Az erdei aljnövényzet lángra kapott a baleset nyomán (képünk illusztráció)
Fotó: Facebook/Inspectoratul General pentru Situatii de Urgenta, Roman
A tűzoltóknak csak kedden sikerült eloltaniuk a Szeben megyei Szebenjuharos (Păltiniş) üdülőtelep környékén hétfőn kitört tüzet, amit egy szakadékba zuhant kvad idézett elő.
2024. augusztus 13., 20:222024. augusztus 13., 20:22
2024. augusztus 13., 20:242024. augusztus 13., 20:24
A megye katasztrófavédelmi felügyelőségének szóvivője, Andreea Ştefan szerint a tűzoltók hétfő este kezdték el az oltást, de a bevetés a terepviszonyok miatt nehéz volt – közölte az Agerpres.
A baleset hétfő este történt, egy szakadékba zuhanó kvad utasa meghalt, míg a sofőrnek sikerült idejében leugrania a járműről. Az elhunyt 20 éves, külföldi állampolgár volt; a négykerekűt egy 54 éves nagyszebeni illetőségű férfi vezette, aki elvesztette uralmát a jármű fölött, amely az utassal együtt egy 100 méter mély szakadékba zuhant. A rendőrség gondatlanságból elkövetett emberölés gyanújával indított bűnvádi eljárást.
Ünnepélyesen megnyitották a 33. Bolyai Nyári Akadémiát (BNYA) Szovátán, a Teleki Oktatási Központban hétfőn – közölte a szervező Romániai Magyar Pedagógusok Szövetsége (RMPSZ).
Restaurálják Brassó egyik fontos műemlékét, a Posztókészítők bástyáját – közölte a város önkormányzata.
Nyolcszáz dolgozónak és kétszáz munkagépnek köszönhetően továbbra is megfeszített tempóban, jól haladnak az A1-es autópálya hiányzó dél-erdélyi, „medvealagutakról” elhíresült szakaszának építésével.
Maros megyei rendőrségi források szerint 5000 eurós jutalmat ajánlanak a nyomravezetőnek, aki hozzásegíti a rendőröket a mezőméhesi gyilkossággal vádolt Emil Gânj elfogásához.
Országszerte egyre több kiskorú szenved balesetet elektromos rollerrel. Szatmár megyében az elmúlt hétvégén három 10 és 12 év közötti gyereket kellett sérülésekkel kórházba szállítani.
Az országban egyedüliként a Marosvásárhelyi Állatkertben található meg a Kárpátokban egykor őshonos fajta, jelenleg hat példány a borjakkal együtt.
A bukaresti kormány 17,8 millió lejt utal ki a tartalékalapból vízsótalanító berendezések vásárlására a parajdi bányakatasztrófa által sújtott Maros megyei településeknek az RMDSZ javaslatára – tájékoztatott hétfőn a szövetség sajtóirodája.
Négy nap keresés után hoztak le a Máramarosi-havasokról a hegyimentők egy 27 éves ukrán állampolgárt – számolt be vasárnap este a Máramaros megyei Salvamont vezetője.
Akármerre néztünk, színpompás népviseleteket láttunk vasárnap délután a bánffyhunyadi református templom árnyékában. A Kalotaszegi Magyar Napok hagyományos népviseleti mustrájára összegyűltek innen a Barcsay-kertbe vonultak.
Hatvanötezer lej értékű valutát és egyéb értékeket tartalmazó táskát talált a dél-erdélyi autópálya egyik parkolójában, amit a szászsebesi rendőrségnek adott át egy férfi.
szóljon hozzá!