A rohammentősök és a rendőrök beavatkozása sem segített, a két gyerek életét vesztette (képünk illusztráció)
Fotó: Facebook/Román Rendőrség
A szerda este folyamán meghalt az a két és három éves gyerek, akiket egy szabadnapos katonai tűzoltó mentett ki a Nagy-Küküllő közelében található mesterséges tóból.
2025. február 13., 10:572025. február 13., 10:57
2025. február 13., 11:062025. február 13., 11:06
A Maros megyei rendőr-főkapitányság tájékoztatója szerint a helyszínre érkezett rohammentősök a segesvári kórházba szállították a két gyereket, de a szakorvosi beavatkozással sem tudták megmenteni az életüket, mindketten életüket vesztették.
A rendőrség hivatalból bűnvádi eljárást indított a szülők ellen, akik néhány percre magukra hagyták a vízparton a kicsiket, és azok belebuktak a vízbe.
Egy 2 és egy 3 éves gyermek életéért küzdenek a segesvári rohammentősök, a gyerekek egy tóból mentették ki.
Több mint 50 százalékkal megemelték az Aradi Nemzetközi Repülőtér igazgatótanácsi tagjainak a havi illetményét, de az intézmény többségi tulajdonosa, a megyei önkormányzat elnöke megvétózta a fizetésemelést.
A belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztályának (DSU) tájékoztatása szerint 18 óráig számos erdélyi megyében is károkat okozott a viharos időjárás.
Európai szintű támogatást kapott a romániai ösztöndíjak megnyirbálása ellen fellépő diákmozgalom. Az EU-s diákszervezetek támogatásának jelentőségéről, a nyugat-európai ösztöndíjrendszerek jó gyakorlatairól Kassay Ákos, a MAKOSZ külügyi referense beszélt.
Régóta nyomoz a rendőrség annak a 37 éves Maros megyei férfinak a bűnügyeiben, akit azzal gyanúsítanak, hogy rágyújtotta élettársára a lakást Mezőméhesen. A férfi ellen több bűncselekmény miatt folyik eljárás.
A Temes megyei rendőrség keresi azt a személyt, aki megrongálta a magyar nyelvű táblát a temesvári református templomon, ahol Tőkés László szolgált.
Körözést adott ki a rendőrség kedden egy 37 éves Maros megyei férfi ellen, aki a gyanú szerint reggel felgyújtott egy házat Mezőméhesen. A tűzben egy fiatal nő életét vesztette.
A duális képzést népszerűsíti a kolozsvári Babeş–Bolyai Tudományegyetem (BBTE) új képzési formaként: a hallgatók a felsőfokú tanulmányaik végzésével egy időben egy munkáltatónál is gyakorlatozhatnak, kipróbálhatják az egyetemen tanultakat.
A tordai sóbányában is sürgős biztonsági és megerősítő munkálatokra van szükség, hogy ne következzen be a parajdihoz hasonló tragédia. Slănic Prahova hatalmas sóbányája is veszélyben van.
A helyi vészhelyzeti bizottság újabb 30 nappal, augusztus 8-ig meghosszabbította a veszélyhelyzetet Parajdon – számolt be kedden a Hargita megyei prefektusi hivatal.
Az RMDSZ a hétvégi egyeztetések során „megvédte a magyar iskolákat, osztályokat” – tájékoztat hétfői közleményében a szövetség.
szóljon hozzá!