Új kapocs. Az új híd Máramarossziget és Tiszafejéregyháza között épül meg
Fotó: Máramaros Megyei Tanács
Az ukrán kormány kedden jóváhagyta a Romániával kötött megállapodást a Tiszán átívelő új közúti híd megépítéséről – jelentette be Denisz Smihal ukrán kormányfő.
2024. december 11., 11:002024. december 11., 11:00
Smihal elmondta, hogy a Tisza felett Máramarosszigetnél épülő közúti híd új logisztikai csomópont lesz a két település közötti határátkelőn.
– mutatott rá az ukrán miniszterelnök.
A román kormány 2023 júniusában hagyta jóvá az új átkelő megnyitásáról szóló megállapodás megkötéséről szóló memorandumot,
A híd megépítéséről szóló kétoldalú megállapodást 2023. október 18-án írták alá.
Ha minden a tervek szerint halad, valamivel kevesebb, mint két év múlva új közúti híd köti majd össze Máramaros megyét Kárpátaljával: a közlekedési tárca csütörtökön adta ki az építési engedélyt.
Az új híd tervezésére és építésére vonatkozó szerződés értelmében három hónap áll rendelkezésre a létesítmény műszaki megtervezésére és 16 hónap az építésre.
A munkálatok értéke 130 millió lej.
amelynek a kivitelezésére tavaly júniusban adott engedélyt a közlekedési tárca. Az engedély csak a román területen végzett munkálatokra vonatkozik, a beruházás célja nem része a TEN-T úthálózatnak – emlékeztetett a közlekedési tárca.
Romániának északon 273 kilométer hosszú szárazföldi határa van Ukrajnával, de csak három közúti határátkelőhely van : Halmi, Máramarossziget és Siret-Porubne, ez utóbbi egyben a legforgalmasabb is az Ukrajna elleni invázió óta.
Az új máramarosszigeti híddal egyszerre megépülő határátkelő ezt is orvosolhatja, mivel mindkét irányban öt sávos lesz. Egy sávot az autóbuszok, két sávot a személygépkocsik, további két sávot pedig a teherautók számára biztosítanak.
Az új határátkelőhely hossza 540 méter lesz, 13 férőhelyes parkolóval a személygépkocsiknak és 10 férőhellyel a teherautóknak és kamionoknak.
Az orvoslás speciális szakterülete a belgyógyászat, ami holisztikus megközelítésben látja a beteget. Videós egészségügyi sorozatunk újabb részében a kettős képesítésű dr. Ormos Éva kolozsvári belgyógyásszal és sürgősségi szakorvossal beszélgetünk.
Hétfőtől növelték a Korond-patak elvezetéséhez használt csöveket hegesztő munkások számát Parajdon, hogy behozzák a késéseket – számolt be keddi helyszíni sajtótájékoztatóján a Salrom vállalat igazgatója.
Két mikrobusz és egy személygépkocsi karambolozott tegnap délután a Bihar megyei Hegyközkovácsi és Szalárd közötti országúton, öt személyt szállítottak kisebb sérülésekkel kórházba a mentősök.
A nagyszebeni nemzetközi repülőtér uniós forrásokból finanszírozott korszerűsítésével kapcsolatos csalás ügyében vizsgálódnak az Európai Ügyészség (EPPO) romániai ügyészei.
Az Arad megyei vészhelyzeti bizottság július elsejei hatállyal feloldotta az itatási és öntözési tilalmat a Maros vizéből, miután csökkent a folyó sókoncentrációja.
Az Erdélyi Református Egyházkerület keretében működő Diakónia Keresztyén Alapítvány Jó Testvér idősotthon átadási ünnepségére került sor kedd délben Kolozsváron.
A leglátványosabb javulás a román vizsga terén tapasztalható, az RMDSZ szerint azért, mert az idén érettségizőké volt az első évfolyam, amelynek tagjai már megkülönböztetett tanterv szerint tanulták a román.
Egy korábbi kijelentése miatt arra kötelezik Kereskényi Gábort, Szatmárnémeti polgármesterét, hogy fizessen 10 ezer lejt a magyarbarátsággal cseppet sem vádolható, az RMDSZ-t folyamatosan támadó Adrian Cozma parlamenti képviselőnek.
A Hargita Megyei Tanács kiadta a munkakezdési parancsot a helyiek által Fehér Házként emlegetett, a kommunista érában megépült megyeháza felújításával megbízott Termolang Kft. és Kész Kft. cégtársulásnak.
Hat Temes megyei határőrt gyanúsít korrupcióval az ügyészség: a vádhatóság szerint különböző pénzösszegekért cserébe szemet hunytak az illegális áru- és személyforgalom felett.
szóljon hozzá!