Skandináv és német piacokon népszerűsítenék a háromszéki gyógyturizmust. A Kovászna megyei önkormányzat és a Kovászna Megye Turizmusáért Egyesület a Veszprém és Zala megyei testvérkapcsolat révén vesz részt az Európai Bizottság által kezdeményezett Off to spas – Irány a fürdők! projektben.
2015. augusztus 31., 21:382015. augusztus 31., 21:38
A 2016 szeptemberéig tartó program célja közép-európai transznacionális balneológiai turisztikai termék létrehozása az idősebb korosztály számára, ennek keretében a gyógy- és termálturizmus piacát kiterjesztenék azokra a területekre, ahol növekvőben van a természetes vizekhez kapcsolódó gyógyászati és wellnessturizmus iránti kereslet.
A programban négy országból hét partner vesz részt, és az elmúlt hétvégén a magyarországi Hévízen egyeztettek. Albert Zoltán, a Kovászna Megye Turizmusáért Egyesület munkatársa lapunknak elmondta, hogy a 15 hónapig tartó projekt fontos része, hogy a turizmusban növeljék az utószezon és a szezonon kívüli forgalmat, a gyógyturizmust pedig az aktív és egészséges öregedés stratégiájaként népszerűsítsék. Ugyancsak kiemelt fontosságúnak tartják, hogy növeljék a turisztikai szolgáltatók hozzáértését is, ezzel is biztosítva a program fenntarthatóságát és önfejlesztését.
Albert Zoltán elmondása szerint a projekt elsősorban skandináv és német piacoknak szól, melyeken Kovászna megye nincs még jelen, ezért is kulcsfontosságú, hogy az idős embereknek szóló szolgáltatások a partnereken keresztül eljussanak azok egyesületeihez, és így közvetlenül értékesíthetővé váljon számukra a mofettás vagy borvizes kezelés. „Nem annyira az utazási irodákon keresztül való értékesítés, hanem inkább a piacon a Hévízzel való közös megjelenés válhat hosszú távú előnyünkre\" – fogalmazta meg a közös projekt lényegét a turisztikai szakember.
Albert Zoltán beszámolója szerint a projekt keretében létrehoznak egy eladható turisztikai terméket, melyet majd egy tesztcsoport kipróbál, és ha bevált, akkor majd az idősek különböző egyesületein keresztül népszerűsítik. Egyébként a projektbe nemcsak az állami intézményeket – mint például a kovásznai Benedek Géza Szívkórház – lehet bevonni, hanem a magánszféra által kínált gyógyfürdő-szolgáltatásokat is.
Legalább tíz napot késnek a parajdi sóbánya fölött kígyózó Korond-patak elterelési munkálatai, miután a kivitelező cég nem halad elég gyorsan a patak elvezetésére szolgáló csövek összehegesztésével.
A következő két hétben a sokéves átlagnál melegebb lesz, a hőmérséklet az ország déli részein elérheti a 39 Celsius-fokot, viharos időjárásra pedig főként június 30. körül és július 5. után van kilátás.
A digitalizáció nem növeli az autóipari vállalatok nyereségét, de jelentősen javítja az eszközhasználat hatékonyságát – állapítja meg a BBTE és partnerei kutatása, amely a világ legnagyobb autógyártóinak pénzügyi adatait elemezte.
Szomorú vasárnapjuk volt a Marost „dézsmáló” orvhalászoknak: az aradi ügyészség vezetésével a rendőrség lecsapott rájuk. A házkutatások nyomán elkobozták az illegálisan fogott halakat és az orvhalászathoz használt eszközöket.
Alap- és mesterképzésen összesen mintegy 1500 helyre várják a felvételire jelentkezőket július elsejétől a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetemen (EMTE), alapképzésen 34, magiszteri képzésen 13 szak indul.
Az előrendezvényekkel együtt kilenc nap, változatos program, nagyjából száz esemény, mintegy 40–50 ezer résztvevő – vonták meg a szervezők a június 23–29. között „Mindenki fesztiválja” mottóval lezajlott, 13. Szent László Napok mérlegét.
Több mint 2 100 személyt igazoltattak és 1 549 gépjárművezetőt ellenőriztek alkohol- vagy drogfogyasztás szempontjából az elmúlt hétvégén a Bihar megyei rendőrök.
Viharkárok miatt hónapokig lezárva volt, most azonban ismét teljes hosszában bejárható a Meleg-Szamos forrásvidékének körútja (Circuitul Someșului Cald), az Erdélyi-szigethegység egyik leglátványosabb hegyi útvonala.
Megalakult a kincses városban a FREE HPV CITY koalíció a Kolozsvári Ifjúsági Federeció (FTC) kezdeményezésére, melyhez a Kolozs Megyei Ifjúsági Fórum (Kifor) is csatlakozott.
Nem fejeződnek be Parajdon a sürgős munkálatok a július 1-jei határidőig – közölte vasárnap a Facebook-oldalán a gazdasági miniszter.
szóljon hozzá!