Fotó: Barabási Ede
Adománygyűjtést hirdet a Magyar Unitárius Egyház a szerdai tűzvész során megrongálódott bethlenszentmiklósi unitárius templom javára.
2019. október 03., 12:352019. október 03., 12:35
2019. október 03., 13:172019. október 03., 13:17
Mint arról beszámoltunk, szerda délután kigyulladt a Fehér megyei Bethlenszentmiklós unitárius templomának tornya. A tűzoltóknak sikerült megakadályozniuk, hogy a tűz a templomhajóra átterjedjen, de a fa zsindellyel födött toronysisak teljesen megsemmisült. A tűz következtében elhasadt, de nem zuhant le a templom 1631-ben öntött nagyharangja.
A kialakult helyzet jobb megismerése érdekében Bálint Benczédi Ferenc püspök csütörtökön a helyszínre sietett, ahol a keletkezett károk eltakarításán fáradozó helyi önkéntesekkel találkozott. A torony javítása súlyos anyagi terhet jelent a 320 fős helyi unitárius gyülekezet számára, éppen ezért a Magyar Unitárius Egyház Képviselő Tanácsának elnöksége célirányos gyűjtést kezdeményez.
Leégett szerdán kora délután a Fehér megyei Bethlenszentmiklós unitárius templomának tornya, a lángokat a tűzoltóknak sikerült megfékezniük.
Várják mindazoknak a felajánlását, akik segíteni akarnak a bajba került közösségen. Az adományokat a RO19 OTPV 2000 0034 8014 RO01 számlaszámra várják (a megjegyzés résznél a „donație pentru biserica Sânmiclăuș” szöveget kell feltüntetni).
Több mint 50 százalékkal megemelték az Aradi Nemzetközi Repülőtér igazgatótanácsi tagjainak a havi illetményét, de az intézmény többségi tulajdonosa, a megyei önkormányzat elnöke megvétózta a fizetésemelést.
A belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztályának (DSU) tájékoztatása szerint 18 óráig számos erdélyi megyében is károkat okozott a viharos időjárás.
Európai szintű támogatást kapott a romániai ösztöndíjak megnyirbálása ellen fellépő diákmozgalom. Az EU-s diákszervezetek támogatásának jelentőségéről, a nyugat-európai ösztöndíjrendszerek jó gyakorlatairól Kassay Ákos, a MAKOSZ külügyi referense beszélt.
Régóta nyomoz a rendőrség annak a 37 éves Maros megyei férfinak a bűnügyeiben, akit azzal gyanúsítanak, hogy rágyújtotta élettársára a lakást Mezőméhesen. A férfi ellen több bűncselekmény miatt folyik eljárás.
A Temes megyei rendőrség keresi azt a személyt, aki megrongálta a magyar nyelvű táblát a temesvári református templomon, ahol Tőkés László szolgált.
Körözést adott ki a rendőrség kedden egy 37 éves Maros megyei férfi ellen, aki a gyanú szerint reggel felgyújtott egy házat Mezőméhesen. A tűzben egy fiatal nő életét vesztette.
A duális képzést népszerűsíti a kolozsvári Babeş–Bolyai Tudományegyetem (BBTE) új képzési formaként: a hallgatók a felsőfokú tanulmányaik végzésével egy időben egy munkáltatónál is gyakorlatozhatnak, kipróbálhatják az egyetemen tanultakat.
A tordai sóbányában is sürgős biztonsági és megerősítő munkálatokra van szükség, hogy ne következzen be a parajdihoz hasonló tragédia. Slănic Prahova hatalmas sóbányája is veszélyben van.
A helyi vészhelyzeti bizottság újabb 30 nappal, augusztus 8-ig meghosszabbította a veszélyhelyzetet Parajdon – számolt be kedden a Hargita megyei prefektusi hivatal.
Az RMDSZ a hétvégi egyeztetések során „megvédte a magyar iskolákat, osztályokat” – tájékoztat hétfői közleményében a szövetség.
szóljon hozzá!