Jovana Pasic. Vezér és példakép a pályán és azon kívül is
Fotó: Pinti Attila
Négy év után távozik a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC-től Jovana Pasic csapatkapitány. A 30 éves montenegrói játékos 2018-ban igazolt a zöld-fehérek együtteséhez. A dobóhátvéd most búcsúzik a SIC-től, a következő szezont már Franciaországban, az Angers játékosaként folytatja. A montenegrói kosárlabdázót a Sepsi-SIC-nél szerzett élményeiről, a városról, valamint a jövőbeli terveiről kérdeztük.
2022. július 02., 14:122022. július 02., 14:12
2022. június 28., 12:322022. június 28., 12:32
Jovana Pasic a Sepsi-SIC játékosaként közel négy év alatt 134 mérkőzésen lépett pályára, három Román Kupát és négy bajnokságot nyert a sepsiszentgyörgyi csapattal. A kosárlabdázó a zöld-fehérekkel négyszer szerepelt az Európa Kupában, illetve kétszer az Európa Ligában.
– Ha visszagondolsz a gyerekkorodra, mi vezérelt, hogy a kosárlabdát válaszd?
– Egyszerűen azt éreztem, hogy a kosárlabda az egyedüli jó választás. Előtte más sportágakat is űztem, de egyiktől sem voltam boldog. Amikor először mentem kosárlabdázni, egyből tudtam, hogy ez az, amit játszani akarok a továbbiakban.
Három Román Kupát és négy bajnokságot nyert a sepsiszentgyörgyi csapattal
Fotó: Pinti Attila
– Miért döntöttél három évvel ezelőtt a Sepsi-SIC mellett?
– Zoran Mikes edző ezelőtt három évvel megkeresett, és minden tetszett, amit felkínált. Úgy vélem, hihetetlenül jó az ő kosárlabda-filozófiája. Ugyanakkor a Sepsi-SIC-hez akartam tartozni, hogy megtanuljam, miképp lehetek bajnok. Mindezek emellett sokat hallottam a szurkolókról, ezért érezni is akartam, ahogyan a mérkőzéseken buzdítják a csapatot.
– Milyen volt Zoran Mikes játékosának lenni?
Fotó: Miska Brigitta/Sepsi-SIC
– Hogyan érezted magad a csapatban, milyenek voltak a csapattársak?
– Mindig jól éreztem magam a Sepsi-SIC keretének tagjaként. Sok játékosokkal játszottam együtt, és mindannyian profik és jó emberek voltak. Nagyon jól éreztük magunkat együtt.
– Egy évig a csapatkapitány szerepét is betöltötted, milyen nyomást gyakorolt ez rád?
Fotó: Pinti Attila
– A csapatkapitány szerepe számomra egyáltalán nem jelentett nyomást, hanem inkább megtiszteltetésnek éreztem. Nagyon köszönöm a csapatnak a belém vetett bizalmat.
– Milyen egy jó csapatkapitány?
Fotó: Pinti Attila
– Hogyan élted meg, hogy amíg a csapat tagja voltál, három bajnokságot és négy kupát nyert a Sepsi-SIC? Mennyire vetted ki a részed mindebből?
– Minden sportoló keményen dolgozik azért, hogy trófeákat nyerjen. Az érzés, amikor megnyersz egy kupát, az csodálatos, felemelő érzés. Egyszerűen csak élvezni akarod a pillanatot, ünnepelni, mert tudod, hogy milyen út vezetett idáig, mi mindent meg kellett tenned a győzelemért. Én mindent megnyertem a Sepsi-SIC-kel, és mérhetetlenül boldog és büszke vagyok erre. Ugyanakkor ez a csapat minden értelemben nagyon sokat adott nekem.
– Nem titok, hogy te vagy a szurkolók egyik nagy favoritja? Mit gondolsz, miért van ez így?
Fotó: Pinti Attila
– Mi a véleményed a szentgyörgyi szurkolókról?
– Már sokszor elmondtam, egyértelműen a Sepsi-SIC-nek vannak a legjobb szurkolói a világon. Ezt minden meccsen megmutatták. Köszönjük nekik azt a sok szeretetet, amit a lelátókról mutattak felénk. Köszönök mindent!
– A gyerekek körében is nagy népszerűségnek örvendtél. Mit üzennél az utánpótlásnak?
