Fotó: Veres Nándor
Lénárd András, a Csíki Sör Manufaktúra többségi tulajdonosa úgy érzi, ellenségei le akarják járatni. A vállalkozó videóinterjúban nyilatkozott részletesen azt követően, hogy a Magyar Nemzet megírta: az üzletembert már 17 éve embercsempészet miatt keresik az Egyesült Államokban.
2018. január 04., 17:322018. január 04., 17:32
2018. január 04., 17:562018. január 04., 17:56
A csíkszentsimoni Csíki Sör Manufaktúra többségi tulajdonosa, Lénárd András elismeri: valóban meggyűlt a baja az amerikai hatóságokkal a 2000-es évek elején, állítása szerint azonban nem embercsempészet miatt, hanem mert illegálisan tartózkodott az országban.
A magyarországi napilap a birtokában lévő periratok alapján számolt be arról, hogy Lénárd Andrást 2001. január 21-én elfogta az amerikai rendőrség, amint Kanada és az Egyesült Államok közötti zöldhatáron, két mérföldre a hivatalos határátkelőhelytől autójában három külföldi nőt csempészett az országba.
A Csíki Sör Facebook-oldalán csütörtökön közzétett felvételen a vállalkozó felidézte: „gyerekfejjel”, turistavízummal utazott ki Amerikába, ahol egy ideig szobafestőként dolgozott. Lénárd elmondta, adószáma volt, adót fizetett, de soha nem sikerült egy teljesen legális letelepedési státust szereznie, nem volt sem zöldkártyája, sem pedig letelepedési engedélye.
Az üzletember emlékei szerint 22–23 éves lehetett, amikor két kilométerre az amerikai–kanadai határtól megállították a hatóságok és igazoltatták. Egy autóban ült „pár másik emberrel”, a járművet ő vezette. „A hatóságok azt feltételezték, hogy Kanadában voltunk és visszajöttünk. Mi semmilyen olyan típusú papírt nem tudtunk mutatni, ami a tartózkodásunkat igazolta volna. Elindult egy ügy, aminek a vége az lett volna, hogy azt mondták: András, menjél haza” – fogalmazott a videóinterjúban Lénárd.
A Hargita megyei vállalkozó a Magyar Nemzetben megjelent cikkre utalva azt állítja, le akarják járatni őt és a sörgyárát. Úgy véli, a háttérben a magyar söripar „hatalmas lobbierővel rendelkező” főszereplői állnak, akiknek „nem sok pénz 200 ezer euró”, hogy valakit lejárassanak a sajtóban, mivel nem tetszik nekik, hogy „jön egy székely legény, épít egy sörgyárat, és a minőségről beszél”.
Lénárdot egyébként a Magyar Nemzet is megszólaltatta korábban, akkor az üzletember a napilapnak nem tagadta az embercsempészet vádjáról szóló információkat. Mindössze annyit mondott, rég nem járt az Egyesült Államokban, és nem szívesen emlékszik vissza arra, ami ott vele „évtizedekkel korábban” történt. A vállalkozót lapunk is kereste telefonon, csütörtök délutánig azonban nem tudtuk elérni.
A csütörtökön közzétett videóinterjúban Lénárd azt is cáfolja, hogy a sörgyár súlyosan eladósodott, és csődközeli állapotba került – erről is a Magyar Nemzet írt tavaly októberben –, ugyanakkor azt állítja, a híresztelésekkel ellentétben vállalkozása soha nem kapott állami támogatást.
Üdvözli a budapesti Miniszterelnökség, hogy megszületett a részletes írásbeli megállapodás a Heineken Csoport és a Csíki Sört gyártó manufaktúra között a védjegyek használatáról, amellyel a különböző jogvitákat is lezárták a felek.
Elsodort az Arad-Craiova-Bukarest Észak 348-as számú InterRegio vonat vasárnap reggel egy személygépkocsit, amelynek sofőrje, egy 59 éves nő úgy hajtott rá a sínekre, hogy előzőleg nem bizonyosodott meg arról, hogy nem közeledik vonat.
Raluca Turcan művelődési miniszter szombaton Gyulafehérváron hivatalosan leleplezte a Codex Aureus középkori kézirat nemzetközi elismerését tanúsító UNESCO-plakettet.
A Szatmár megyei Tasnádon üzembe helyezték azt az újonnan fúrt termálkutat, amely a helyi strand számára biztosítja a szükséges termálvizet – adta hírül a Presasm.ro. A kút vízhozama másodpercenként 30 liter, 65,4 Celsius-fokos hőmérsékleten.
Nagyvárad szomszédságában szombaton felavatták az agglomerációs körgyűrű első szakaszát, amelynek az a szerepe, hogy a bihari megyeszékhely mellett a környező településeket is ki lehessen kerülni.
Romániában jelenleg a népességfogyás jelenti a legnagyobb kihívást – jelentette ki szombaton Kelemen Hunor, az RMDSZ elnöke és államfőjelöltje.
Leszállópályának nézett egy lucernaföldet a pilóta, ezért következett be idén tavasszal repülőbaleset Fehér megyében.
Civil szervezet próbál meg keresztbe feküdni a veszélyes medvék kilövése előtt Kovászna megyében.
Alexandru Rafila egészségügyi miniszter követendő példának nevezte pénteken a nagyváradi kórházak összevonását, mert szerinte ez az intézkedés nemcsak az orvosi teljesítményt növelte, hanem a bevételeket is.
Az Európai Bizottság pénteken engedélyezte, hogy Románia 790 millió euró (3,9 milliárd lej) állami finanszírozást nyújtson négy versenyképtelen szénbánya (Lónyatelep, Lupény, Livazény, Zsilyvajdejvulkán) bezárásához.
Minél jobb eredményt ér el az RMDSZ a választásokon, annál jobb Magyarország és Románia együttműködése, a magyarság élethelyzete Romániában, ezért összenemzeti érdek, hogy az RMDSZ minél erősebb legyen – hangoztatta Szijjártó Péter Csíkszeredában.
1 hozzászólás