Az őrizetbevétel pillanata. A négy külföldi állampolgár gépkocsiját nyílt úton állították meg a rendőrök
Fotó: DIICOT
Kábítószer-előállító laboratóriumot számolt fel Máramaros megyében a Szervezettbűnözés- és Terrorizmusellenes Ügyosztály (DIICOT), négy külföldi állampolgárt vettek őrizetbe.
2024. október 06., 19:492024. október 06., 19:49
2024. október 06., 20:272024. október 06., 20:27
Kábítószer-előállítással és -forgalmazással gyanúsított négy külföldi állampolgárt vett őrizetbe vasárnap a Máramaros megyei Petrován a Szervezettbűnözés- és Terrorizmusellenes Ügyosztály (DIICOT). Két cseh és egy ukrán állampolgárságú férfi, valamint egy szlovák nő alkotta bűnbanda Máramaros megyét szemelte ki kábítószergyártási telephelynek. A DIICOT közleménye szerint a 32 és 44 év közötti elkövetőkből álló csapat Máramarosszigeten szerezte be a metamfetamin pszichoaktív szer gyártásához szükséges drogelőállító laboratórium kellékeit, illetve a ,,nyersanyagot”.
Házkutatás a Petrován bérelt ingatlanban
Fotó: DIICOT
Ezt követően a máramarosi faluban bérelt ingatlanjukban is házkutatást tartottak az egyenruhások, a kábítószer előállításához használt kellékeket bizonyítékként foglalták le.
A nyomozati anyagból kiderül, hogy a bűnbanda cseh és szlovák tagjai voltak a kábítószer-előállító szakik, az ukrán férfi a házat tartotta szemmel, hogy értesítse társait, ha forró a helyzet.
A kábítószer-előállító labor kellékeit is lefoglalták a rendőrök
Fotó: DIICOT
Az őrizetbe vett gyanúsítottak tagjaira a nyomozók harmincnapos előzetes letartóztatást kértek a Máramaros megyei törvényszéktől. A DIICOT közleménye szerint a négy személy elfogását széles körű bűnüldözői együttműködés tette lehetővé, amelyben a megyei rendőr-főkapitányság több osztályának dolgozói mellett a csendőrség és a határőrség is részt vett.
Alina Gorghiu igazságügyi miniszter elfogadhatatlannak tartja, hogy pszichoaktív anyagok hatása alatt történő járművezetés büntethetőségét értékhatárhoz kössék.
Ecuadori fagyasztott gyümölcsbe rejtett kokaint találtak a nagylaki országúti határátkelőn a hatóságok, egy 33 és egy 36 éves férfit nemzetközi kábítószer-kereskedelem miatt őrizetbe vettek.
Iskolájuk felújításának befejezéséért tüntettek Sepsiszentgyörgy egyetlen román középiskolájának, a Mihai Viteazul Főgimnáziumnak a diákjai és szüleik pénteken, az öt éve tartó munkálatok befejezését kérve.
Szerszámokkal és különböző barkácsfelszerelésekkel együtt ellopott körözött mikrobuszt tartóztattak fel a rendőrök péntek délelőtt a dél-erdélyi (A1-es) autópálya Déva és Nagylak közötti szakaszán.
Kemény büntetést fizet az, aki hivatalos iratok nélkül vadonból befogott állatot tart a portáján. Egy őzet tartó csíkszentsimoni lakost ezer lejre bírságolt meg az állatvédelmi rendőrség.
Romániában egyre több rotavírus-fertőzéses esetet regisztrálnak. Az orvosok arra figyelmeztetnek, hogy a betegség leginkább az 5 év alatti gyermekeket érinti.
Az iskolaelkerülés, az antiszociális magatartások és a tiltott szerek fogyasztásának megelőzésére rendezett razziát a Szilágy Megyei Rendőr-főkapitányság, közösen a Szilágy megyei csendőrség tagjaival.
Felszámolná az „informális politikai alkuk” erdélyi magyar világát, felszabadítaná az erdélyi magyarok politikai képzelőerejét az Egyenlőbb Erdélyért Mozgalom, amely alternatív érdekérvényesítési csatornákon keresztül szeretne cselekvően fellépni.
A Nemzeti Összetartozás Napja alkalmából idén is megrendezi a Duna Napokat az Europa Nostra-díjas magyarlakta faluban a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt.
Emléktáblaavatással és az életművéről szóló kiállítással emlékeztek Apáczai Csere Jánosra csütörtökön Kolozsváron, az erdélyi magyar pedagógus, filozófus és teológus születésének 400. évfordulója alkalmából.
A vadászat biztonságosabbá és átláthatóbbá tételét célzó törvénymódosítást kezdeményezett Dragoș Ciobotaru, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) Vrancea megyei képviselője.
Állatkínzás miatt indult eljárás egy vaskohsziklási férfi ellen, aki a szomszéd kutyáját megverte. Az elkövetőt szerdán őrizetbe vették.
szóljon hozzá!