Fotó: Pál Árpád
A diákok számára meleg ételt biztosító program kiterjesztését tűzte ki célul Ecaterina Andronescu tanügyminiszter, aki étkezdéket tervez építtetni az iskolák közelében.
2019. február 18., 17:052019. február 18., 17:05
2019. február 18., 17:062019. február 18., 17:06
Az oktatási miniszter a Romániai Községek Egyesületének hétfői közgyűlésén számolt be arról, hogy egyelőre a leghátrányosabb szociális helyzetben lévő 50 iskolában zajlik a gyermekeknek meleg ételt biztosító projekt. A tárcavezető elmondta, a programot szeretnék kiterjeszteni oly módon, hogy étkezdéket építenek az iskolák közelében.
„Sajnos 1 460 iskola olyan településen van, ahova nincs bevezetve a víz. A helyzet megoldásához szükség van az önök segítségére, hogy emésztőgödrökkel és vízzel lássuk el az illemhelyeket, illetva a például Svájcban is használt moduláris megoldásokat alkalmazzuk” – mondta a tanügyminiszter a községek vezetőinek.
Ecaterina Andronescu az Agerpres hírügynökség beszámolója szerint arról is beszélt, hogy a regionális fejlesztési minisztérium büdzséjéből 2300 iskolai kisbusz vásárlását irányozták elő a vidéki oktatási intézmények tanulói számára. A falvak elnéptelenedésének megakadályozása érdekében pedig arra kérte az elöljárókat, hogy „működjenek együtt a tanárokkal és próbálják meg a közelükben tartani őket, hogy lehetőleg lemondjanak az ingázásról, többet tartózkodjanak az iskolában és többet foglalkozzanak a gyermekekkel”.
Kitettek magukért Erdély rajongói Románia legrangosabb turisztikai megmérettetésén: bár az Év úti célja verseny idei fődíját a Duna-delta vitte el, egy kivétellel minden kategóriában erdélyi célpont, köztük több magyar kötődésű település lett az első.
A brassói magán- és jogi személyek a jövő évtől új adót fizethetnek: a polgári védelmi adót – adta hírül a Bună Ziua Brasov helyi portál. A cikk szerint az így befolyó összegeket a polgári védelmi célú óvóhelyek fenntartására fordítanák.
A medvék elriasztják a hegyvidéki üdülőhelyekről a turistákat, akik már táborokba sem merik elengedni a gyerekeiket – jelentette ki szerdán az Agerpresnek a Brassópojánai Turisztikai Munkáltatók Szövetségének elnöke.
Az eddigiekhez képest több adatot, dokumentumot kell megadniuk a magyar állam által a határon túli óvodásoknak, iskolásoknak, egyetemi hallgatóknak biztosított oktatási, nevelési, hallgatói, tankönyv- és taneszköz-támogatásra pályázó erdélyieknek.
Egyelőre marad a télies időjárás: a meteorológusok legfrissebb előrejelzései szerint a hét végéig országszerte rendkívül alacsony hőmérsékleti értékek várhatók, egyes térségekben pedig hótakaró is kialakulhat.
Gyümölcslevet és hidegen préselt olajat gyárt szamosújvári kisüzemében a közel negyven hektáron gazdálkodó Miklósi András. A 15 éve utazási irodát működtető közgazdász egyik napról a másikra váltott, és belevágott agyümölcsfeldolgozásba.
A Bihar megyei magyar politikai szervezetek még nem döntötték el, hogy állítanak-e megyeitanácselnök-jelöltet az időközi választáson, míg Szilágy megyében az RMDSZ a PSD polgármesterjelöltjét támogatja Zilahon.
Rekordbevétellel erősítette meg vezető helyét a BT Aréna a romániai sportcsarnokok nyereségességét tekintve. A 10 ezer férőhelyes kolozsvári létesítmény Kelet-Közép-Európa egyik neves sportcsarnokává „nőtte ki magát”.
Története legnagyobb beruházására készül a Szatmárnémetitől csupán alig több mint 10 kilométerre fekvő Szatmárudvari: az idők folyamán tűzvész és árvíz által egyaránt sújtott település most élményfürdő építésével szeretné megalapozni jövőjét.
A szervezett bűnözés elleni ügyosztály a rendőrséggel közösen elfogott Aradon egy 53 éves férfit, aki pszichoaktív szerekkel kereskedett folytatólagosan.
szóljon hozzá!