Negyven hátrányos helyzetű fiatal juthat ingyenesen gépkocsivezetői jogosítványhoz a Mol Románia és a Közösségért Alapítvány Mol – Jogosítvány a jövőhöz elnevezésű programja keretében.
2017. március 07., 13:582017. március 07., 13:58
2017. március 07., 15:492017. március 07., 15:49
A Mol közleménye szerint a legutóbbi kiírásban 90 fiatal pályázott a támogatásra az ország 20 megyéjéből, ők B és C kategóriás, valamint traktorra érvényes jogosítvány megszerzésére kértek támogatást.
A kiírás keretében a jogosítvány megszerzésének a költségeit – sofőriskola és járulékos kiadások – fedezik. A 40 kiválasztott pályázó között a Mol Románia 75 000 lej összértékű támogatást oszt szét.
A pályázatok elbírálásában fontos szerepe volt a pályázó anyagi helyzetének, motivációs levelének és az őt támogató személy vagy szervezet ajánlásának. Egyes esetekben az alapítvány munkatársai személyesen tájékozódtak a pályázóktól vagy az őket támogató intézmények képviselőitől – írja a közlemény. A program lebonyolítását a Közösségért Alapítvány vállalta, míg az anyagi forrásokat a Mol Románia bocsátotta rendelkezésre.
Az akció keretében 17 és 25 év közötti, hátrányos helyzetű fiatalok számára nyújtanak anyagi segítséget B, C, D kategóriájú valamint traktor, trolibusz és villamos gépjárművezetői engedély megszerzéséhez. Ez azért is óriási segítség, mert a jogosítvány megszerzését gyakran kötelező feltételként szabják a munkaadók, de azokat is hozzásegíti a könnyebb érvényesüléshez, akiknek már van munkájuk. A program második pályázati kiírását 2016. november 29-én hirdették meg, a jelentkezés határideje pedig 2017. január 27. volt.
„A Jogosítvány a jövőhöz többet jelent egyszerű anyagi támogatásnál. Az első kiírás nyomán szerzett tapasztalatok azt mutatják, hogy a támogatással csökkenthető a szociális és anyagi nehézségekkel küzdő fiatalok hátránya” – nyilatkozta Camelia Ene, a Mol Románia ügyvezető igazgatója.
Az Európai Bizottság pénteken engedélyezte, hogy Románia 790 millió euró (3,9 milliárd lej) állami finanszírozást nyújtson négy versenyképtelen szénbánya (Lónyatelep, Lupény, Livazény, Zsilyvajdejvulkán) bezárásához.
Minél jobb eredményt ér el az RMDSZ a választásokon, annál jobb Magyarország és Románia együttműködése, a magyarság élethelyzete Romániában, ezért összenemzeti érdek, hogy az RMDSZ minél erősebb legyen – hangoztatta Szijjártó Péter Csíkszeredában.
Az iskola névadójára emlékeztek pénteken az aradi magyar főgimnáziumban. Idén a Magyar Szórvány Napján szervezték meg a Csiky-napot, jelezve: az iskola a nyelv és identitás megőrzésének fontos színtere.
Gábos Zoltán fizikus születésének 100. évfordulóját ünnepelték a Babeș-Bolyai Tudományegyetemen (BBTE) pénteken, szobrot is avattak az emlékére.
A jelek szerint egy gyermek csontjai kerültek elő Temesváron a városközponthoz közel zajló építkezés során.
Raluca Turcan román művelődési miniszter szerint megvan az anyagi fedezet a gyulafehérvári Batthyáneum könyvtár és több jelentős romániai kulturális intézmény székhelyének felújításához.
Hetilappá alakul a Nagyváradon megjelenő Bihari Napló című napilap.
Emberkereskedelemmel és munkaerő-kizsákmányolással foglalkozó bűnszervezetet számolt fel a Kovászna megyei rendőrség, valamint a Szervezettbűnözés- és Terrorellenes Ügyosztály (DIICOT) a magyarországi hatóságok együttműködésével.
Két közlekedési baleset is történt csütörtökön késő este Arad megyében, nagyjából azonos időpontban – közölte a katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU).
Portálunk kérdőíves felmérést indított a médiafogyasztási szokások megismerése érdekében. És ha már kutatunk, akkor a Krónikát is górcső alá vesszük.
szóljon hozzá!