A szabadegyetem visszatérő vendégeként érkezett Tusnádfürdőre Bölöni László
Fotó: Orbán László
Októberben mutatják be a Bölöni László BEK-győztes labdarúgóról, edzőről készült dokumentumfilmet – hangzott el szerdán Tusnádfürdőn, a 34. Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor egyik pódiumbeszélgetésén.
2025. július 24., 08:192025. július 24., 08:19
2025. július 25., 09:052025. július 25., 09:05
A Nemzeti Sport Online beszámolója szerint Szabó Attila filmrendező elmondta: októberben Marosvásárhelyen lesz a csaknem kétórás film premierje, majd Bukarestben és Budapesten is láthatják az érdeklődők.
A 102-szeres román válogatott, BEK-győztes Bölöni edzőként portugál és belga bajnok lett, és Cristiano Ronaldo felfedezőjeként is ismert.
A szakvezető a legutóbbi román–magyar párharcról, a Kolozsvári CFR és a Paks egymás elleni Európa-liga-selejtezőjéről elmondta: alacsony ritmusban, sok technikai hibával játszottak az idény elején a csapatok.
– vélekedett az MTI szerint.
A második számú európai kupasorozat selejtezőjének első meccsén, Pakson nem született gól, a visszavágót 3-0-ra a kolozsvári együttes nyerte, így a tolnaiak kiestek és átkerültek a Konferencia-liga-selejtezőbe.
Bölöni László dedikált is
Fotó: Orbán László
Szóba hozta Orbán Viktor tihanyi beszédét is, amelyet sokan úgy értelmeztek, hogy a magyar miniszterelnök a támogatásáról biztosította a magyarellenes George Simion román elnökjelöltet.
Bölöni arra hívta fel a figyelmet, hogy ez tévedés, és Orbán Viktor csupán a régió és a patrióták szükségszerű összefogásáról, így a kívánatos magyar–román együttműködésről beszélt, és egy félreértelmezett beszédrészlet, amelyet ő többször meghallgatott, még csak nem is árnyalja a rengeteg konkrét támogatást, amelyet a külhoni, így az erdélyi magyarság az elmúlt tizenöt évben a magyar kormánytól kapott.
A jövő évi magyar parlamenti választásokról is szót ejtett, mondván, „mind ott kell, legyünk”, vagyis minden romániai magyarra szüksége lesz a nemzeti oldalnak, az európai érdekkörök által támogatott ellenzékkel szemben, „amelynek tagjai többen lesznek, mint ahányan vannak”.
Magyarország után Románia is elismerte Bölöni Lászlót: az erdélyi magyar labdarúgóedző, egykori BEK-győztes román válogatott futballista Sportlegenda különdíjban részesült a Román Sportgálán.
A férfiaknál az olimpiai bajnok úszó Kós Hubertet, a nőknél a Párizsban szintén aranyérmes öttusázó Gulyás Michelle-t választotta meg a 2024-es év sportolójának a Magyar Sportújságírók Szövetsége (MSÚSZ).
A nemzeti kisebbségek jogainak hatékony érvényestéséhez szükség van arra, hogy a közösséget képviselő etnikai pártok bejussanak a parlamentbe, és ott legyenek a döntéshozatalnál.
A magyar kormány nemzetpolitikájának sikerességét és a további együttműködés szükségességét hangsúlyozták a külhoni magyar politikai szervezek vezetői pénteken az erdélyi Tusnádfürdőn.
Súlyos tűzvész pusztította el Szilágy megye egyik legjelentősebb néprajzi emlékét, a Csizér községben található Lupuț-portát, közismert nevén Horea házát.
Több mint húsz évvel a bezárása után végleg lebontják a nagybányai strandot. A helyén egy korszerű aquapark épül, amelyet részben uniós támogatással valósítanak meg, és amely régóta várt beruházás a város lakói számára.
A hosszan tartó szárazság következtében teljesen kiszáradt a Tőz folyó és a Timercsa-patak Arad megye észak-nyugati részén, az Erdőhát vagy Körösköz nevű tájegységben.
Magyarország és a magyar kormány célja nemcsak a kiegyezés, hanem a kiengesztelődés és a lehető legszorosabb együttműködés az utódállamokkal – hangsúlyozta Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes pénteken a Tusványoson.
Maros, Beszterce-Naszód és Bihar megyei rendőrparancsnokok leváltását követeli a rendőröket tömörítő Europol szakszervezet a Maros megyei Mezőméhesen elkövetett gyilkosság gyanúsítottja, Emil Gânj ügyének nem megfelelő kezelése miatt.
Megkezdődtek a munkálatok a beomlott rónaszéki sóbányánál, a geotechnikusok és bányaszakértők megpróbálják kideríteni, mi okozhatta a problémát, és megállítható-e a további földomlás.
Brassó megyében idén több mint 270 000 lejnyi kárt okoztak idén a medvék és farkasok, 45 medvét lőttek ki.
Kórházba került egy tinédzser az Arad megyei Szépfaluban működő nevelőotthonból, miután az intézményt fenntartó szociális alapítvány alkalmazottja súlyosan bántalmazta. A rendőrség őrizetbe vette az elkövetőt.
szóljon hozzá!