Képünk illusztráció
Fotó: Pixabay
Teljes egészében környezetkímélőre cserélik a temesvári tömegközlekedés vállalat gépjárműparkját, miután a városvezetés több pályázatot is nyert e célra az országos helyreállítási és fejlesztési terv (PNRR) keretében.
2022. december 02., 16:382022. december 02., 16:38
2022. december 03., 19:312022. december 03., 19:31
A temesvári önkormányzat pénteken jelentette be, hogy újabb pályázatot nyert a PNRR keretében a tömegközlekedés korszerűsítésére több mint 80 millió lej értékben. A projekt révén 25 új trolibuszt vásárolnak, illetve a fejlesztési minisztériummal közösen 49 elektromos töltőállomást alakítanak ki a bánsági városban – írta a polgármesteri hivatal közleményére hivatkozva a News.ro hírügynökség.
– írta közleményében Dominic Fritz polgármester, aki szerint összesen 150 járművet cserélnek le, buszokat, trolibuszokat és villamosokat egyaránt.
Emlékeztetett, hogy a városvezetés már nyert egy projektet 23 Bozankaya-villamos beszerzésére, illetve 2024-ig 44 elektromos autóbuszt is vásárolnak a fejlesztési tárcával együttműködve.
Emellett a városházi közlemény szerint folyamatban van a szerződéskötés 30 újabb elektromos autóbusz, 17 modern villamos és 33 elektromos motorú trolibusz vásárlására, melyeket legkésőbb 2026-ban helyeznek forgalomba.
A Kolozsvártól bő húsz kilométerre fekvő Magyarfenesen áthaladó főúton sokan megállnak a László-Rigó porta előtt friss zöldségért. Videós riportunkban a gazdacsalád farmbéli teendőit jártuk körül.
Több mint 50 százalékkal megemelték az Aradi Nemzetközi Repülőtér igazgatótanácsi tagjainak a havi illetményét, de az intézmény többségi tulajdonosa, a megyei önkormányzat elnöke megvétózta a fizetésemelést.
A belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztályának (DSU) tájékoztatása szerint 18 óráig számos erdélyi megyében is károkat okozott a viharos időjárás.
Európai szintű támogatást kapott a romániai ösztöndíjak megnyirbálása ellen fellépő diákmozgalom. Az EU-s diákszervezetek támogatásának jelentőségéről, a nyugat-európai ösztöndíjrendszerek jó gyakorlatairól Kassay Ákos, a MAKOSZ külügyi referense beszélt.
Régóta nyomoz a rendőrség annak a 37 éves Maros megyei férfinak a bűnügyeiben, akit azzal gyanúsítanak, hogy rágyújtotta élettársára a lakást Mezőméhesen. A férfi ellen több bűncselekmény miatt folyik eljárás.
A Temes megyei rendőrség keresi azt a személyt, aki megrongálta a magyar nyelvű táblát a temesvári református templomon, ahol Tőkés László szolgált.
Körözést adott ki a rendőrség kedden egy 37 éves Maros megyei férfi ellen, aki a gyanú szerint reggel felgyújtott egy házat Mezőméhesen. A tűzben egy fiatal nő életét vesztette.
A duális képzést népszerűsíti a kolozsvári Babeş–Bolyai Tudományegyetem (BBTE) új képzési formaként: a hallgatók a felsőfokú tanulmányaik végzésével egy időben egy munkáltatónál is gyakorlatozhatnak, kipróbálhatják az egyetemen tanultakat.
A tordai sóbányában is sürgős biztonsági és megerősítő munkálatokra van szükség, hogy ne következzen be a parajdihoz hasonló tragédia. Slănic Prahova hatalmas sóbányája is veszélyben van.
A helyi vészhelyzeti bizottság újabb 30 nappal, augusztus 8-ig meghosszabbította a veszélyhelyzetet Parajdon – számolt be kedden a Hargita megyei prefektusi hivatal.
szóljon hozzá!