Elég volt tizenkét év: a megyei tanács élére nyergelne át Nagyvárad polgármestere

Ilie Bolojan (középen) tanácselnök lenne, Florin Birta alpolgármester (balra) pedig előrelépne •  Fotó: Ilie Bolojan/Facebook

Ilie Bolojan (középen) tanácselnök lenne, Florin Birta alpolgármester (balra) pedig előrelépne

Fotó: Ilie Bolojan/Facebook

Nem indul újabb mandátumért, hanem a Bihar megyei önkormányzat elnöki tisztségét pályázza meg Ilie Bolojan nagyváradi polgármester a szeptember 27-ei helyhatósági választáson – döntött pénteki ülésén a kormányzó Nemzeti Liberális Párt (PNL) Bihar megyei és nagyváradi szervezetének vezetősége.

Krónika

2020. augusztus 08., 08:052020. augusztus 08., 08:05

Az alakulat pénteken este kibocsátott közleménye értelmében Florin Birtát, a megyeszékhely jelenlegi alpolgármesterét indítják a polgármesteri tisztségért zajló versenyben. A Sebes Körös-parti várost tizenkét éve irányító Ilie Bolojan ugyanakkor némi meglepetésre a Bihar megyei tanács elnöki posztjáért száll harcba. Bolojan a közleményben megtiszteltetésnek nevezte, hogy több mint egy évtizeden keresztül elláthatta az elöljárói teendőket.

A liberális polgármester ugyanakkor úgy véli, a megyeszékhely fejlődése nagyban függ a megyei önkormányzat döntéseitől is.

Ennek kapcsán a megyei önkormányzat tulajdonában lévő váradi reptér helyzetét hozta fel, a légi kikötő az elmúlt években rendkívül gyengén teljesített. Ilie Bolojan szerint azért döntött úgy, hogy a megyei tanácselnöki tisztséget pályázza meg, mert szerinte csakis a városi és a megyei képviselő-testület együttműködésével valósítható meg Nagyvárad és Bihar megye fejlődése.

A PNL legfőbb riválisa, a román Szociáldemokrata Párt (PSD) Emilian Pavel volt európai parlamenti képviselőt indítja polgármesterjelöltként Nagyváradon, míg a megyei tanácselnöki tisztséget – amelyet 2008-hoz és 2012-höz hasonlóan idén ismét közvetlenül, a választópolgárok szavazata útján választanak meg – Ioan Mang, az alakulat megyei elnöke pályázza meg.

Az RMDSZ Cseke Attila szenátusi frakcióvezetővel igyekszik meghódítani a nagyváradi városházát. Cseke a 2012-ben rendezett helyhatósági választáson már próbálkozott a polgármesteri poszt megszerzésével, akkor 17 928 szavazattal, a voksok 18,87 százalékát megszerezve a második helyen végzett a voksok több mint 66 százalékát besöprő Bolojan mögött. A szövetség ugyanakkor a Bihar megyei tanács elnöki tisztségéért már nem az önkormányzat jelenlegi vezetőjét, Pásztor Sándort indítja a szeptemberi megmérettetésen – akinek mandátumát számos botrány árnyékolta be –, hanem Szabó József jelenlegi megyemenedzsert.

Az Erdélyi Magyar Szövetség színeiben Szilágyi Zsolt, az Erdélyi Magyar Néppárt külügyi és nemzetpolitikai bizottságának elnöke Bihar megyei tanácselnök-jelöltként, míg Zatykó Gyula, a néppárt alelnöke nagyváradi polgármesterjelöltként indul az idei önkormányzati választáson.

 

szóljon hozzá! Hozzászólások

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. június 30., hétfő

Jelentős csúszásban a Korond-patak elterelése Parajdon, hárítják a felelősséget az illetékesek

Legalább tíz napot késnek a parajdi sóbánya fölött kígyózó Korond-patak elterelési munkálatai, miután a kivitelező cég nem halad elég gyorsan a patak elvezetésére szolgáló csövek összehegesztésével.

