Fotó: Máramaros megyei határrendészet
Egy halálra fagyott ukrán fiatalember holttestére bukkantak a határrendészek szerda reggel a Máramarosi-havasokban.
A Máramaros megyei hegyimentő-szolgálat vezetője, Dan Benga szerint a fiatalember egy Romániába átszökött háromtagú csoport tagja volt. Két társát az éjszaka folyamán megtalálták és biztonságba helyezték a hegyimentők.
A határrendészet egyik egysége azonban reggel megtalálta a holttestet egy folyómederben, alig 2,5-3 kilométerre attól a helytől, ahonnan a másik két ukránt kimentették.
Ha szóltak volna nekünk, amikor megtaláltuk őket, lett volna esély a megmentésére” – mondta Benga.
Mint ismeretes, az ukrajnai háború kitörése óta gyakori, hogy a behívó elől ukrán férfiak Máramaros megyébe próbálnak átszökni a gyakran veszélyes hegyvidéki terepen.
A Román Vasúttársasághoz (CFR) érkezett panasz szerint szombaton a balázsfalvi állomáson a Mangalia-Kolozsvár között közlekedő vonat kilences kocsijában egy kinyíló ablak megütött két gyermeket – számolt be a vállalat.
Egy 47 éves hivatásos pilóta és egy 18 éves fiatal az Aradon szombaton történt repülőgép-baleset halálos áldozata. Az utas pilóta szeretett volna lenni.
Egy aradi gyár udvarára zuhant szombaton egy kis méretű repülőgép, két személy meghalt.
Hegyi balesetben életét vesztette pénteken egy 39 éves nagyszebeni túrázó a Fogarasi-havasokban, a Szuru-vízesés térségében.
Július közel 2 Celsius-fokkal volt melegebb Romániában az ilyenkor megszokottnál: Olténiában 43 Celsius-fok feletti, Erdélyben pedig 40 fok feletti hőmérsékleti értékeket mértek.
Három orvhalászt bírságoltak meg, illetve fosztottak meg a zsákmányuktól és a felszereléseiktől a rendőrök Arad megyében az elmúlt napokban.
Aláírták a szerződést a nagyközönség által közel húsz éve nem látogatható temesvári Hunyadi-kastély restaurálási és megerősítési munkáinak elvégzésére – jelentette be pénteken Alfred Simonis, a Temes megyei közgyűlés elnöke.
Vízbe esett egy 40 év körüli nő péntek délelőtt Aradon, a városháza mögötti parkot a városi stranddal összekötő gyalogoshíd közelében.
A helyi vészhelyzeti bizottság újabb 30 nappal, szeptember 9-éig meghosszabbította a vészhelyzetet Parajdon – számolt be csütörtökön a Hargita megyei prefektusi hivatal.
Áramütés következtében meghalt csütörtökön a Szeben megyei Kerc településen egy 9 éves gyermek és egy 43 éves férfi, miközben egy felfújható kerti medencében tartózkodtak.
szóljon hozzá!