra és családjaikra – közölte egy nyílt levélben az intézmény szakszervezete (SMAR).
szóljon hozzá!