– Hogy legyenek boldogok mindenben, amit csinálnak. Szerintem ez a legfontosabb. Az életem mottója: „ne aggódj, légy boldog!”. Ezt szeretném nekik is üzenni a továbbiakban.
Fotó: Pinti Attila
– Milyen volt Sepsiszentgyörgyön élni?
– Érdekes volt ott tölteni az elmúlt éveket. Sok szép pillanatot éltem át.
– Mi a legkedvesebb emléked az ittléted alatt?
– Rengeteg ilyen pillanat volt, napokig tudnám számolni, felsorolni. A kedvenceim közé tartozik a szurkolókkal és a gyerekekkel eltöltött idő.
– Miért döntöttél úgy, hogy búcsúzol a Sepsi-SIC-től?
– Egyszerűen az élet elvisz egy másik irányba, hogy új dolgokat próbáljak ki. De biztos vagyok benne, hogy nem a végleges a Sepsi-SIC-től vett búcsúm, mindenképp szeretnék majd visszatérni a zöld-fehér csapatba.
Fotó: Pinti Attila
– Hogyan tovább? Milyen céljaid vannak a közeljövőben?
– Mindig is az volt a célom, hogy minden edzésen, minden mérkőzésen a legjobbat nyújtsam. Így lesz ez továbbra is, bárhol is legyek.
Jovana Pasic
1992. május 12. született Montenegróban. Az 1,83 méter magas dobóhátvéd pályafutását montenegrói csapatoknál kezdte, 2013-ban a szerb Partizan, majd 2014-től a Vojvodina alakulatához igazolt, ahol két évig játszott. Ezt követően, 2016-ban a Belgrádi Radivoj Koracnál próbálta ki magát, ahonnan szintén abban az évben költözött Romániába, az Ardai ICIM csapatához igazolt át. A határmenti alakulatnál egy évet töltött, ahonnan majd a 2018-as szezont a Seps-SIC-nél kezdte meg.
Csulak Noémi
Cikkünk eredetileg a Székelyhon napilap hetente megjelenő sportkiadványában, az Erdélyi Sportban látott napvilágot június 28-án.
Torockó és környéke Erdély egyik felkapott turisztikai régiója. A Székelykő lábánál fekvő két magyar település vendéglátásból jelesre vizsgázik.
Reggel háromnegyed hatra érkeztünk a marosszentgyörgyi római katolikus templomba a hat órakor kezdődő roráté misére. Az emberek sorra léptek be a templomba, egyre többen érkeztek, kapcsolódtak be a rózsafüzér-imádságba.
Erdélyben sok savanyúságot fogyasztunk, és ennek jelentős része még mindig a családi konyhán készül el. Közkedvelt a savanyú káposzta és az uborka, de kis leleményességgel minden zöldségfélét biztonságosan savanyíthatunk.
Gyerekkorában Klán János az Érmihályfalva állatpiacának helyet adó fűben kezdte rúgni a labdát, majd 17 évesen már bemutatkozott a helyi, megyei bajnokságot nyerő felnőttcsapatban.
Általánosságban egyre kevesebben tartanak sertést, Gyergyó vidékén azonban még mindig vannak, akik a téli hónapokban disznót vágnak, hogy az állat szinte minden részét feldolgozva megrakják a mélyhűtőket, éléskamrákat.
Évtizedeken keresztül testi épségét kockáztatta a vendégcsapatnak az a futballistája, aki testcsellel, egy keményebb szereléssel vagy netán góllal merészelte megtréfálni valamelyik bányavidéki ellenfelét.
Kevés téma van, amiről annyit beszélünk, hallunk és olvasunk, mint az egészséges táplálkozás és a mindennapi étkezéssel összefüggő kiegyensúlyozott életmód.
Nem lesz könnyű a jövő esztendő, figyelmeztetnek a kiadványunknak nyilatkozó gazdasági és pénzügyi szakértők, akik szerint a háztartások, a vállalkozások és az állami költségvetés is komoly kihívásokkal néz szembe.
Kárpát-medencei versenyeken díjnyertes szörpöket és lekvárokat állít elő saját gyümölcsösében megtermett nyersanyagból a kebelei Cseh házaspár.
A Máltai Szeretetszolgálat háza táján egész évben zajlik az élet, de az advent időszaka különösen aktív Marosvásárhelyen és Csíkszeredában is.
szóljon hozzá!