Fotó: Tarom légitársaság
Mintegy 2,5 millió euró veszteséget okozott a Tarom légitársaságnak a pilóták hétfői tiltakozó akciója, amellyel rossz munkakörülményeikre és a vállalatvezetés hiányosságaira akarták ráirányítani a figyelmet – közölte a romániai pilóták szakszervezete (SPLR).
2024. július 09., 09:042024. július 09., 09:04
Az Agerpres hírügynökség által idézett tájékoztatás szerint akciójukkal vészharangot kongattak, mivel a vállalat vezetősége hosszú ideje mellőz számos „kritikus tényezőt”, köztük az utasbiztonságot is. Azt írták,
„Tetteinkben az motivál bennünket, hogy javítsuk szolgáltatásaink minőségét, biztonságos és méltó munkakörülményeket biztosítva személyzetünk számára” – fogalmaztak.
A pilóták nehezményezik, hogy a világos törvényi előírások ellenére a Tarom nem biztosítja a feltételeket a fedélzeti személyzet megfelelő táplálkozásához, és azt is felróják, hogy egyenruháik „elavultak és hiányosak”, nem felelnek meg a munkavédelmi előírásoknak.
Azt is hangsúlyozzák, hogy béreik és juttatásaik jelentősen elmaradnak az iparági átlagtól, 2008-tól nem indexálták a fizetésüket, ami miatt a szakképzett személyzet jelentős része jobb feltételeket kínáló vállalatoknál keresett munkát.
A karbantartás és más alapvető szolgáltatások hiányosságai kihatnak a pontosságra, a kényelemre és a menetrend kiszámíthatóságára” – tették hozzá. Rámutattak, az elmúlt nyolc hónapban több ízben is jelezték elégedetlenségeiket az illetékeseknek, de kéréseik rendre süket fülekre találtak.
A szakszervezet közleménye szerint a hétfői nap folyamán tárgyalásokba kezdtek a közlekedésügyi minisztérium képviselőivel, az egyeztetések azonban eredménytelenül zárultak.
– tették hozzá. Rámutattak arra is, hogy a néhány órás tiltakozás mintegy 2,5 millió euró veszteséget okozott a Taromnak.
A pilóták szakszervezete azonnali intézkedéseket és problémáik haladéktalan megoldását követeli a légitársaság vezetőségétől és az illetékes hatóságoktól.
Mint ismeretes, a Tarom légitársaság több bel- és külföldi járatát törölte hétfőn „a repülőszemélyzet tagjainak ideiglenes elérhetetlensége” miatt. „A pilóták egyéni döntései a hatályos előírásoknak megfelelően születtek az utasok és a személyzet biztonsága és kényelme érdekében” – fogalmazott közleményében a vállalat. Egyes hírek szerint a pilóták egyszerűen beteget jelentettek, és nem mentek be dolgozni.
Káoszt eredményezett a bukaresti Henri Coandă (Otopeni) repülőtéren, hogy több onnan induló vagy oda érkező járatát is törölte – a Tarom román állami légitársaság amúgy csak három járatának a törlését jelentette be hivatalosan.
Közbeszerzési eljárást írt ki a Szeret–Bărăgan öntözési főcsatorna egy 23 kilométeres szakaszára a bukaresti talajjavító ügynökség (ANIF).
Az inflációkövető emelés helyett az alkohol jövedéki adójának rögzített menetrend szerinti fokozatos növelését kérte hétfőn közzétett nyílt levelében a fontosabb romániai szeszesital-gyártókat és -importőröket tömörítő Spirits Románia szövetség.
A Milda Mitkute és Justas Janauska által Litvániában alapított, mintegy 5 milliárd dollárra értékelt Vinted vállalat egy újabb piaccal bővül – adta hírül az Economica.net gazdasági portál.
Indokolatlannak és „rendkívül károsnak” tartja a Romalimenta Élelmiszeripari Munkáltatói Szövetség a kormánynak az árréskorlátozások kiterjesztésére vonatkozó szándékát.
A romániai autópályák összhosszának egyötödét az utóbbi két évben adták át a forgalomnak – jelentette ki vasárnap Sorin Grindeanu közlekedésügyi miniszter.
Az államnak az áramszolgáltatókkal szembeni tartozásai az energiaár-szabályozási rendszer alkalmazása után 2024-re mintegy 1 milliárd euróra becsülhetők, de ezt az összeget az Országos Energetikai Szabályozó Hatóság (ANRE) nem ismerte el.
A Versenytanács valószínűleg arra fogja kérni a Mega Image üzletláncot, hogy értékesítse valamivel kevesebb mint száz üzletét a Profi átvétele érdekében azokon a településeken, ahol a két üzletlánc átfedésben van.
A KBK Kraft Kraft Project Kovászna megyében építi fel Románia első fotovoltaikuspanel-gyárát – a vállalat csütörtökön írt alá szerződést az energiaügyi tárcával, hogy 19,3 millió eurós támogatást kapjon a helyreállítási tervből – közölték.
A Román Nemzeti Bank (BNR) árfolyama szerint pénteken a csütörtöki 394,4609 lejről 5,4592 lejjel (1,38 százalékkal) 399,9201 lejre nőtt egy gramm arany ára, ami újabb rekordot jelent.
Sokan érdeklődnek a kormány roncstraktorvásárlási programja iránt. Hírek szerint a novemberre tervezett start helyett december elején indítanák. Hatvanöt százalékos állami támogatás mellett az 500 millió lejes keret 2800 traktor vásárlására elegendő.
szóljon hozzá!