Tizenkét órás állomásozás 5 lejbe kerülhet, azon felül nagyon megdrágul a P+R parkoló
Fotó: Facebook/Emil Boc
Hosszas „titkolózás” után végre kiderült, milyen díjszabásokkal működtethetik majd Kolozsvár első Park and Ride (parkolj és utazz) típusú, azaz P+R parkolóját. A főleg az ingázók számára a reptér mellett létesítendő P+R parkoló év végéig elkészülhet.
2024. november 13., 16:282024. november 13., 16:28
2024. november 13., 16:322024. november 13., 16:32
A P+R parkoló várható tarifáiról Dan Tarcea, Kolozsvár alpolgármestere beszélt egy rádióműsorban.
– ismertette a liberális elöljáró. Emil Boc polgármester jobbkeze szerint az első 10 perc ingyenes lesz azok számára, akik éppen csak betértek. „A díjszabásokkal ösztönözni akartjuk azokat, akik, Kolozsváron kívülről jönnek dolgozni, ide ingáznak, hogy a P+R parkolóban hagyják autójukat, onnan pedig tömegközlekedéssel utazzanak tovább a városba” – mondta Dan Tarcea.
Az alpolgármester megerősítette, várhatóan év végéig elkészül a létesítmény. Amint arról beszámoltunk, már október végén 90 százalék fölött tartott a megvalósítás, a környéken közlekedők nagy örömére feloldották a részleges útlezárást is Kolozsvár egyik legforgalmasabb főútján, a keleti kijárat felé vezető Szamosfalvi (Traian Vuia) út érintett szakaszán.
A 2020-as választási kampányban (is) beígért hasonló jellegű megvalósítások első „fecskéje” több mint 860 férőhelyet biztosít főleg a városba ingázó autósok számára. A kezdeményezés természetesen a városlakó és az agglomerációban élő munkavállaló számára is előnyös, hiszen segítségével elkerülhető a forgalmi dugókkal, kilátástalan parkolóhely-vadászattal járó stressz.
A beruházás értéke kezdetben áfával együtt 72 435 291 lej, azaz mintegy 14,6 millió euró volt,
A P+R lényege, hogy közvetlen kapcsolatot biztosítanak a parkoló és a tömegközlekedés között. Az integrált közlekedés egyik elemeként világszerte alkalmazott módszer célja egyrészt a városi forgalom csökkentése, másrészt a szabálytalan parkolások visszaszorítása. Ugyanakkor fontos környezetvédelmi célokat is szolgál a személygépkocsik buszra-trolira-villamosra vagy kerékpárra váltása. Az új parkoló a gépkocsik számára fenntartott helyek mellett egy buszállomásnak is helyet ad majd, utasok számára kialakítandó terminállal.
Egy Park and Ride rendeltetésének fontos eleme, hogy a parkolás ingyenes, jelképes árú, a városban alkalmazott díjszabásoknál olcsóbb legyen, vagy összekapcsolható egy-egy tömegközlekedési eszközre szóló jeggyel, bérlettel. Kolozsvár esetében most derült fény a várható árakra.
vagy például az egyetemisták egész héten ott tartsák gépkocsijukat. Szintén nem a célközönséghez tartoznak a reptér utasai, akik nem hagyhatják ott több napra gépkocsijukat.
Több mint 90 százalékban elkészült az első kolozsvári úgynevezett P+R parkoló, mely naponta 800 gépkocsit vonhat ki a belvárosi forgalomból.
Három nap alatt 21 házkutatást hajtottak végre Szatmár megyei adócsalók ellen, biztosítási intézkedésként 714 ezer lej értékű ingatlanvagyont foglaltak le a hatóságok.
Potápi Árpád Jánosnál a magyarsága nem járulékos elem volt, hanem a lényegadó karaktere, a nála tapasztalt nemzethűség a bukovinai székely gyökereiből is eredt – mondta Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes csütörtökön Csíksomlyón.
A szenzorokkal ellátott villanyrendőröket jelölik a friss festések, hogy a sofőrök tudják, hová kell állniuk várakozás közben.
A Wizz Air által 2024. július elején indított Brassó és Budapest közötti közvetlen repülőjáratok igazi sikernek bizonyultak: egyre többen utaznak repülővel a Cenk alatti város és a magyar főváros között.
Elkeseredett, szótlan emberek, reményvesztettség és a hatóságok titkolózása jellemzi a sóbánya tragédiája utáni helyzetet Parajdon. Miközben újságírók lepték el a település utcáit, a helybéliek arra várnak, hogy ne ők legyen a figyelem középpontjában.
A Hargita Megyei Mentőszolgálat idén is felkéri a csíksomlyói búcsúra érkező zarándokokat, hogy kellő körültekintéssel és megfelelő felkészüléssel vegyenek részt az eseményen, saját biztonságuk és egészségük megóvása érdekében.
Több mint 300 000 liter ivóvizet osztottak ki csütörtökig 16 Kis-Küküllő menti település lakosságának, miután a parajdi bányakatasztrófa nyomán a vezetékes víz emberi fogyasztásra alkalmatlan lett a magas sókoncentráció miatt.
Tánczos Barna pénzügyminiszter, miniszterelnök-helyettes bejelentette, azonnali támogatást kapnak a Kovászna megyei árvízkárosult települések, az RMDSZ kérésére finanszírozást biztosítanak a Korond-patak záportározójára.
Nem jelent meg újabb, a régi bánya hirtelen beszakadására utaló jel a vízzel elárasztott parajdi sóbányánál a csütörtöki mérések szerint – közölte Petres Sándor Hargita megyei prefektus.
Mintegy háromszázezer zarándokot várnak pünkösd szombatján az idei csíksomlyói búcsúba, amelyre a gyalogos zarándokok védelmében útlezárásokkal és biztonsági intézkedésekkel készülnek a szervezők.
szóljon hozzá!