Trágyakiszórás. A bűzt okozó művelethez ma már környezetvédelmi engedély szükséges
Fotó: Képernyőmentés – videofelvétel
Arad megyében büntetik a környezetvédelmi engedély nélküli, orrfacsaró bűzt okozó trágyázást, a szakhatóság szerint azonban Kolozs megyében ez megengedett. Az Arad megyei környezetőrség 110 ezer lejes bírságot szabott ki egy mezőgazdasági vállalatra.
2024. március 28., 16:122024. március 28., 16:12
Kolozs és Arad megyében eltérőek a környezetvédelmi szabályok. Legalábbis ez derül ki az Arad megyei környezetőrség 110 ezer lejes bírsága alapján, amit egy növénytermesztéssel foglalkozó agrárvállalkozó kapott, aki a szükséges környezetvédelmi enegedélyek nélkül Aradon és környékén nagy bűzt okozó hígtrágyát szórt ki a szántóföldekre. Az Aradot Nagyváraddal összekötő országút és az aradi körgyűrű mentén összesen 61 hektáron trágyázó mezőgazdasági céget azért büntette meg a környezetvédelmi hatóság, mert a vállalat a munkálatokhoz nem rendelkezett környezetvédelmi engedéllyel.
A bírságról szóló közlemény szerdán került fel az Arad megyei környezetőrség Facebook-oldalára, amikor Kolozsváron hasonló botrány robbant ki a Transavia baromfinevelő vállalat trágyázása miatt. A bűz a 24 kilométerre fekvő Kolozsváron is érezhető.
Amint arról a Krónika is beszámolt, a Kolozs megyei környezetőrség szerint a bűzt okozó baromfitrágya kiszórása ,,megfelel a 2021/333-as számú miniszteri rendeletnek, mely a helyes mezőgazdasági gyakorlatok előírásait szabályozza, a vizeket érintő, agrárforrásokból érkező nitrátszennyezés elkerülése érdekében”.
A Kolozs megyei környezetőrség, illetve a prefektúra szerint sem kell fellépni a Kolozsváron és környékén ismét fojtogató bűz okozójával szemben, amelyről ezúttal egyértelműen megállapítható, hogy egy tyúkfarm.
Elsodort az Arad-Craiova-Bukarest Észak 348-as számú InterRegio vonat vasárnap reggel egy személygépkocsit, amelynek sofőrje, egy 59 éves nő úgy hajtott rá a sínekre, hogy előzőleg nem bizonyosodott meg arról, hogy nem közeledik vonat.
Raluca Turcan művelődési miniszter szombaton Gyulafehérváron hivatalosan leleplezte a Codex Aureus középkori kézirat nemzetközi elismerését tanúsító UNESCO-plakettet.
A Szatmár megyei Tasnádon üzembe helyezték azt az újonnan fúrt termálkutat, amely a helyi strand számára biztosítja a szükséges termálvizet – adta hírül a Presasm.ro. A kút vízhozama másodpercenként 30 liter, 65,4 Celsius-fokos hőmérsékleten.
Nagyvárad szomszédságában szombaton felavatták az agglomerációs körgyűrű első szakaszát, amelynek az a szerepe, hogy a bihari megyeszékhely mellett a környező településeket is ki lehessen kerülni.
Romániában jelenleg a népességfogyás jelenti a legnagyobb kihívást – jelentette ki szombaton Kelemen Hunor, az RMDSZ elnöke és államfőjelöltje.
Leszállópályának nézett egy lucernaföldet a pilóta, ezért következett be idén tavasszal repülőbaleset Fehér megyében.
Civil szervezet próbál meg keresztbe feküdni a veszélyes medvék kilövése előtt Kovászna megyében.
Alexandru Rafila egészségügyi miniszter követendő példának nevezte pénteken a nagyváradi kórházak összevonását, mert szerinte ez az intézkedés nemcsak az orvosi teljesítményt növelte, hanem a bevételeket is.
Az Európai Bizottság pénteken engedélyezte, hogy Románia 790 millió euró (3,9 milliárd lej) állami finanszírozást nyújtson négy versenyképtelen szénbánya (Lónyatelep, Lupény, Livazény, Zsilyvajdejvulkán) bezárásához.
Minél jobb eredményt ér el az RMDSZ a választásokon, annál jobb Magyarország és Románia együttműködése, a magyarság élethelyzete Romániában, ezért összenemzeti érdek, hogy az RMDSZ minél erősebb legyen – hangoztatta Szijjártó Péter Csíkszeredában.
szóljon hozzá!