Petres Sándor, Hargita megye prefektusa
Fotó: Pinti Attila
A kormány képviselője Hargita megyében március közepe óta újra az RMDSZ egyik politikusa: Petres Sándor többnyire alprefektusként hosszú tapasztalatot gyűjtött az intézményben az elmúlt nyolc évben, korábban a megyei tanács alelnöke is volt.
2022. április 21., 17:302022. április 21., 17:30
Mivel lesz több a mozgástere most, hogy ő vezeti a hivatalt? Számít-e még manapság, hogy magyar-e vagy román a Hargita megyei prefektus annak tükrében, hogy a korábbi, USR-s prefektus, Szabó Zsolt is magyar volt? Mennyiben képviseli prefektusként a román kormány érdekeit, és mennyiben annak a közösségnek a szempontjait, amiből származik olyankor, amikor ezek nem egyeznek?
Többek között erről beszélgetünk a Krónika Live e heti kiadásában, amelynek vendége Petres Sándor Hargita megyei prefektus lesz. A videópodcast műsorát csütörtökön 19.30-tól lehet megnézni a Krónika Facebook-oldalán és a Médiatér Youtube-csatornáján.
Bihar megye az elmúlt években felismerte, hogy az egyik legnagyobb természeti erőforrása – a termálvíz – jóval több lehetőséget rejt magában, mint amit eddig kihasználtak.
Súlyos gondot okoz az ivóvízellátás hiánya Dicsőszentmártonban és a környező Maros megyei településeken a Kis-Küküllő vizének megnövekedett sókoncentrációja miatt, a vezetékes ivóvízellátás több ízben is szünetelt az elmúlt napokban.
Brassó péntekenként kedvezményes hegyi kalandra hívja a mountainbike-rajongókat – helyi lakosoknak 50 százalékos kedvezménnyel érhetők el a felvonók a Keresztényhavasra.
Pert nyert az Arad megyei prefektúra az egyetlen családnak visszaszolgáltatott partiumi falu, Zarándnádas ügyében.
Életének 84. évében meghalt Kincses Előd jogász, közíró, a romániai rendszerváltás utáni időszak egyik legismertebb magyar közéleti alakja, az erdélyi magyar ügyek és érdekek kitartó képviselője, védője.
Két Maros megyei személy vesztette életét Élesd terelőútján egy tömegbalesetben kedd délután, két személygépkocsi és egy autóbusz karambolozott.
A marosvásárhelyi rendőrségi fogdában kötött ki az a 35 éves gépkocsivezető, aki mattrészegen ült volánhoz, az alkoholszonda a kilégzett levegőjében 1,32 mg/l tiszta alkoholt jelzett.
Idén már másodszor virágoztak ki a cseresznyefák Arad megye több pontján. Szakemberek szerint ez az éghajlatváltozás okozta anomália, amely stresszt okoz a fáknak, és fennáll a veszélye, hogy egyesek hosszú távon károsodnak.
Leégett egy kedd este kiütött tűzben a Vlegyásza-csúcson levő meteorológiai állomás – tájékoztatott a Kolozs megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU).
Kolozsváron számos üzletben, étteremben találkozhat a gasztronómiai ínyencségekre vágyó fogyasztó a Caseus sajtokkal. A kincses várostól 11 kilométerre fekvő, többségében magyarok lakta Györgyfalván hétéves múltra tekint vissza az érlelt sajtok készítése.
szóljon hozzá!