Fotó: Pinti Attila
Brassó az a város, ahová a legtöbb romániai polgár költözne, és egyben az a hely is, amelyet a legtöbben meg szeretnének látogatni turisztikai célból egy friss felmérés szerint.
2024. június 14., 16:212024. június 14., 16:21
„Brassó továbbra is a legjobb célpont azok számára, akik költözni szeretnének” – állapította meg Allen Coliban, a Cenk alatti város még hivatalban lévő polgármestere. Az elöljáró mindezt még a június 9-ei helyhatósági választás előtt jelentette ki, amelyen aztán alulmaradt a megyeszékhelyt 2004 és 2020 között irányító George Scripcaruval szemben. (Az eredmény még nem végleges ugyan, mivel Coliban kezdeményezésére néhány szavazókörzetben újraszámlálják a voksokat, ám Scripcaru több mint 4000 szavazatnyi előnye ledolgozhatatlannak tűnik).
Coliban szerint a csodás hegyekkel körülvett várost a jó életkörülmények, az oktatás minősége, a munkahelyek széles választéka és a szabadidős tevékenységek sokszínűsége egyaránt vonzóvá teszi.
(...) Előnyeink közé tartozik a környezet, a lakosság, a minőségi oktatási rendszerbe történő beruházások, valamint azok a befektetések, amelyek városunkat a fenntarthatóság modelljévé alakítják. Ezeknek köszönhetően Brassó az a város, ahol jó élni és dolgozni” – hangsúlyozta Allen Coliban polgármester a felmérés eredményeinek értékelése során.
A kérdőíves felmérés válaszadói szerint
Itt sikeres vállalkozásokat lehet indítani, továbbá jó oktatási szolgáltatásokat kínál, könnyű a városban közlekedni, a technológiát és az innovációt integrálták a város szolgáltatásaiba. Az Agerpres hírügynökség által közölt adatok szerint költözési célpontként Brassót Kolozsvár, Nagyszeben, Nagyvárad, Temesvár, Konstanca, illetve Bukarest követi.
Európai uniós kísérleti projekt keretében rendezik újra a turisták körében népszerű Brassó belvárosát, visszafoglalva a közterületet a vendéglátósoktól – jelentette be csütörtökön Allen Coliban polgármester.
Az elmúlt hétvégén Maros megyében megejtett rendőrségi razzia során több személyt is őrizetbe vettek az egyenruhások közúti közlekedési bűncselekmények miatt, akik részegen vezettek járművet.
A parajdi sóbánya vezetőségének kérésére a katonai tűzoltók hétfő délután újra működésbe állították az Alsósófalván, a Korond patak egyik mellékpatakának medrében elhelyezett nagy kapacitású motoros szivattyút.
Az erdélyi magyarok büszkék lehetnek arra az összefogásra, amelyet közösségük tanúsított a román elnökválasztás második fordulójában azáltal, hogy egységesen a Románia elnökévé választott Nicușor Danra adták voksukat – mutatott rá a szövetség elnöke.
Az elmúlt hónapok legnagyobb razziáját tartotta a Bihar megyei rendőr-főkapitányság a hétvégén: a megyében 57 ellenőrző ponton összesen 1875 személyt igazoltattak, és 990 járművezetőt ellenőriztek alkohol- és drogfogyasztás szempontjából.
A rendkívüli helyzeteket kezelő megyei koordinációs bizottság is összeült, miután kiderült: a vízügyi vállalat több tucatnyi településen, Kolozsvár egyes részein, a Szamosújvár és Dés felé vezető vonalon, illetve a Mezőség egy részén elzárja a csapokat.
A hegyimentők és a határrendészek megmentettek hétfő hajnalban egy 24 éves és egy 26 éves ukrán fiatalt, akik a Máramarosi-havasokon keresztül lépték át a román határt – számolt be a Máramaros megyei Salvamont vezetője.
Hideg és szeles időjárásra figyelmeztető előrejelzéseket adott ki hétfőn a meteorológiai szolgálat.
A romániai magyarok felelősségteljesen viselkedtek az államfőválasztás második fordulójában, bele akartak szólni abba, ki legyen Románia következő elnöke – nyilatkozta Kelemen Hunor RMDSZ-elnök a 21 órás urnazárást követően.
Felhívásban kér támogatást a Kolozsvári Állami Magyar Színház a közönségtől, hogy megszervezhessék a Harag György Centenáriumi Emlékévet, mivel a bukaresti kulturális minisztérium csökkentette az emlékévre korábban megígért összeget.
Vasárnap nem sokkal 16 óra előtt a magyarok által is lakott erdélyi és partiumi megyékben más-másféleképpen alakult a részvételi arány.
szóljon hozzá!