2010. január 28., 08:372010. január 28., 08:37
A megyében több mint háromszáz állapotos asszony szerepel a nyilvántartásokban, közülük mindössze nyolcan adatták be a vakcinát. Deme Judit elmondta: az oltást a családorvosok adják be, de a nőgyógyászoknak kellene felszólítaniuk a veszélyeztetett kismamákat, hogy igényeljék az oltóanyagot.
Európában nem terjedt riasztó mértékben a járvány, de ez a magasabb életszínvonal és a megfelelő higiénia mellett, az időben elkezdett oltáskampánynak is tulajdonítható. Kovászna megyében eddig közel negyven esetben mutatták ki az újinfluenza-fertőzést, eddig ketten vesztették életüket a szövődmények miatt. Mindkét áldozatnál a halál beállta után diagnosztizálták a betegséget. Háromszéken eddig több mint tízezren kérték a vakcinát, a hatóságoknak még egyszer ennyi dózis áll a rendelkezésükre.
Deme Judit azt ajánlja, az igénylők a családorvosokhoz forduljanak oltásért, mert ők ismerik a kórtörténetet, és fontos, hogy a vakcinát csak általános vizsgálat után adják be. Deme Judit elmondta, február második felében megkezdik a 6 és 15 év közötti gyerekek immunizálását, a vakáció előtt találkozókat szerveznek, amelyeken a szülőket felvilágosítják a megelőzés fontosságáról.
Elgázolt a vonat egy kerékpárost kedd délelőtt Arad külvárosában – az áldozat belehalt sérüléseibe.
Egy héttagú szatmári bűnbanda ügyében hat romániai megyében és két magyarországi helyszínen is házkutatásokat tartottak kedd reggel a rendőrök. A banki csalásokra szakosodott bűnözők mintegy 3,5 millió lej kárt okoztak különböző bankoknak.
Egyre nehezebben viselik Dicsőszentmárton lakói a Kis-Küküllő megnövekedett sótartalma miatt előálló vezetékesvíz-hiányt. A felháborodást a Maros Megyei Vészhelyzeti Bizottság is érzékeli: közölték, hogy „megértik a lakosok fájdalmát és frusztrációját”.
A pogány hagyományokban gyökerező népszokást elevenítette fel a Szent Iván-éji tűzugrás újbóli meghonosításával a pécskai Búzavirág Egyesület és Néptáncegyüttes, amely a nyári napforduló estéjén szervezte meg a az idei Pécskai Magyar Napok „fénypontját”.
Nagyszabású román–magyar határrendészeti razziát tartottak az elmúlt hétvégén Arad megye területén a két ország határőrizeti szervei. Több száz személyt és gépjárművet ellenőriztek, tucatnál is több bírságot róttak ki.
Marius Coman, a Nagyváradi VSK U14-es kategóriában országos bajnok kosárlabdacsapatának 23 éves segédedzője vesztette életét vasárnap az A2-es autópályán történt buszbalesetben.
Kánikulára figyelmeztető sárga jelzést adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) az ország területének mintegy felére.
A Kilyént képviselő Varga Mátyás nyerte Rover Gidran Rozi nevű lovával a Székely Vágtát, a Nemzeti Vágta 14. alkalommal megrendezett székelyföldi kvalifikációs előfutamát vasárnap a háromszéki Maksához tartozó Óriáspince-tetőn.
A Maros Megyei Katasztrófavédelmi Bizottság műszaki megoldásokat azonosított a Kis-Küküllő vizének sókoncentrációja által okozott probléma közép-, illetve rövidtávú rendezésére – jelentette be vasárnap Barabási Antal-Szabolcs, Maros megye prefektusa.
Kitüntetést kapott Cătălin Cherecheș, Nagybánya korrupció miatt elítélt, külföldre szökött, ott elfogott, így jelenleg börtönbüntetését töltő volt polgármestere a román ortodox egyháztól.