2009. május 07., 09:382009. május 07., 09:38
Mint mondta, a május 4-én immár negyedik alkalommal meghirdetett pályázat ismertetőjét Románia-szerte több mint ezer művészeti iskolának, sportklubnak küldték el, június 12-éig 8 és 18 év közötti ifjú tehetségek jelentkezését várják. A 60 ezer euró összértékű pályázat keretében 40 ezer eurót az ifjú sportolók, 20 ezret a zene, tánc, képzőművészet, irodalom, illetve más művészeti ágak területén tehetségesnek bizonyuló fiatalok támogatására szánnak.
A támogatás célját a pályázók határozzák meg, az összeget hangszerek, kellékek vásárlására, illetve különböző versenyeken való részvételre fordíthatják. A nyertes pályázatokat sport kategóriában a Violeta-Beclea Székely olimpiai bajnok atléta, művészet kategóriában az Erich Türk orgonista vezette szakzsűri választja ki. A pályázati dossziéra vonatkozó információk elérhetők a www.molromania.ro és a www.pentrucomunitate.ro honlapokon.
„Meg vagyok győződve, hogy körülöttünk évente több ezer Mozart vész el” – jelentette ki Marius Tabacu, a Közösségért Alapítvány vezetőtanácsának tagja. A kolozsvári Transilvania Filharmónia igazgatói tisztségét betöltő zongorista, filmrendező szerint Mozart nem lehetett volna világhírű zeneszerző, ha nem Salzburgban és Bécsben él. Úgy vélte, ha tíz támogatott gyerek között lesz egy Mozart, az alapítvány nem működött hiába.
„Úgy döntöttünk, hogy a Segíthetek? programot a jelenlegi gazdasági helyzet ellenére is folytatjuk, mert a társadalmi felelősségvállalás és ezen belül a tehetségek támogatása cégünk stratégiájának szerves része” – közölte Szalay Zsolt, a MOL Románia ügyvezető igazgatója. Mint mondta, az olajipari vállalat Magyarországon 2005, Romániában 2006, Szlovákiában pedig 2007 óta írja ki a Segíthetek? pályázatot, a három országban eddig több mint 2100 személy jutott összesen 800 ezer eurót meghaladó támogatáshoz. Romániában a három év alatt 217 egyéni sportoló, csapat, fiatal művész és művészcsoport részesült összesen 140 ezer összértékű támogatásban.
Cáfol és helyreigazítást kér a Szatmár megyei sürgősségi kórház, miután Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter hétfőn bírálta az intézményt az ott állítólagosan felszolgált étel silány minősége miatt.
Helyreigazítási kérelemmel fordult a Krónikához Kátai István, a Közösségi Párbeszéd Tábor szervezője, aki azt állítja, egyik cikkünkben „több ponton” valótlanságokat állítottunk.
Kedden 21 óráig sárga jelzésű viharriasztás van érvényben Erdély déli és keleti részén, az Erdélyi-szigethegységben és a Keleti-Kárpátokban.
Radu Mitruţă gazdasági miniszter hétfőn este bejelentette, hogy a kudzsiri fegyvergyárban történt robbanás után újra bevezették azt a kötelezettséget, hogy minden, ilyen létesítménybe belépő személynek minisztériumi engedéllyel kell rendelkeznie.
Kemény bírálatot fogalmazott meg Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter a Szatmár megyei sürgősségi kórházzal szemben a pácienseknek felszolgált étel miatt.
Elkezdődtek a temesvári Forradalom Útvonalának kialakítási munkálatai, melyek keretében a bánsági nagyvárosban megjelölik az 1989-es romániai forradalom legfontosabb helyszíneit.
Az Erdélyi Fejedelemség központjának számító ingatlanegyüttes épületszárnyát 7,3 millió euróból restaurálják.
Európai uniós finanszírozással megvalósuló együttműködés keretében csökkenhet a levegő- és vízszennyezés a magyar–román határ mentén fekvő két nagyvárosban. A Nagyváradot és Békéscsabát érintő projekt értéke mintegy 2,5 millió euróra rúg.
Egy csapásra hatalmas ismertségre tett szert a közéletben a Nyárád-menti Nagyadorján, ahol első alkalommal szervezte meg erdélyi táborát a Tisza Párt.
Országszerte meleg lesz a következő két hétben, záporok, zivatarok csak ennek a hétnek az első felében várhatók – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) kéthetes előrejelzéséből.