Fotó: Brassói Területi Útügyi Igazgatóság
Több mint öt óra után indult újra a forgalom a Marosvásárhelyt Segesvárral összekötő 13-as országúton, ahol két halálos áldozatot és két sérültet követelő baleset történt szerda reggel.
2022. szeptember 28., 15:422022. szeptember 28., 15:42
A rendőrség tájékoztatása szerint egy teherautó és két személyautó ütközött egymással Ákosfalvánál, miután az egyik személyautó áthajtott a szemközti sávba. Utóbbi jármű vezetője és utasa (egy férfi és egy nő) életét vesztette a balesetben.
– közölte az Agerpres hírügynökség
Több mint öt óra után újraindult a forgalom a környéken, de mindkét oldalon lehetnek még torlódások – hívja fel a figyelmet a rendőrség közúti közlekedési információkat szolgáltató központja (Infotrafic).
Halálos kimenetelű közúti baleset történt szerdán reggel a Maros megyei Ákosfalván, ahol két személyautó ütközött egy nyerges vontatóval.
Súlyos közlekedési baleset történt szerda reggel a Maros megyei Ákosfalván; a szerencsétlenségben két személy meghalt, ketten megsérültek.
Legalább tíz napot késnek a parajdi sóbánya fölött kígyózó Korond-patak elterelési munkálatai, miután a kivitelező cég nem halad elég gyorsan a patak elvezetésére szolgáló csövek összehegesztésével.
A következő két hétben a sokéves átlagnál melegebb lesz, a hőmérséklet az ország déli részein elérheti a 39 Celsius-fokot, viharos időjárásra pedig főként június 30. körül és július 5. után van kilátás.
A digitalizáció nem növeli az autóipari vállalatok nyereségét, de jelentősen javítja az eszközhasználat hatékonyságát – állapítja meg a BBTE és partnerei kutatása, amely a világ legnagyobb autógyártóinak pénzügyi adatait elemezte.
Szomorú vasárnapjuk volt a Marost „dézsmáló” orvhalászoknak: az aradi ügyészség vezetésével a rendőrség lecsapott rájuk. A házkutatások nyomán elkobozták az illegálisan fogott halakat és az orvhalászathoz használt eszközöket.
Alap- és mesterképzésen összesen mintegy 1500 helyre várják a felvételire jelentkezőket július elsejétől a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetemen (EMTE), alapképzésen 34, magiszteri képzésen 13 szak indul.
Az előrendezvényekkel együtt kilenc nap, változatos program, nagyjából száz esemény, mintegy 40–50 ezer résztvevő – vonták meg a szervezők a június 23–29. között „Mindenki fesztiválja” mottóval lezajlott, 13. Szent László Napok mérlegét.
Több mint 2 100 személyt igazoltattak és 1 549 gépjárművezetőt ellenőriztek alkohol- vagy drogfogyasztás szempontjából az elmúlt hétvégén a Bihar megyei rendőrök.
Viharkárok miatt hónapokig lezárva volt, most azonban ismét teljes hosszában bejárható a Meleg-Szamos forrásvidékének körútja (Circuitul Someșului Cald), az Erdélyi-szigethegység egyik leglátványosabb hegyi útvonala.
Megalakult a kincses városban a FREE HPV CITY koalíció a Kolozsvári Ifjúsági Federeció (FTC) kezdeményezésére, melyhez a Kolozs Megyei Ifjúsági Fórum (Kifor) is csatlakozott.
Nem fejeződnek be Parajdon a sürgős munkálatok a július 1-jei határidőig – közölte vasárnap a Facebook-oldalán a gazdasági miniszter.
szóljon hozzá!