Jelentős csúszásban a Korond-patak elterelése Parajdon, hárítják a felelősséget az illetékesek
2025. június 30., hétfő

Közel 40 fok és viharos időjárás vár ránk

A következő két hétben a sokéves átlagnál melegebb lesz, a hőmérséklet az ország déli részein elérheti a 39 Celsius-fokot, viharos időjárásra pedig főként június 30. körül és július 5. után van kilátás.

Közel 40 fok és viharos időjárás vár ránk
2025. június 30., hétfő

BBTE-kutatás: a digitalizáció nem segíti az autóipar nyereségességét

A digitalizáció nem növeli az autóipari vállalatok nyereségét, de jelentősen javítja az eszközhasználat hatékonyságát – állapítja meg a BBTE és partnerei kutatása, amely a világ legnagyobb autógyártóinak pénzügyi adatait elemezte.

BBTE-kutatás: a digitalizáció nem segíti az autóipar nyereségességét
2025. június 30., hétfő

Orvhalász bűnbandára csaptak le a rendőrök

Szomorú vasárnapjuk volt a Marost „dézsmáló” orvhalászoknak: az aradi ügyészség vezetésével a rendőrség lecsapott rájuk. A házkutatások nyomán elkobozták az illegálisan fogott halakat és az orvhalászathoz használt eszközöket.

Orvhalász bűnbandára csaptak le a rendőrök
2025. június 30., hétfő

Mintegy 1500 helyre várják a felvételizőket a Sapientián

Alap- és mesterképzésen összesen mintegy 1500 helyre várják a felvételire jelentkezőket július elsejétől a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetemen (EMTE), alapképzésen 34, magiszteri képzésen 13 szak indul.

Mintegy 1500 helyre várják a felvételizőket a Sapientián
2025. június 30., hétfő

Minden megvolt az ünnephez a nagyváradi Szent László Napokon

Az előrendezvényekkel együtt kilenc nap, változatos program, nagyjából száz esemény, mintegy 40–50 ezer résztvevő – vonták meg a szervezők a június 23–29. között „Mindenki fesztiválja” mottóval lezajlott, 13. Szent László Napok mérlegét.

Minden megvolt az ünnephez a nagyváradi Szent László Napokon
2025. június 30., hétfő

Rendőrségi razzia Bihar megyében: több száz szabálytalankodó sofőrt bírságoltak meg

Több mint 2 100 személyt igazoltattak és 1 549 gépjárművezetőt ellenőriztek alkohol- vagy drogfogyasztás szempontjából az elmúlt hétvégén a Bihar megyei rendőrök.

Rendőrségi razzia Bihar megyében: több száz szabálytalankodó sofőrt bírságoltak meg
2025. június 30., hétfő

Újranyílt az Erdélyi-szigethegység egyik leglátványosabb túraútvonala

Viharkárok miatt hónapokig lezárva volt, most azonban ismét teljes hosszában bejárható a Meleg-Szamos forrásvidékének körútja (Circuitul Someșului Cald), az Erdélyi-szigethegység egyik leglátványosabb hegyi útvonala.

Újranyílt az Erdélyi-szigethegység egyik leglátványosabb túraútvonala
2025. június 30., hétfő

HPV-fertőzést megelőző koalíció alakult Kolozsváron

Megalakult a kincses városban a FREE HPV CITY koalíció a Kolozsvári Ifjúsági Federeció (FTC) kezdeményezésére, melyhez a Kolozs Megyei Ifjúsági Fórum (Kifor) is csatlakozott.

HPV-fertőzést megelőző koalíció alakult Kolozsváron
2025. június 29., vasárnap

Jelentések helyett a valóság: „igen, Parajdon valakik hibáztak”

Nem fejeződnek be Parajdon a sürgős munkálatok a július 1-jei határidőig – közölte vasárnap a Facebook-oldalán a gazdasági miniszter.

Jelentések helyett a valóság: „igen, Parajdon valakik hibáztak”