Fotó: 123RF
Elfogta a rendőrség a kolozsvári Szent Mihály-templom perselyében található pénzt eltulajdonító férfit.
2022. augusztus 29., 23:052022. augusztus 29., 23:05
2022. augusztus 29., 23:202022. augusztus 29., 23:20
Mint megírtuk, kihasználva a templom biztonsági őrének pár percig tartó távollétét, pénteken egy férfi ellopta a kincses város gótikus műemlékének egyik perselyét, amelyet feltört, majd elmenekült a benne talált pénzösszeggel.
A főesperes-plébános kiemelte, annyit tud, hogy a férfi saját bevallása szerint
ami valószínűleg pár száz lej lehetett. A férfit a templom térfigyelő kamerái segítségével azonosították.
László Attila azt is hozzátette, hogy „várják-remélik”, hogy az ablaküveget megrongáló tettes is hamarosan kézre kerül. A templom tornya alatti egyik festett üvegablakot vasárnapra virradóra törték be vasrúddal, azt remélve, hogy az így keletkezett nyíláson az épületbe jutva értékeket tulajdoníthatnak el. Ennek a bűncselekménynek az elkövetője nem tudott behatolni a Szent Mihály-templomba.
Ismeretlen tettesek betörtek a vasárnapra virradó éjjel a kolozsvári Szent Mihály-templomba, ahol megrongáltak egy festett üvegablakot is – adta hírül a Romkat.ro.
Az aradi magyar oktatás háttérintézményeként működő Alma Mater Alapítvány a diákság és a tanintézmény támogatása mellett idén is folytatja a közösségi programok szervezését, melyek az aradi magyarság egészéhez szólnak.
Az évszázad fagykáraként éli meg sok partiumi gazda az elmúlt egy hét éjszakai fagyhullámát, ami tönkretette az idei barack- és cseresznyetermést, de súlyosan károsította a szilva, alma, körte és egyéb gyümölcsfajta termését is.
A raklapokon vagy egyenesen a földön őrzött növényvédő szereket Barza (Bârsa) községben, egy cég telephelyén találták.
Egy nap alatt 115 ezer lejre bírságoltak meg gyorshajtókat a Bihar megyei rendőr-főkapitányság egyenruhásai. A Speedmarathon nevű európai rendőrségi akció egész héten folytatódik.
Meghosszabbította csütörtökön az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a Románia nagy részére kiterjedő, rossz időre figyelmeztető narancssárga és sárga jelzésű riasztásokat.
A barnamedvék száma Romániában jelenleg 10 419 és 12 770 közé tehető, miközben az optimális egyedszám 4000 lenne – nyilatkozta csütörtökön Mircea Fechet környezetvédelmi miniszter.
Hivatali visszaélés miatt vádat emelt az Országos Korrupcióellenes Ügyészség (DNA) Székelyudvarhely korábbi polgármestere, Gálfi Árpád ellen – közölte csütörtökön a vádhatóság.
Aláírták a Szilágynagyfalu–Vaskapu-sztrádaszakasz kivitelezési szerződését, amivel lezárult az észak-erdélyi autópálya közbeszerzési eljárása.
A férfit maffiamódszerekkel végezték ki 2021 májusában: bombát szereltek az autójába, és a robbantásban életét vesztette, gépkocsija megsemmisült.
Kitettek magukért Erdély rajongói Románia legrangosabb turisztikai megmérettetésén: bár az Év úti célja verseny idei fődíját a Duna-delta vitte el, egy kivétellel minden kategóriában erdélyi célpont, köztük több magyar kötődésű település lett az első.
szóljon hozzá!