Fotó: A szerző felvétele
2009. november 12., 09:112009. november 12., 09:11
A hulladéktározót hozzávetőleg 30 ezer eurós beruházásból alakítják ki, a munkálatokat európai uniós pályázatból finanszíroznák. A szeméttározó létrehozásának terveit a megyei önkormányzat szakemberei készítik el, így Borboly Csaba tanácselnök szerint több az esély a pályázat pozitív elbírálására.
A beruházásból Gyergyóremetének több előnye is származik. „A tőke tőkét vonz” – fogalmazott Lackzó Albert Elemér, Gyergyóremete polgármestere. Közölte továbbá, a megyei tanács költségvetéséből a község még ebben az évben egymillió lejt kap szabad felhasználásra. Ebből egészségügyi házat építenek a településen, illetve minden családnak vásárolnak egy korszerű vízórát.
Ugyanakkor szerződésbe foglalták, hogy a tározót működtető cég Gyergyóremetén legyen bejegyezve, és az évi jövedelemadójának 40 százalékát a helyi önkormányzatnak utalják át. Emellett a munkások alkalmazásakor a megállapodás szerint a helyi lakosokat részesítik előnybe.
Gyergyóremete és Salamás között ugyanakkor teljesen felújítják az utat, illetve egy terelőút megépítését is tervezik, ahol a teherforgalmat irányítanák át a községet átszelő megyei útról. A tervek szerint a szükséges engedélyek beszerzése után hozzávetőleg fél év múlva lehet számítani az alapkőletételre.
Mint ismeretes, a Hargita Megyei Tanács több mint tíz éve próbál egyeztetni a megye különböző településein egy Csíki és Gyergyói-medencét kiszolgáló hulladéktározó létrehozása érdekében. Lehetséges helyszínként több csíki település is felmerült, azonban az elképzelés mindenhol jelentős lakossági ellenállásba ütközött.
Gyergyóremetén eközben az önkormányzat talált megfelelő területet a létesítménynek, majd közölték a megyei tanáccsal, hogy befogadják a szeméttározót. „Sokat köszönhet a megye lakossága a gyergyóremeteieknek” – mondta Borboly, nem titkolva, mennyire nagyra értékeli a helyi önkormányzat munkáját, amivel a projektet támogatta.
A hosszan tartó szárazság következtében teljesen kiszáradt a Tőz folyó és a Timercsa-patak Arad megye észak-nyugati részén, az Erdőhát vagy Körösköz nevű tájegységben.
Magyarország és a magyar kormány célja nemcsak a kiegyezés, hanem a kiengesztelődés és a lehető legszorosabb együttműködés az utódállamokkal – hangsúlyozta Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes pénteken a Tusványoson.
Maros, Beszterce-Naszód és Bihar megyei rendőrparancsnokok leváltását követeli a rendőröket tömörítő Europol szakszervezet a Maros megyei Mezőméhesen elkövetett gyilkosság gyanúsítottja, Emil Gânj ügyének nem megfelelő kezelése miatt.
Megkezdődtek a munkálatok a beomlott rónaszéki sóbányánál, a geotechnikusok és bányaszakértők megpróbálják kideríteni, mi okozhatta a problémát, és megállítható-e a további földomlás.
Brassó megyében idén több mint 270 000 lejnyi kárt okoztak idén a medvék és farkasok, 45 medvét lőttek ki.
Kórházba került egy tinédzser az Arad megyei Szépfaluban működő nevelőotthonból, miután az intézményt fenntartó szociális alapítvány alkalmazottja súlyosan bántalmazta. A rendőrség őrizetbe vette az elkövetőt.
Penetráns bűz terjeng péntek hajnal óta Nagyváradon, ami még elviselhetetlenebbé teszi a kánikulai időjárást.
A rendőrségtől a gyermekvédelemig számos hatóság akcióba lendült, miután a héten felkerült a TikTokra egy videó, amelyen az látható, hogy a Szeben megyei Erzsébetvárosban egy nő megpróbálja kiűzni a démonokat a lányából.
Nemzetben gondolkodni azt jelenti, hogy nagyobb összefüggésben tekintjük a magyarság sorsát, semmint az akaratunk ellenére meghúzott államhatárokon belül élő magyarság szempontjai és érdekei – jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök.
„A Salrom egyértelműen felelős a Parajdon kialakult helyzetért, tájékoztatták őket a várható eseményekről, de figyelmen kívül hagyták azokat” – jelentette ki csütörtök este Radu Miruță gazdasági miniszter.