A romániai lakosság több mint kétharmada, 77 százaléka készül nyaralni idén, derül ki egy, a román állampolgárok nyaralási szokásait vizsgáló felmérésből. Csak a lakosság egynegyede dönt az ár alapján az úti cél mellett.
2017. május 17., 16:332017. május 17., 16:33
A lakosság fele az országhatáron belül nyaral, ahol a legnépszerűbb célpont a tengerpart, míg a többiek külföldi üdülőhelyeket választanak – közölte a felmérés eredményeit az Agerpres. A közvélemény-kutatásból az is kitűnik, hogy
A nyaralást tervezők fele azt nyilatkozta, idén is ugyanannyi pénzt szán a kirándulásokra, mint 2016-ban. 37 százalék 501 és 1.000 euró közötti összeget tervez költeni a nyaralásra, 15 százalék 1.001 és 2.000 euró közötti összeget szán a célra. A válaszolók 28 százaléka csak 500 eurónál kevesebb pénzt tud nyaralásra szánni.
„A romániai lakosság nyaralási szokásai jó irányba változtak az utóbbi években. Ugyanakkor sok a változatlan tényező, mint az anyagi lehetőségek, a vakációzások sűrűsége vagy a célponttal, a készpénzzel való fizetéssel, családi nyaralással kapcsolatos konzervatív hozzáállás. Az eredmények alapján tavalyhoz képest nőtt az érdeklődés, de a piac messze nem érte el a teljes potenciált” - magyarázta Corina Cimpoca, a felmérést készítő MKOR Consulting alapítója.
Utóbbiak 33 százaléka négyszer vagy annál is többször nyaralt azon a helyszínen, ahová idén is készül. A megkérdezettek 47 százaléka háromcsillagos hotelben száll meg. 39 százalék 4-6 napos, míg 37 százalékuk 7-9 napos vakációt tervez. A felmérés során megkérdezett személyek 60 százaléka inkább maga tervezi nyaralását, mert magasnak tartja az utazási irodák által felszámolt díjat.
A romániai lakosság 31 százaléka egyébként évente egyszer megy el vakációzni, míg 36 százalék egy évben kétszer is megengedi magának a hosszabb üdülést. A felmérést május 8-14. között végezték, internetes kérdőívvel 1.155 személyt kérdeztek meg.
2025-re biztosított a költségvetés a bölcsődeépítő kormányprogram folytatására – jelentette ki Cseke Attila fejlesztési miniszter kedden egy új piatra-neamț-i bölcsőde felavatásán.
Az egész országban folytatták kedden a tiltakozó akciókat a közalkalmazottak, miután a kormány elfogadta a veszélyes körülmények miatt járó prémiumok csökkentéséről szóló sürgősségi rendeletet.
A Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) elnöke, Elena Costache azzal vádolja a kormányt, hogy „egyik napról a másikra” 65 évre akarja emelni a bírák és ügyészek nyugdíjkorhatárát, ami a rendszer összeomlásához vezethet.
Az adóelkerülés a Romániát fenyegető kiemelt kockázati tényezők közé tartozik, hiszen a költségvetés megkárosításával valójában az intézményrendszer közszolgáltatásainak minőségét ássa alá a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) szerint.
Elfogadta hétfő délutáni ülésén a bukaresti kormány azt a rendeletet, amely alapján havi bruttó 300 lejre korlátozzák a közalkalmazottak ártalmas vagy veszélyes munkakörülményekért járó bérpótlékát.
Két lehetséges forgatókönyvet vitatott meg a vízzel elárasztott parajdi sóbánya jövőjével kapcsolatban hétfői ülésén a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT).
A Romániai Nyugdíjasok Országos Szövetsége (FNPR) elfogadhatatlannak tartja, hogy az állami nyugdíjak megsarcolása is része legyen a deficitcsökkentő intézkedéscsomagnak.
Országszerte spontán munkabeszüntetést robbantottak ki hétfőn az adóhatóság, a nyugdíjpénztár, a munkaerő-közvetítő és a szociális kifizetési ügynökség alkalmazottai a kormány által tervezett, a közszféra dolgozóit érintő megszorító intézkedések miatt.
A szakszervezeti tömbök képviselői rendkívüli találkozót kérnek Ilie Bolojan kormányfőtől az elkövetkező időszakban alkalmazandó megszorító intézkedések ügyében, ellenkező esetben elindítják a törvényes eljárást egy általános sztrájk kirobbantására.
szóljon hozzá!