A romániai lakosság több mint kétharmada, 77 százaléka készül nyaralni idén, derül ki egy, a román állampolgárok nyaralási szokásait vizsgáló felmérésből. Csak a lakosság egynegyede dönt az ár alapján az úti cél mellett.
2017. május 17., 16:332017. május 17., 16:33
A lakosság fele az országhatáron belül nyaral, ahol a legnépszerűbb célpont a tengerpart, míg a többiek külföldi üdülőhelyeket választanak – közölte a felmérés eredményeit az Agerpres. A közvélemény-kutatásból az is kitűnik, hogy
A nyaralást tervezők fele azt nyilatkozta, idén is ugyanannyi pénzt szán a kirándulásokra, mint 2016-ban. 37 százalék 501 és 1.000 euró közötti összeget tervez költeni a nyaralásra, 15 százalék 1.001 és 2.000 euró közötti összeget szán a célra. A válaszolók 28 százaléka csak 500 eurónál kevesebb pénzt tud nyaralásra szánni.
„A romániai lakosság nyaralási szokásai jó irányba változtak az utóbbi években. Ugyanakkor sok a változatlan tényező, mint az anyagi lehetőségek, a vakációzások sűrűsége vagy a célponttal, a készpénzzel való fizetéssel, családi nyaralással kapcsolatos konzervatív hozzáállás. Az eredmények alapján tavalyhoz képest nőtt az érdeklődés, de a piac messze nem érte el a teljes potenciált” - magyarázta Corina Cimpoca, a felmérést készítő MKOR Consulting alapítója.
Utóbbiak 33 százaléka négyszer vagy annál is többször nyaralt azon a helyszínen, ahová idén is készül. A megkérdezettek 47 százaléka háromcsillagos hotelben száll meg. 39 százalék 4-6 napos, míg 37 százalékuk 7-9 napos vakációt tervez. A felmérés során megkérdezett személyek 60 százaléka inkább maga tervezi nyaralását, mert magasnak tartja az utazási irodák által felszámolt díjat.
A romániai lakosság 31 százaléka egyébként évente egyszer megy el vakációzni, míg 36 százalék egy évben kétszer is megengedi magának a hosszabb üdülést. A felmérést május 8-14. között végezték, internetes kérdőívvel 1.155 személyt kérdeztek meg.
A politikai pártok csak azokban az években részesülhetnek állami támogatásban, amelyekben Románia tartani tudja a vállalt költségvetési hiánycélt – erről szóló módosító javaslatot nyújtott be az Országos Szakszervezeti Tömb (BNS).
A közlekedés biztonsága érdekében sebességkorlátozásokat vezetnek be a következő napokban egyes vasúti pályaszakaszokon – közölte vasárnap a Román Vasúttársaság.
Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter vasárnap kijelentette, lemond a tisztségéről, ha nem készül el az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (CNAS) új informatikai rendszere.
A kormány adóügyi intézkedései ellen tiltakoznak hétfőn a parlament épülete előtt az egészségügyi dolgozókat tömörítő Sanitas szakszervezeti szövetség, valamint az oktatási szakszervezetek tagjai.
Daniel David oktatási miniszter szerint „egyelőre idén nem változik semmi” a nyolcadikosok képességfelmérő vizsgáját illetően, és valószínűleg jövőre, de talán két év múlva sem. A tárcavezető ugyanakkor kitart a megmérettetés megreformálása mellett.
Június 20-a és július 3-a között 50 akciót szervezett a rendőrség a kábítószer- és emberkereskedelemmel, informatikai csalással és pénzmosással gyanúsított bűnözői csoportok felszámolására – tájékoztatott szombaton a Román Rendőrség (IGPR).
Klaus Iohannis volt államfőt, Marcel Ciolacu volt miniszterelnököt és Nicolae Ciucă volt szenátusi elnököt figyelmeztették, hogy az országot a költségvetési csőd veszélye fenyegeti, ha nem hoznak hiánycsökkentő intézkedéseket.
Ilie Bolojan miniszterelnök pénteken kijelentette, hogy Románia az egyetlen ország a világon, ahol a bírák 48 évesen vonulnak nyugdíjba, átlagosan 5000 eurós nyugdíjjal. A kormányfő szerint ezen hamarosan változtatnak.
A kormány deficitcsökkentő csomagja csökkenti a polgárok vásárlóerejét, és a 2010-es években tapasztaltakhoz hasonló negatív társadalmi és gazdasági hatásai lesznek – véli a Gazdasági és Szociális Tanács (CES).
Pénteki ülésén a kormány megvitatta és jóváhagyta a deficitcsökkentő intézkedések első csomagjára vonatkozó törvénytervezetet – számolt be a Facebook-oldalán a pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!