Az első reggeli tűzeset: totálkáros lett e mikrobusz
Fotó: Arad Megyei Katasztrófavédelmi Felügyelőség
Két tűzesethez riasztották kedd reggel az aradi tűzoltókat: a megyeszékhelyen kiégett egy áruszállító mikrobusz, a várostól mintegy húsz kilométerre lévő Pécska közelében pedig egy motorvonat kapott lángra. A tűzesetekben senki nem sérült meg, a vonat utasait autóbusz szállította tovább.
2025. január 21., 10:002025. január 21., 10:00
Reggel fél hatkor a forgalmas Petru Rareș (zimándi) úton kapott lángra egy haszongépjármű, mire a tűzoltók a helyszínre értek, a gépkocsi teljes terjedelmében égett – tájékoztatott az Arad megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU) a tűzesetről. A lángokat eloltották, az autó viszont totálkáros lett, és az áru is odaveszett.
Nem sokkal később azt közölte az ISU, hogy az Arad és Nagylak között közlekedő motorvonat gyulladt ki Pécska közelében. A helyszínre érkező aradi hivatásos és a pécskai önkéntes tűzoltók azt látták, hogy sűrű füst csapott ki a két kocsiból álló szerelvény motorteréből. Itt sem történt személyi sérülés, a harminc utas a mozdonyvezetővel együtt időben elhagyta a vonatot.
A vonat utasai időben elhagyták a járművet
Fotó: Arad Megyei Katasztrófavédelmi Felügyelőség
Az utasok a pécskai önkormányzat által a rendelkezésükre bocsátott autóbusszal folytatták az útjukat.
Négy autó teljesen kiégett, további négy pedig megrongálódott kedd hajnalban egy aradi lakótelepi parkolóban. A tűzoltók idejében értek a helyszínre, mert a lángok már kezdtek átterjedni a közeli tömbház hőszigetelő burkolatára.
Húsvétvasárnap reggel hagyományosan megáldották az ételkosarakat Kolozsváron a Szent Mihály templom előtti téren.
Megmentenék az enyészettől a szerb határ közelében, Bánlakon található Karátsonyi-kastélyt. A romos nemesi lak, az ortodox érsekségtől a Temes Megyei Tanács igazgatása alá kerül, és kulturális-turisztikai központként működne.
Eloltották a tűzoltók a Maroshévíz határában égő tarlótüzet – tájékoztatott szombaton a Hargita megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
Szászsebesről a Fehér megyei Mogos faluba nagyszombaton hazautazó rendőr egy felborult kocsiból mentett ki egy idős férfit, aki a gyors beavatkozásnak köszönheti, hogy életben maradt.
Idén a megszokottnál jóval kevesebb turista érkezett Erdély több térségébe a húsvéti ünnepekre.
Ég a száraz növényzet a Maroshévíz határában levő egyik dombon – tájékoztatott szombaton a Hargita megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
A húsvéti ünnep alapétele, a bárányhús iránt változó a romániai fogyasztók érdeklődése. Összeállításunkban arra keressük a választ, hogy a bárány mennyire marad meg húsvéti ínyencségnek, illetve van-e arra esély, hogy máskor is friss húst vásárolhassunk.
Szívet melengető gesztussal reagált a kolozsvári CFR a közelmúltban történt erőszakos, magyarellenes incidensre.
Egy ember meghalt, ketten súlyosan megsérültek egy péntekre virradóra történt közúti balesetben a Krassó-Szörény megyei Toplec település térségében.
Két magyarországi gépjármű ütközött össze csütörtök délután a tornyai határátkelő közelében, Arad megyében. A balesetben életét vesztette egy 76 éves magyarországi illetőségű féri, női utasa könnyebb sérüléseket szenvedett.
szóljon hozzá!