Fotó: Haáz Vince
A helyreállítási alapból biztosít 7 milliárd lejes finanszírozást 1496 új beruházás számára a bukaresti fejlesztési minisztérium 1149 településen – jelentette be Cseke Attila tárcavezető. A fejlesztési minisztérium a szaktárca honlapján közölte a nyertes beruházások listáját.
2022. október 19., 20:352022. október 19., 20:35
2022. október 19., 20:572022. október 19., 20:57
Az önkormányzati alap és az épületfelújítási pályázatok első szakaszában leadott kérések közül 1496 nyert összesen 7 126 942 691,89 lej finanszírozást – idézi az Agerpres az RMDSZ közleményét.
Cseke Attila elmondta: a minisztérium pályázati kiegészítéseket vár az önkormányzatoktól, ezt követően újabb nyertes pályázatokat hirdet ki. Az épületfelújítási alapból 434 beruházást finanszíroz a szaktárca. 3 319 534 039,03 lejből tömbházlakásokat tesznek energiatakarékossá és közintézményeket újítanak fel 388 településen, illetve 46 központi hatóság beruházása nyert finanszírozást.
Összesen 3 807 408 652,86 lejt biztosít a szaktárca környezetbarát tömegközlekedésre, biciklisávok kialakítására, elektromos töltőállomásokra, fiatal orvosoknak és tanügyben dolgozóknak szánt környezetbarát lakások építésére, illetve a települések fejlődéséhez szükséges településrendezési tervek kidolgozására. A nyertes pályázatok listája megtekinthető a minisztérium honlapján.
Mint ismeretes, a helyreállítási alapból finanszírozott épületfelújítási munkálatokra 1437 kérést kapott a fejlesztési minisztérium az első pályázati szakaszban. Az önkormányzatok és központi hatóságok több mint 2 milliárd euróra pályáztak.
Az önkormányzati alapra 4012 finanszírozási kérés érkezett a pályázás első szakaszában, az önkormányzatok közel 2 milliárd euró finanszírozást kértek. A szaktárca pénteken indította el az önkormányzati alapra is a pályázás második szakaszát 859 millió eurós költségkerettel, amelyre eddig 1820 finanszírozási kérés érkezett – derül ki a közleményből.
Nagy nyomás nehezedik az új otthonban gondolkodókra, hiszen a deficitcsökkentés miatt augusztus elsejétől megszűnik a kedvezményes áfakulcs, és 21 százalékosra emelkedik az új építésű lakások értékesítésekor felszámolt általános forgalmi adó.
A román vízügyi igazgatóság (ANAR) átszervezése veszélyezteti a vízgazdálkodási infrastruktúrát és pusztító hatása lesz az alkalmazottakra és családjaikra – közölte egy nyílt levélben az intézmény szakszervezete (SMAR).
A hosszas csődeljárás után a bíróság döntött az első román fapados légitársaság, a Blue Air felszámolásáról – írta a Profit.ro a csődbiztos közleménye alapján.
Az Európai Bizottság a következő pénzügyi ciklusban gyökeresen átalakítaná a területalapú mezőgazdasági támogatások rendszerét, amelynek legnagyobb vesztesei a kelet-európai gazdák lennének. Ez ellen gyűjtenek aláírásokat a romániai gazdaszervezetek is.
Májusban áprilishoz képest 139 lejjel, azaz 2,5 százalékkal 5508 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A májusi 5,45 százalékról júniusban 5,7 százalékra nőtt az éves infláció Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A Moody's szerint a kormány első deficitcsökkentő csomagja fontos lépés a költségvetési egyensúly megteremtéshez, ám a felvállalt céloktól való bármilyen eltérés Románia leminősítéséhez vezethet.
Akár ötszörösére is megemelték egyes állami cégek vezetőinek a juttatásait az elmúlt hónapokban, miközben a kormány a takarékossági intézkedéseken dolgozott – közölte Radu Miruță gazdasági miniszter.
A bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévben az előző negyedévhez képest stagnált, 2024 első negyedévéhez képest pedig 0,3 százalékkal nőtt – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett előzetes adataiból.
Anyagilag egyre megerőltetőbb lesz gépkocsit fenntartani, vezetni, hiszen akár havi több száz lejes pluszköltséget generálhatnak az autótulajdonosoknak a kormány megszorító intézkedései, melyek egyéb drágulásokkal karöltve érkeznek.
szóljon hozzá!