Fotó: Haáz Vince
A helyreállítási alapból biztosít 7 milliárd lejes finanszírozást 1496 új beruházás számára a bukaresti fejlesztési minisztérium 1149 településen – jelentette be Cseke Attila tárcavezető. A fejlesztési minisztérium a szaktárca honlapján közölte a nyertes beruházások listáját.
2022. október 19., 20:352022. október 19., 20:35
2022. október 19., 20:572022. október 19., 20:57
Az önkormányzati alap és az épületfelújítási pályázatok első szakaszában leadott kérések közül 1496 nyert összesen 7 126 942 691,89 lej finanszírozást – idézi az Agerpres az RMDSZ közleményét.
Cseke Attila elmondta: a minisztérium pályázati kiegészítéseket vár az önkormányzatoktól, ezt követően újabb nyertes pályázatokat hirdet ki. Az épületfelújítási alapból 434 beruházást finanszíroz a szaktárca. 3 319 534 039,03 lejből tömbházlakásokat tesznek energiatakarékossá és közintézményeket újítanak fel 388 településen, illetve 46 központi hatóság beruházása nyert finanszírozást.
Összesen 3 807 408 652,86 lejt biztosít a szaktárca környezetbarát tömegközlekedésre, biciklisávok kialakítására, elektromos töltőállomásokra, fiatal orvosoknak és tanügyben dolgozóknak szánt környezetbarát lakások építésére, illetve a települések fejlődéséhez szükséges településrendezési tervek kidolgozására. A nyertes pályázatok listája megtekinthető a minisztérium honlapján.
Mint ismeretes, a helyreállítási alapból finanszírozott épületfelújítási munkálatokra 1437 kérést kapott a fejlesztési minisztérium az első pályázati szakaszban. Az önkormányzatok és központi hatóságok több mint 2 milliárd euróra pályáztak.
Az önkormányzati alapra 4012 finanszírozási kérés érkezett a pályázás első szakaszában, az önkormányzatok közel 2 milliárd euró finanszírozást kértek. A szaktárca pénteken indította el az önkormányzati alapra is a pályázás második szakaszát 859 millió eurós költségkerettel, amelyre eddig 1820 finanszírozási kérés érkezett – derül ki a közleményből.
Csak az ország északi felében az év első hat hónapjában 8,5 millió lej értékben loptak áramot és gázt – közölte a Delgaz Grid szolgáltató.
Románia nem tud befejezni a megszabott határidőig a helyreállítási tervbe (PNRR) foglalt mintegy 6,3 milliárd euró értékű projekteket – jelentette ki kedden Dragoș Pîslaru európai projektekért és beruházásokért felelős miniszter.
A fejlesztési minisztérium alárendeltségébe tartozó minden intézmény esetében felülvizsgálták a vezetők fizetését és az igazgatótanácsok tagjainak tiszteletdíját – és ahol szükséges volt, módosították azokat – tájékoztatott kedden az RMDSZ sajtóirodája.
Előbb-utóbb bevezetik a progresszív adót Romániában – vélekedik Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
Az új adótörvénykönyv a magánnyugdíjakra is kiveti az egészségügyi szolgáltatási járulék kifizetésének kötelezettségét, ami a haszonélvezők adóterhének megduplázódásához vezethet.
Az Alfa Kartell Szakszervezeti Szövetség hétfőn felkérte a többi szakszervezetet, hogy csatlakozzanak a parlamentnél délutánra meghirdetett felvonulásukhoz.
Az előrejelzések szerint Románia államadóssága az idei év végére eléri a GDP 60 százalékát – jelentette ki Alexandru Nazare pénzügyminiszter, hozzátéve, hogy az adósság elmúlt öt évben 20 százalékkal, 570 milliárdról több mint 1,1 milliárd lejre nőtt.
A nyaralások a hackerek kedvenc célpontjává váltak: rengeteg online csalás tapasztalható a foglalások terén.
Nagy nyomás nehezedik az új otthonban gondolkodókra, hiszen a deficitcsökkentés miatt augusztus elsejétől megszűnik a kedvezményes áfakulcs, és 21 százalékosra emelkedik az új építésű lakások értékesítésekor felszámolt általános forgalmi adó.
A román vízügyi igazgatóság (ANAR) átszervezése veszélyezteti a vízgazdálkodási infrastruktúrát és pusztító hatása lesz az alkalmazottakra és családjaikra – közölte egy nyílt levélben az intézmény szakszervezete (SMAR).
szóljon hozzá!